dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie jak samemu zrobić stopnie drewniane na schodach betonowych?

    Tak sie pytam o co w tym chodzi bo same stopnie mozna kupic za 100z a z montażem na gotowo aż 400zł.
    Jest gdzies opis w necie jak to sie robi? czy to naprawde takie trudne? za co tyle kasy?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: jak samemu zrobić stopnie drewniane na schodach betonowy

    Cytat Napisał Rafal111
    Tak sie pytam o co w tym chodzi bo same stopnie mozna kupic za 100z a z montażem na gotowo aż 400zł.
    Jest gdzies opis w necie jak to sie robi? czy to naprawde takie trudne? za co tyle kasy?

    Żeby zrobić to solidnie to trzeba mieć narzędzia, wiedzę i doświadczenie. 400zł to jak dla mnie też za dużo.

  3. #3

    Domyślnie

    w moim regionie komplet dębowy w postaci - stopień, podstopnica, listwa ozdobna na ścianę i kątowa to koszt 230 zł z montażem i dodam, że wcale nie jest to najtańsza oferta, ale firma sprawdzona, więc lepiej ciutkę drożej zapłacić

    za dojazdy i pomiary już bez opłat

  4. #4

    Domyślnie

    to gdzie w Częstochowie takiego znaleźć bo narazie to mi rzucaja kwoty po 400zł za stopień

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tosia123

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja też szukam kogoś (w lubelskim) do samych stopni,
    tylko na betonowych schodach mam jeszcze "cudne" lastryko z lat 70.
    Nie wiem jak należałoby przygotować takie schody do klejenia drewnianych stopni.

  6. #6

    Domyślnie Re: jak samemu zrobić stopnie drewniane na schodach betonowy

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał Rafal111
    Tak sie pytam o co w tym chodzi bo same stopnie mozna kupic za 100z a z montażem na gotowo aż 400zł.
    Jest gdzies opis w necie jak to sie robi? czy to naprawde takie trudne? za co tyle kasy?

    Żeby zrobić to solidnie to trzeba mieć narzędzia, wiedzę i doświadczenie. 400zł to jak dla mnie też za dużo.
    mi krzyknęli za 17 stopni na gotowo 12 tys i tak poniżej 10 tys do tej pory nie znalazłam,też z mężem zastanawiam się czy samemu nie położyc,narzędzi żadnych poza tymi co najczęściej wszyscy mamy w domu nie potrzeba,fachowcy kładą w 2 ni,my będziemy kłaśc 2 tgodnie,jak trzeba to i miesiąc ale pieniądz i satysfakcja zostaje u mnie

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    tez myslałem o samodzielnym montazu tylko nigdzie nie znalazłem opisu jak to sie robi
    jaka to filozofia że 300zł za montaz jednego stopnia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    tez myslałem o samodzielnym montazu tylko nigdzie nie znalazłem opisu jak to sie robi
    jaka to filozofia że 300zł za montaz jednego stopnia
    Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie - ale wg mnie nie jest to wielka filozofia i też mam zamiar zrobić to sam.
    Kupujesz trepy, (koszt zależnie od wielkości i rodzaju drewna około 70-130 zł za szt.) potem trzeba je wypoziomować i zamocować, można zastosować specjalne kołki Fischera (instrukcja montażu na stronie producenta) lub podkładki z kawałków suchego drewna (np. resztki parkietu) i mocujesz to tylko na dobrą piankę niskorozprężną.
    Oczywiście przed położeniem trepy należy polakierować z każdej strony.
    Reszta to już kwestia wykończenia np. podstopnicę możesz wykończyć jakimś fajnym tynkiem i przykleić listwy (cokoliki) naścienne z tego samego drewna co trepy.
    Dom ....drogi dom ...ech

  10. #10

    Domyślnie

    Przede wszystkim trzeba chcieć, ja zrobiłem tak jak jest opisane wyżej (efekty w stopce). Najlepszą mobilizacją u mnie była rozmowa ze stolarzem, okazało się, że ja mam wyrównać beton a on za 5 tysi przymocuje trepy...bo to stolarz nie murarz.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Sam montaż gotowych trepów to oczywiście żadna filozofia. Gorzej jak trzeba tu przyciąć, tam przyrównać, ówdzie dopasować.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    a macie trepy?
    Ja jeszcze nie mam - właśnie się rozglądam i na dniach muszę coś zamówić
    Dom ....drogi dom ...ech

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekZ

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    110

    Domyślnie

    Sam montaż stopni nie jest skomplikowany, tak jak poprzednik użyłbym kołków fischera www.fischerpolska.pl, na samą piankę bym sie nie odważył. Problemy zaczną sie jeśli okaże sie że schody betonowe nie są idealnie równe. Wbrew pozorom nie zdarza się to wcale rzadko, bo często murarze wychodzą z założenia że nierówności wyrówna stolarz. A zakładanie stopni na nierównych schodach to juz sporo zabawy...
    I jeszcze jedno. Łatwo założyć stopnie, trudniej podstopnice. Montaż podstopnic wymaga frezowania w stopniach - a więc trzeba mieć frezarkę i umiejętność posługiwania sie nią...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał .ajk
    Cytat Napisał Rafal111
    tez myslałem o samodzielnym montazu tylko nigdzie nie znalazłem opisu jak to sie robi
    jaka to filozofia że 300zł za montaz jednego stopnia
    Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie - ale wg mnie nie jest to wielka filozofia i też mam zamiar zrobić to sam.
    Kupujesz trepy, (koszt zależnie od wielkości i rodzaju drewna około 70-130 zł za szt.) potem trzeba je wypoziomować i zamocować, można zastosować specjalne kołki Fischera (instrukcja montażu na stronie producenta) lub podkładki z kawałków suchego drewna (np. resztki parkietu) i mocujesz to tylko na dobrą piankę niskorozprężną.
    Oczywiście przed położeniem trepy należy polakierować z każdej strony.
    Reszta to już kwestia wykończenia np. podstopnicę możesz wykończyć jakimś fajnym tynkiem i przykleić listwy (cokoliki) naścienne z tego samego drewna co trepy.
    Jak to malujemy z każdej strony ? Chyba od tej przyklejanej to lepiej będzie trzymać jak nie będzie malowana. A co do pianki to wg.mnie wystarczy przyklejenie. Jak ktoś obawia się że się odkleji to niech sobie spróbuje oderwać coś przyklejonego pianką.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał fabians
    Jak to malujemy z każdej strony ? Chyba od tej przyklejanej to lepiej będzie trzymać jak nie będzie malowana. A co do pianki to wg.mnie wystarczy przyklejenie. Jak ktoś obawia się że się odkleji to niech sobie spróbuje oderwać coś przyklejonego pianką.
    Z każdej strony oczywiście - chodzi przede wszystkim o ochronę drewna (nie nabiera wilgoci) - podobnie jest z montowaniem np. futryn drewnianych, każdy producent zaleca najpierw pomalować futryny a dopiero potem montować.
    Co do siły trzymania pianki - to w zupełności się zgadzam, sama pianka powinna wystarczyć, powierzchnia styku bardzo duża a dodatkowo siły działające są skierowane prostopadle i na dodatek dociskają stopień, a dzięki grubości trepa rozkładają się praktycznie na całą jego powierzchnię. Trochę lepsza guma do żucia sobie poradzi
    Dom ....drogi dom ...ech

  16. #16

    Domyślnie Re: jak samemu zrobić stopnie drewniane na schodach betonowy

    My wprawdzie nie sami, ale zlecilismy to rodzinnemu majstrowi od wszystkiego.
    Stopnie wycial mi ojciec stolarz z blatow kuchennych z klejonki bukowej drewnianej. Koszt w zakupie to 1500 zl (rozumiem ze to dobra cena za 17 trepow). Za ich przyklejenie, podrownanie podstopnic, otynkowanie ich i pomalowanie zaplacilismy 1000 zl. Wiec mamy schody za 2,5 tys, efekty w dzienniku.
    To zdjecie pogladowe:



  17. #17

    Domyślnie Re: jak samemu zrobić stopnie drewniane na schodach betonowy

    Cytat Napisał popcarol
    My wprawdzie nie sami, ale zlecilismy to rodzinnemu majstrowi od wszystkiego.
    Stopnie wycial mi ojciec stolarz z blatow kuchennych z klejonki bukowej drewnianej. Koszt w zakupie to 1500 zl (rozumiem ze to dobra cena za 17 trepow).
    Cena oczywiście przyzwoita - w waszym przypadku wycinanie z blatów było rozsądne, gdyż w większości trepy zaczynają się i kończą w ścianie, u mnie tylko z jednej strony jest ściana więc musiałbym się trochę napocić żeby je ładnie obrobić po wycięciu, więc zdecyduję się na trepy robione na wymiar.

    PS efekt całości bardzo ładny pozdrawiam
    Dom ....drogi dom ...ech

  18. #18

    Domyślnie

    a czym poziomujecie schody betonowe przed przyklejeniem trepa?
    jakaś wylewka samopoziomująca? jak grubo i czy trzeba czekać długo na przyklejenie trepa?
    a moze tylko jakoś zeskrobac nierówności ze stopnia betonowego bo przeciez później pianka wyrówna

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    a czym poziomujecie schody betonowe przed przyklejeniem trepa?
    jakaś wylewka samopoziomująca? jak grubo i czy trzeba czekać długo na przyklejenie trepa?
    a moze tylko jakoś zeskrobac nierówności ze stopnia betonowego bo przeciez później pianka wyrówna
    Szczerze mówiąc nie mam zamiaru ich poziomować - tak jak powiedziałeś pianka powinna wszystko wyrównać. Ważne żeby powierzchnia była mocna czyli trzeba zeskrobać resztki tynku itp. potem dobrze namoczyć przed piankowaniem i tyle.
    Wylewka samopoziomująca byłaby konieczna gdybyś chciał przyklejać trepy na klej do parkietu.
    Dom ....drogi dom ...ech

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    a czym poziomujecie schody betonowe przed przyklejeniem trepa?
    jakaś wylewka samopoziomująca? jak grubo i czy trzeba czekać długo na przyklejenie trepa?
    a moze tylko jakoś zeskrobac nierówności ze stopnia betonowego bo przeciez później pianka wyrówna
    Poziomowany byl trep, do stopni wkrecane byly wkrety i na nich ustawiany trep, jesli trzymal poziom. Pianka i tyle

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony