dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 67
  1. #21

    Domyślnie

    Witam
    poziomujesz kołkami, tzn te kołki np tego wczesniej podanego producenta (fischer) skaldaja sie z dwoch czesci, jedna czesc mocujesz do betonowego stopnia a druga na "trepie", poziomnica w reke i gotowe. Pianke jako wypełnienie np ta niebieska do przyklejania styropianu To taka nowsci ale na serio jest mega niskoprężna i bardzo twarda w porownaniu z montażową.

    Do do materiały samych nakładek to u mnie w firmie koszt ładnej klejonki na wymiar,ze struganiem (tylko wzdłużnym) i szlifowaniem: Buk 6500zl/m3 Dąb:8500/m3 takze jeden stopien grubosci 4cm szerokosci 30cm i dlugosci 100cm to koszt 78zł

    Podstopnie bardzo ładnie wyglądają z wielkoformatowych płytek, jako jedna plytka przyklejona, oczywiscie fuga elastyczna czyli np. masa korkowa lub taki specjalny silikon w kolorze firmy WURTH

    PS kołki WURTH'a wydaja sie lepesze, jakoby wygodniejsze w poziomowaniu.. no chyba ze to moje odczucie.


    Barierke proponuje kupic np w Castoramie z zestawów, dobierzesz co to 1 stopnia zawijasa... na allegro moze byc kłopot z odsyłaniem,zamiana itp.

    Mi montaz zajol 2 popoludnia z docinkami na zabiegu, 12 stopni, jeden podest i barierka drewniano-aluminiowa z w/w marketu.

    Glazurnik jednego popoludnia przykelił glazure a za 3 dni zafugowal silikonem.


    Fachowcy od schodow wycenili robote na 9500zl z upustem. Ja wykonalem z glazura,glazurnikiem,z silikonami wkrętami, pianą its za 2500zl...
    Oszczednosci kazdy widzi.
    Pozdrawiam
    PS ciekawe kiedy sie te schody znudza...? wtedy dopiero boli 9500zl

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kufcio
    Mi montaz zajol 2 popoludnia z docinkami na zabiegu, 12 stopni, jeden podest i barierka drewniano-aluminiowa z
    Korzystając z okazji chciałby się Ciebie zapytać o wykonanie spocznika? U mnie będzie tego ponad 2m2 i zastanawiam się czy to powinno być wykonane z tej samej klejonki co trepy?? wtedy to już mocowanie rozumiem na klej do parkietu?
    Cytat Napisał kufcio
    u mnie w firmie koszt ładnej klejonki na wymiar,ze struganiem (tylko wzdłużnym) i szlifowaniem: Buk 6500zl/m3 Dąb:8500/m3 takze jeden stopien grubosci 4cm szerokosci 30cm i dlugosci 100cm to koszt 78zł
    można do ciebie podesłać zapytanie o cene takiej klejonki dla mnie? no i czy gdzieś można obejrzeć fotki jak ona wygląda?
    pozdrawiam
    Dom ....drogi dom ...ech

  3. #23

    Domyślnie

    Witam
    u mnie spocznik to dokladnie 0.9x1m wiec nie duzy, zrobilem go z tego samego co stopnie bo tak mialem zostawione przez murarzy na etapie wylewania schodów. Przykrecilem normalnie jak stopien tylko na 6ciu kołkach i piance

    Cene klejonki juz podalem, policz sobie ile m3 potrzebujesz , pomnóż przez cene i gotowe. Dla wczesniejszego przykładu: 0.04x0.3x1=0,012m3 x 6500zl czyli 78zł

    Zdjecia w sumie jak nie zapomne zrobic moge wstwawic tu na forum, ale zadko mam aparat na budowie.. kejonka jak klejonka w googlach znajdz. Ja kupilem buka bo tani a i tak malowalem bejcą a poźniej lakierem. Dziś nie ma z tym problemu, nic sie nie gryźie (bejca-lakier) lakiery sa naprawde dobre, nie śmierdza miesiacami, dobrze sie nakładają itd.

    Moje mijsce pracy to www.kppd.pl oddzial Białogard w razie co zapraszam

  4. #24

    Domyślnie

    witam. mam od roku schody ze stopni z castoramy - bukowe. Dawalem na sama pianke i podladalem listweczki dla zachowania poziomu. Na stopien worek zaprawy i rano moglem chodzic po schodach. Zero kolkow i mechanicznych udziwnien. Jak zaczna sie ruszacz to oderwe i poprawie . Zrobilem wczesniej prosty test/ kawalek odcietego stopnia przykleilem na kilka paskow pianki a drugi na calej plaszczyznie w piance. Ten w paski oderwalem bez wiekszego problemu od betonu; ten na pelnej plaszczyznie musialem odrywac łomem. Koszt schodow- 100zl za stopien i pianka plus lakier i czas

  5. #25

    Domyślnie

    Jakiej pianki uzyles? chyba nie montażowej?

  6. #26

    Domyślnie

    a co najpierw montować? podstopnie z kafli czy stopnie? kafel ma leżec na stopniu czy stopień docisnąc do betonu?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    a co najpierw montować? podstopnie z kafli czy stopnie? kafel ma leżec na stopniu czy stopień docisnąc do betonu?
    A jak chcesz wcisnąć piankę po zamontowaniu podstopnia i położeniu na tym trepa?
    Oczywiście że najpierw montujesz trepy a płytki przyklejasz jak wszystko ładnie wyschnie
    Dom ....drogi dom ...ech

  8. #28

    Domyślnie

    no ok to sprawa stopni załatwiona, zrobie sam i zarobie troszke kasy )
    ale co z barierkami? w supermarkecie widziaem metalowe to prawie 1000zł za 2m

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    no ok to sprawa stopni załatwiona, zrobie sam i zarobie troszke kasy )
    ale co z barierkami? w supermarkecie widziaem metalowe to prawie 1000zł za 2m
    Patrząc na Twoją budowę - to czego jak czego ale braku kasy tam nie widzę
    Dom ....drogi dom ...ech

  10. #30

    Domyślnie

    haha no właśnie sie skończyła

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcinsz4

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Kolki fischera

    Cytat Napisał kufcio
    Witam
    poziomujesz kołkami, tzn te kołki np tego wczesniej podanego producenta (fischer) skaldaja sie z dwoch czesci, jedna czesc mocujesz do betonowego stopnia a druga na "trepie", poziomnica w reke i gotowe. Pianke jako wypełnienie np ta niebieska do przyklejania styropianu To taka nowsci ale na serio jest mega niskoprężna i bardzo twarda w porownaniu z montażową.

    Do do materiały samych nakładek to u mnie w firmie koszt ładnej klejonki na wymiar,ze struganiem (tylko wzdłużnym) i szlifowaniem: Buk 6500zl/m3 Dąb:8500/m3 takze jeden stopien grubosci 4cm szerokosci 30cm i dlugosci 100cm to koszt 78zł

    Podstopnie bardzo ładnie wyglądają z wielkoformatowych płytek, jako jedna plytka przyklejona, oczywiscie fuga elastyczna czyli np. masa korkowa lub taki specjalny silikon w kolorze firmy WURTH

    PS kołki WURTH'a wydaja sie lepesze, jakoby wygodniejsze w poziomowaniu.. no chyba ze to moje odczucie.


    Barierke proponuje kupic np w Castoramie z zestawów, dobierzesz co to 1 stopnia zawijasa... na allegro moze byc kłopot z odsyłaniem,zamiana itp.

    Mi montaz zajol 2 popoludnia z docinkami na zabiegu, 12 stopni, jeden podest i barierka drewniano-aluminiowa z w/w marketu.

    Glazurnik jednego popoludnia przykelił glazure a za 3 dni zafugowal silikonem.


    Fachowcy od schodow wycenili robote na 9500zl z upustem. Ja wykonalem z glazura,glazurnikiem,z silikonami wkrętami, pianą its za 2500zl...
    Oszczednosci kazdy widzi.
    Pozdrawiam
    PS ciekawe kiedy sie te schody znudza...? wtedy dopiero boli 9500zl
    Witam czy moglibyscie mi podeslac wyglad ttych kolkow fischera jakich uzywaliscie.
    Ostatnio edytowane przez marcinsz4 ; 29-06-2011 o 07:41

  12. #32

    Domyślnie Re: Kolki fischera

    Cytat Napisał marcinsz4
    Witam czy moglibyscie mi podeslac wyglad ttych kolkow fischera jakich uzywaliscie
    Jeśli już chcesz używać kołków to z dostępnością nie ma problemu.
    Pełno teraz podrabianych lub podobnych na allegro:
    http://allegro.pl/item647191824_kole...r_fischer.html
    http://allegro.pl/item645125874_kole...producent.html
    Dom ....drogi dom ...ech

  13. #33

    Domyślnie

    Skoro o trepach mowa... Chciałabym schody zrobić z takiego samego drewna co parkiet. Ale trepy z orzecha amerykańskiego są cholernie drogie. Czy można parkiet przykleić do płyty OSB i w ten sposób zrobić schody? Może ktoś ma w ten sposób zrobione schody i mógły jakieś fotki pokazać?
    Dziennik i komentarze to już historia

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76
    Skoro o trepach mowa... Chciałabym schody zrobić z takiego samego drewna co parkiet. Ale trepy z orzecha amerykańskiego są cholernie drogie. Czy można parkiet przykleić do płyty OSB i w ten sposób zrobić schody? Może ktoś ma w ten sposób zrobione schody i mógły jakieś fotki pokazać?
    może lepiej poszukaj kogoś kto wykonuje obłogowane trepy z twojego orzecha
    Dom ....drogi dom ...ech

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76
    Skoro o trepach mowa... Chciałabym schody zrobić z takiego samego drewna co parkiet. Ale trepy z orzecha amerykańskiego są cholernie drogie. Czy można parkiet przykleić do płyty OSB i w ten sposób zrobić schody? Może ktoś ma w ten sposób zrobione schody i mógły jakieś fotki pokazać?
    U nas schody są zrobione z parkietu merbau włąsnie na płycie osb...możesz obejrzec tu http://forum.muratordom.pl/schody-w-...er,t149938.htm lub naszym dzienniku.Pozdrawiam Ilona

  16. #36

    Domyślnie

    Dzięki Escape, schody wyglądają ładnie . A jak się sprawdzają w praktyce? Czy nic się nie odkleja? Jaką masz grubość parkietu?

    Cytat Napisał escape
    U nas schody są zrobione z parkietu merbau włąsnie na płycie osb...możesz obejrzec tu http://forum.muratordom.pl/schody-w-...er,t149938.htm lub naszym dzienniku.Pozdrawiam Ilona
    Dziennik i komentarze to już historia

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Od czasu gdy je uzytkujemy nie dzieje sie z nimi nic...są jak nowe...wiecej bedę mogla powiedziec po np.roku uzytkowania...grubosc parkietu to chyba 15 mm.Jestesmy bardzo zadowoleni..a znajomi ktorzy przychodza i je oglądaja są pod duzym wrazeniem samych schodow jak i estetyki ich wykonania(ukłony w strone mojego czego to nieumiejącego małża )

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tosia123
    Ja też szukam kogoś (w lubelskim) do samych stopni,
    tylko na betonowych schodach mam jeszcze "cudne" lastryko z lat 70.
    Nie wiem jak należałoby przygotować takie schody do klejenia drewnianych stopni.
    Są odpowiednie grunty na gładkie powierzchnie właśnie pod wyklejanie m. innymi drewna. Dla pewności kup szlifierkę kątową za 50 zł + tarcza z kamienia do szlifowania i przeszlifuj lastriko. po takim zabiegu możesz śmiało kleiż na klej poliuretanowy bez gruntowania.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał .ajk
    Cytat Napisał Elena76
    Skoro o trepach mowa... Chciałabym schody zrobić z takiego samego drewna co parkiet. Ale trepy z orzecha amerykańskiego są cholernie drogie. Czy można parkiet przykleić do płyty OSB i w ten sposób zrobić schody? Może ktoś ma w ten sposób zrobione schody i mógły jakieś fotki pokazać?
    może lepiej poszukaj kogoś kto wykonuje obłogowane trepy z twojego orzecha
    Płyta OSB daje gwarancje na trwałość trepów klejonych niż sam beton. Poza tym beton musi być suchy a bez pomiaru tego nie sprawdzisz. Nawet rok czy dwa często nie wystarczą na wysuszenie betonowych schodów na tyle aby można było na nich kleić drewno!!!!!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał .ajk
    Cytat Napisał Rafal111
    a co najpierw montować? podstopnie z kafli czy stopnie? kafel ma leżec na stopniu czy stopień docisnąc do betonu?
    A jak chcesz wcisnąć piankę po zamontowaniu podstopnia i położeniu na tym trepa?
    Oczywiście że najpierw montujesz trepy a płytki przyklejasz jak wszystko ładnie wyschnie
    Pianka poliuretanowa w pasach co 10cm na odkurzone podłoże i lekko nawilżone, na piankę ponownie woda ze sprayu a na to stopień a na niego paczka kafli lub czegoś tam. Nie do zdjęcia bez demolki. Poliuretan potrzebuje wilgoci, dlatego woda ze sprayu.
    Podstopnice powinny być wcześniej zabudowane, ponieważ jest to łatwiejsze i również łatwiej dopasować trepy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony