dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    a co sądzicie o tym żeby zrobić stopnie z blatu kuchennego z ikei, z niego też planuję wyciąć parapety, czy głupio/drogo wymyśliłam?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur
    Pianka poliuretanowa w pasach co 10cm na odkurzone podłoże i lekko nawilżone, na piankę ponownie woda ze sprayu a na to stopień a na niego paczka kafli lub czegoś tam.
    rzeczywiście moje dotychczasowe wyobrażenie o zastosowaniu pianki było ograniczone do wypełniania szpar ta forma dopiero we mnie kiełkowała - teraz mam pewność - dzieki
    Cytat Napisał jarekkur
    Podstopnice powinny być wcześniej zabudowane, ponieważ jest to łatwiejsze i również łatwiej dopasować trepy.
    No tak pod warunkiem że podstopnice robi się z drewna bądź płytek - jeśli zamierzasz zrobić tylko tynkiem najpierw trzeba zamocować trepy
    Dom ....drogi dom ...ech

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól
    a co sądzicie o tym żeby zrobić stopnie z blatu kuchennego z ikei, z niego też planuję wyciąć parapety, czy głupio/drogo wymyśliłam?
    Nie ważne czy kupisz w Castoramie Ikei czy u stolarza, porównaj ceny i wtedy zobaczysz gdzie jest tanio. Stolarz zrobi ci na wymiar do tego odpowiednie zaokrąglenia jak kupisz blat musisz to zrobić sama i musisz doliczyć odpady, które powstaną po wycięciu trepów z całego blatu - nie sprzedają go na cm
    Dom ....drogi dom ...ech

  4. #44

    Domyślnie

    dzieki, teraz bez zalu zapominam o trepach z orzecha

    Cytat Napisał jarekkur
    Cytat Napisał .ajk
    Cytat Napisał Elena76
    Skoro o trepach mowa... Chciałabym schody zrobić z takiego samego drewna co parkiet. Ale trepy z orzecha amerykańskiego są cholernie drogie. Czy można parkiet przykleić do płyty OSB i w ten sposób zrobić schody? Może ktoś ma w ten sposób zrobione schody i mógły jakieś fotki pokazać?
    może lepiej poszukaj kogoś kto wykonuje obłogowane trepy z twojego orzecha
    Płyta OSB daje gwarancje na trwałość trepów klejonych niż sam beton. Poza tym beton musi być suchy a bez pomiaru tego nie sprawdzisz. Nawet rok czy dwa często nie wystarczą na wysuszenie betonowych schodów na tyle aby można było na nich kleić drewno!!!!!
    Dziennik i komentarze to już historia

  5. #45

    Domyślnie

    To tym bardziej jestem pełna podziwu, bo schody wygladają na dzielo profesjonalisty

    Cytat Napisał escape
    Od czasu gdy je uzytkujemy nie dzieje sie z nimi nic...są jak nowe...wiecej bedę mogla powiedziec po np.roku uzytkowania...grubosc parkietu to chyba 15 mm.Jestesmy bardzo zadowoleni..a znajomi ktorzy przychodza i je oglądaja są pod duzym wrazeniem samych schodow jak i estetyki ich wykonania(ukłony w strone mojego czego to nieumiejącego małża )
    Dziennik i komentarze to już historia

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Cytat Napisał .ajk
    Cytat Napisał e-mól
    a co sądzicie o tym żeby zrobić stopnie z blatu kuchennego z ikei, z niego też planuję wyciąć parapety, czy głupio/drogo wymyśliłam?
    Nie ważne czy kupisz w Castoramie Ikei czy u stolarza, porównaj ceny i wtedy zobaczysz gdzie jest tanio. Stolarz zrobi ci na wymiar do tego odpowiednie zaokrąglenia jak kupisz blat musisz to zrobić sama i musisz doliczyć odpady, które powstaną po wycięciu trepów z całego blatu - nie sprzedają go na cm
    moje pytanie dot właśnie róznicy w kosztach, może ktoś się z grubsza orientuje

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól
    ...
    moje pytanie dot właśnie róznicy w kosztach, może ktoś się z grubsza orientuje
    dostałem oferte od firmy na wykonanie pod moje schody klejonki bukowej za 1500 zł. Mam duże schody i duży spocznik w sumie jakieś 8,5 m2. Stopień o wymiarach 100x30 powinien kosztować ~60 zł, odrobinę taniej (~45zł) jest za klejonkę z Castoramy (nie mylić z gotowymi trepami) - pod warunkiem, że nie ma odpadów. Podane ceny dotyczą grubości 27-28mm.
    W Ikea blat NUMERÄR bukowy Długość: 126 cm, Głębokość: 62 cm, Grubość: 3.8 cm kosztuje 200zł, więc trep wychodzi 100 zł - ale jest grubszy
    taki sam dębowy blat kosztuje 300 zł.
    Do tego dochodzą koszty lakieru - w moim wypadku litr podkładowego i 2 litry (APU-2) wodnego nawierzchniowego powinny wystarczyć. - koszt około 200 zł
    Uwaga!
    Blaty z Ikei są już olejowane - imo buk olejowany nie wygląda dobrze, poza tym nie wiadomo co to za olej - Pan Jarekkur pewnie coś podrzuci na ten temat
    Dom ....drogi dom ...ech

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał .ajk
    Cytat Napisał e-mól
    ...
    moje pytanie dot właśnie róznicy w kosztach, może ktoś się z grubsza orientuje
    dostałem oferte od firmy na wykonanie pod moje schody klejonki bukowej za 1500 zł. Mam duże schody i duży spocznik w sumie jakieś 8,5 m2. Stopień o wymiarach 100x30 powinien kosztować ~60 zł, odrobinę taniej (~45zł) jest za klejonkę z Castoramy (nie mylić z gotowymi trepami) - pod warunkiem, że nie ma odpadów. Podane ceny dotyczą grubości 27-28mm.
    W Ikea blat NUMERÄR bukowy Długość: 126 cm, Głębokość: 62 cm, Grubość: 3.8 cm kosztuje 200zł, więc trep wychodzi 100 zł - ale jest grubszy
    taki sam dębowy blat kosztuje 300 zł.
    Do tego dochodzą koszty lakieru - w moim wypadku litr podkładowego i 2 litry (APU-2) wodnego nawierzchniowego powinny wystarczyć. - koszt około 200 zł
    Uwaga!
    Blaty z Ikei są już olejowane - imo buk olejowany nie wygląda dobrze, poza tym nie wiadomo co to za olej - Pan Jarekkur pewnie coś podrzuci na ten temat
    Są to oleje jak to na taśmie przemysłowej bywa utwardzane (suszone) promieniami UV lub elektronami - szybko i do przodu.
    ikea jest firmą sprzedajacą dużo i wszystko a więc liczy się wygląd i dostępność cenowa. Czy za tym idzie jakość-czytaj trwałość? na lakierowane stopnie czy blaty można po zmatowieniu siatką lub wełną stalową ewentualnie vizeliną nanieść olej dwu-składnikowy i zostawić w spokoju na dwa dni. Każde ślady zużycia czy nadużycia stopni da się łatwo naprawić i odnowić.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #49

    Domyślnie

    Mam taki sam problem z trepami ale mam do Was pytanie jak dokładnie zdjąć wymiary moje schody sa kręte i tylko kilka z mich jest prostokątnych reszta w formie trójkąta, jak wymierzyć aby stolarz nie miał problemu z wycięciem odpowiednich stopni (zamontować chce sam)

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał archei
    Mam taki sam problem z trepami ale mam do Was pytanie jak dokładnie zdjąć wymiary moje schody sa kręte i tylko kilka z mich jest prostokątnych reszta w formie trójkąta, jak wymierzyć aby stolarz nie miał problemu z wycięciem odpowiednich stopni (zamontować chce sam)
    Należy wykonać szablony tych stopni i to wszystkich od góry w dół nr1,2 itd, lub od dołu w górę nr1;2;3...
    Musisz kupić duży karton w arkuszach są takie w sklepach z akcesoriami do malowania....artystycznego. Arkusz kładziesz na stopień i odciskasz dokładnie jego linie, następnie wycinasz numerujesz i nstepny. Musisz napisać który to stopień i nie wolno ci odwrócić szablonu. Jest to praca prosta ale dokładna.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #51

    Domyślnie

    Ja miałem szablony już gotowe - bo przez kilka lat nakleiłem wykładzinę. Potem jak przyszedł czas ( czytaj gotówka), to wykładzina posłużyła mi jak szablony i nawet stron nie pomyliłem bo był klej

    Zostało mi tylko przerysować na papier i zaznaczyć gdzie przód (zaokrąglone ranty)



    resztę moich zmagań ze schodami masz tutaj http://foto.onet.pl/c6bk,w8vcyydycysy,u.html

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianRumia

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    52

    Domyślnie

    TEż mam taki sam problem i dochodzę do wniosku że sami będziemy montować. Ceny różne słyszałem ale generalnie w okolicy 7000- 12000 za 14 stopni i spocznik 2m2. Jak dla mnie to za dużo, bo mozna kupić same stopnie już od 100 pln. I właśnie, gdzie kupowaliście drzewo? Na allegro jest dużo ofert, ale czy to nie jest ryzyko? Macie jakieś namiary na stopnie z drzewa egzotycznego? cały czas się zastanawiam czy wybarwiany buk czy egzotyk. JAkieś sugestie?

  13. #53

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że kupowanie na allegro to zły pomysł bo za przesyłkę zbankrutujesz. Ja zamówiłem w pobliskim centrum drewna( i chyba najdroższym ) ale za to blisko. Trep, szczególnie " latawiec" ważył ze 20 kg.

    Nam podobał się dąb w kolorze naturalnym, polakierowałem wodnym lakierem Duluxem bezbarwnym półmatowym i po 3 latach jest OK.

    Więcej w stopce..........

  14. #54

    Domyślnie

    to ja też coś dorzuce bo schody klejone przez mojego tatę. Zaprosiłam na wycene schodów stolarza i zapytałam ile beda kosztować z montażem i bez. Z montażem 7,5 a bez czyli material na stopnie i balustrade wyciety na wymiar- stolarz sam sobie mierzył 3 tys. Ja kupiłam jeszcze postopnie z białego mdf- 600, lakier i klej i tak wyszło sporo taniej. O porady techniczne tyle co sie udalo wyciagnelismy od stolarza. Parę spraw naświetlił nam też Semir z FM- za co bardzo dziękuję. Schody wyszły naprawde fajnie.Ja zrobie fotke to wrzuce.
    Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Witam, zajmuje sie pracami stolarskimi i stopnie z pełnego drewna nie klejonki zrobie w cenie od 70-90 zł za stopień ( wykonane z sezonowanego drewna ) ...
    jestem z okolic jeleniej góry, stopnie moge wysłać pocztą lub kurierem...

    nr tel: 7219286868 , mail: [email protected]
    pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    może i mni cos poradzicie.
    Brakło kasy na schody, a że czymś trzeba je obłożyć padło na panele. Czy ktoś może mi doradzić jak szybko i dobrze zamontować te panela?
    Myslałam zrobić to normalnie na podkładzie z pianki i foli i do tego przykręcane listwy schodowe, w które wsuwa się panele. Niestety te listwy to majątek a najtaniej można kupić zwykły kątownik, który należy przykleić na zamontowane już panele.
    I tu pojawia sie problem bo wtedy trzeba również przykleić panele (muszą być solidnie przymocowane do schoda betonowego, więc podkład z pianki i foli odpada.
    Czy osadzanie tych paneli na piance tak jak to pisaliście robicie z trepami zda egzamin? czy powinnam posmarowć pianką całe stopnie czy pasami?

    pomóżcie jeśli możecie

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    edit-blondi - powoli przymierzam się do obłożenia schodów. Na dzień dzisiejszy będzie to jakiś parkiet na podkładzie z płyty OSB. Przy panelach można tak samo montować, wkleić OSB i na to kleić panel.
    Nie wiem kiedy się za to zabiorę, jak się uda to wkleję fotkę, jak nie to zgonię na aparat że kiepskie zdjęcie

  18. #58

    Domyślnie

    To wstawie moze prawie w koncu skonczone schody:






    Robione z blatow bukowych, koszty gdzies byly wyzej.
    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał commor
    Ja miałem szablony już gotowe - bo przez kilka lat nakleiłem wykładzinę. Potem jak przyszedł czas ( czytaj gotówka), to wykładzina posłużyła mi jak szablony i nawet stron nie pomyliłem bo był klej

    Zostało mi tylko przerysować na papier i zaznaczyć gdzie przód (zaokrąglone ranty)



    resztę moich zmagań ze schodami masz tutaj http://foto.onet.pl/c6bk,w8vcyydycysy,u.html
    Mam pytanie. Kazdy trep byl dokladnie na wymiar schodka? A co z wystajacym fragmentem z przodu i z boku?
    Czy Wasze schody byly idealne? tzn czy kazdy mial taka sama dlugosc i glebokosc? Bo jak mierze swoje to okazuje sie, ze z glebokoscia to dosc roznie bywa

  20. #60

    Domyślnie

    Trzeba zaznaczyć gdzie jest przód, dodać np. po 3cm. żeby wystawały z przodu i z boków. U mnie stolarze dodali jeszcze "od siebie" kilka centymetrów i oczywiście przy montażu pomyliłem zabiegowe trepy, ale na szczęście udało się

    Największe problemy miałem ze spasowaniem trepa i obudową kominka



    PS. Kazałem zrobić bez zaokrągleń rantów, żeby wyeliminować ewentualne pomyłki

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony