dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Drzwi z siatką - moskitiera

    Czy ktoś z was robił drzwi z siatką, żeby latem robactwo nie leciało do wnętrza?
    Jeśli tak pochwalcie się efektami swojej pracy. Mam wyobrażenie jak powinny wyglądać. Mam też pomysł na wykonanie (rękami męża )
    Będę wdzięczna za fotki.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Oto moja moskitiera ,zrobiłam ją sama z tego co miałam akurat w domu.Jest tymczasowa ale świetnie się sprawuje.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. Rozumiem, że pozostali żyją w symbiozie z muchami

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Aaaaa taam zaraz... symbioza...
    Mi właśnie cały czas czacha dymi jakby takie cooś zrobić, nie zabulić straszliwie i żeby toto miało ręce i nogi...
    W oknach mam po prostu siatki mocowane na przyklejanego rzepa i jesst ok. Ale mi takie coś trzeba na dwoje drzwi balkonowych i przy wyjściu na taras...
    Kobea!
    Pochwal się jak to cudo robiłaś i jak jest zamocowane?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Zrobione są z listewek łączonych na blaszki są zamocowane na zawiasach ,firanka przyczepiona zszywaczem tapicerskim ja miałam trochę za cienkie listwy i wyszły mało stabilne docelowe(będziemy wymieniać drzwi) będą trochę inne .Poprzednio na muchy i komary miałam zawieszoną firankę na karniszu ale pokazały się myszki więc musiałam coś wymyślić żeby miały utrudnione wejście .W przyszłym tygodniu jadę na działkę i jak będzie sąsiad to zrobię zdjęcie jego drzwi, są takie jak powinny być

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    U nas jest proces produkcyjny ma przebiegać tak:
    listewki drewniane łączone płaskimi kątownikami, do tego zszywkami tapicerskimi zamocowana siatka i na to znów, taki jak na początku, szkielet drewniany.
    Mocowane na zawiasach, na zimę zdejmowane. Bez klamki, tylko z uchem jak np do szafek kuchennych. Jak się dorobimy drzwi do oczywiście się pochwalę.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Opis jak u jarkotowej.
    Gotowe wykonania do oglądania na filmach z USA - tam bardzo często mają tego typu drzwi otwierane na zewnątrz.

    Inny pomysł - paski moskitiery mocowane u góry drzwi. Każdy pasek trochę nachodzi na drugi. Na dole dociążone jakimś ciężarkiem, aby nie latały przy wietrze.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Trociu!!
    No właśnie ja sobie kombinuję raczej takie z paskami.
    Bo jak te drugie drzwi zamocować? Do styropianiu?? A ramy okna jakoś nie mam serca dziurawić.
    Na okna znalazłam całą masę ofert na allegro i pewnikiem się skuszę - muszę tylko na finanse trochę poczekać.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    Trociu!!
    No właśnie ja sobie kombinuję raczej takie z paskami.
    Rodzice coś takiego mają. Mocowane na rzep klejony do framugi drzwi. Na zimę odrywasz i spokój.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    Bo jak te drugie drzwi zamocować? Do styropianiu?? A ramy okna jakoś nie mam serca dziurawić.
    Poprzez styropian do muru. Ewentualnie przed ociepleniem przygotować po 3 miejsca z każdej strony na zawiasy.

    I po raz kolejny forum się mi przydało - wiem co mam dorzucić ociepleniowcowi do roboty a tak bym zapomniał o tych drzwiach.

    U mnie ze względu na fakt, że drzwi na taras mam dwudzielne i drzwi siateczkowe będą musiały być dwudzielne. Moi okniarze nie mieli czegoś takiego w ofercie i dlatego nie mam na chwilę obecą tych drzwiczek - mieli tylko możliwość mocowania z jednej strony.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Baru
    Bo jak te drugie drzwi zamocować? Do styropianiu?? A ramy okna jakoś nie mam serca dziurawić.
    Poprzez styropian do muru. Ewentualnie przed ociepleniem przygotować po 3 miejsca z każdej strony na zawiasy.
    Tyle, że moje ocieplenie zostało zrobione 5 lat temu!!!

  12. #12

    Domyślnie

    Paski, o których wspominacie kojarzą mi się z paskami dostępnymi 30 lat temu - takie plastikowe kolorowe.Pamiętacie? Muszę przyznać, że były skuteczne na owady, ale ile na nich się brudu zbierało, który przechodząc smagał po twarzy, albo jak się szło z jedzonkiem to smagnęło o jedzonko. Blee. Jak sobie przypomnę.......

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Jarkotowa!
    Pamiętam!! Masz rację...
    Były dwa rodzaje takich pasków: kolorowe i lekkie - te jakby mniej "syfiaste" i takie grubsze trochę, z żółto-przeźroczystego plastku - brrrrr... wiecznie klejące bleeee...
    Tu o taką mniej więcej rzecz chodzi:
    http://allegro.pl/item612776522_mosk...cm_nowosc.html
    Tylko wg mnie te paski za mało zachodzą na siebie.

  14. #14

    Domyślnie

    Witam
    Wstawiam obiecane zdjęcia może komuś się przydadzą.






  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ja cały czas szukam dobrego rozwiązania - nie moje nieszczęście w tym względzie mam dom skończony i wyjście na tras z wielkim oknem przesuwnym.
    Więc chyba tylko jakiś paski musiałabym do karnisza mocować... A wtedy i karnisz musiałabym mieć (osobiście nie mam żadnych firan w domu).
    Ale jak ktoś ma normalne drzwi to takie wyjście na zawiasach jest niezłe. A na okna są jeszcze montowane w skrzynce do rolet zew. moskitiery - ale mają bardzo wysokie ceny.

    Jak dla mnie moskitierę na rzep można sobie walnąć w sypialni na górze a nie wreprezentacyjnym salonie i nie na oknach przy tarasie, bo taki rzep po 1 roku wygląda tragicznie - wiem, bo kiedyś to rozwiązanie stosowałam.

    A stosował ktoś może zabezpieczenia przed robactwem na oknach dachowych?

  16. #16

    Domyślnie

    Ja osobiście nie, ale moja koleżanka ma moskitiery na oknach dachowych. Suwane na profilach, mocowanych na wnęce. Bardzo to fajne, ale dość drogie. Tym nie mniej ja tez planuje takie zamontować, jak tylko obkupimy się w moskitiery na dolne okna.

    A propos tych moskitier na rzep. Może to faktycznie mało reprezentacyjne, ale po kilku dniach zmasowanego ataku much mam tak dość, ze je zamówię. Tradycyjne metody tępienia owadów sa mało skuteczne, oby przy moskitierach dało się je choć ograniczyć.
    Nareszcie u siebie

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ja zdążyłam sobie zamówić takie moskitery z siatki, ale w ramce (kolorem dopasowane do okien), które za pomoca zaczepów mocuje sie do okien - zamawiałam sobie je na wymiar i dostarczono mi kurierem po ok 5 dniach. Na zimę to się zdejmuje i mozna nawet je myć. Bardzo wygodne rozwiązanie - bez śrun, bez kleju i taśmy. Koszt w zależności od okna to ok 60-90 zł za szt. Na razie kupiłam w 4 okna ale na pewno zamówię więcej. Wizualnie super - nawet nie widać za bardzo różnicy jak się patrzy przez okno. No i spełnia swoje zadanie

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał iga9
    Ja zdążyłam sobie zamówić takie moskitery z siatki, ale w ramce (kolorem dopasowane do okien),
    Hej,
    a mogę poprosić o namiar na miejsce zakupu?
    Dzięki
    MM

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    proszę
    Facet sprzedaje na allegro.
    Jego email: [email protected]

    Grzegorz Moroński
    http://moskito-m.w.interia.pl/

    Po mailu pewnie idzie go wyszukac na allgro + poczatek to chyba jego login (albo Moskit ). W aukcjach są szczegóły pomiaru i tego, co należly mu podać w mailu z prośbą o wycenę.
    jest miły i solidny - kilka razy rozwiązywałam z nim problem rolet zewnętrznych przez telefon. Koniecznie podajcie esli macie rolety zew., bo ma to wpływ na rozmiar zamawianego produktu !

  20. #20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony