dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał commor
    Trzeba zaznaczyć gdzie jest przód, dodać np. po 3cm. żeby wystawały z przodu i z boków. U mnie stolarze dodali jeszcze "od siebie" kilka centymetrów i oczywiście przy montażu pomyliłem zabiegowe trepy, ale na szczęście udało się

    Największe problemy miałem ze spasowaniem trepa i obudową kominka



    PS. Kazałem zrobić bez zaokrągleń rantów, żeby wyeliminować ewentualne pomyłki
    A możesz podać na priva namiary skąd brałeś materiał i po ile? i opisać proces zakupowy, tzn. co trzeba im dostarczyć, jaki czas realizacji... itp

  2. #62

    Domyślnie

    Nie ma co kryć się na priva tym bardziej, że wszystko (oprócz cen bo robiłem schody w 2005r.) opisałem tutaj http://forum.muratordom.pl/schody-be...mi,t107786.htm

  3. #63

    Domyślnie Re: jak samemu zrobić stopnie drewniane na schodach betonowy

    fajny pomysł )

    [quote="popcarol"]My wprawdzie nie sami, ale zlecilismy to rodzinnemu majstrowi od wszystkiego.
    Stopnie wycial mi ojciec stolarz z blatow kuchennych z klejonki bukowej drewnianej. Koszt w zakupie to 1500 zl (rozumiem ze to dobra cena za 17 trepow). Za ich przyklejenie, podrownanie podstopnic, otynkowanie ich i pomalowanie zaplacilismy 1000 zl. Wiec mamy schody za 2,5 tys, efekty w dzienniku.

  4. #64

    Domyślnie

    Witam,

    odswiezam temat, bo mam 3 ciagi schodow betonowych (2x6 i 1x10 stopni) i 2 ciagi samonosnych, wiec betonowe planuje oblozyc samemu. Sek w tym, ze majster zle wylal mi schody - zalozyl, ze bedzie okladzina z gresu/ceramiki, a nie drewniana i 30mm stopnica na ostatnim stopniu bedzie mi wystawac 10mm ponad parkiet. Czy mozna ostatni stopien zrobic z parkietu? A moze ostatnia stopnice zrobic 10mm ciensza? Nie bedzie przeszkadzac, ze ostatni stopien jest o centymetr nizszy, a pierwszy wyzszy?

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomek84

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    KRK
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    witam

    zabieram się właśnie za schody u mnie w domu

    nie jest to nic wielce skomplikowanego, ale też nie najprostsze schody

    3 trójkąty, 9 prostych, i znow 3 trójkąty

    na boki mam już zrobione wangi z MDF 16 mm, na do planuje jakiś zgrabny ćwierćwałek
    po lewej stronie jest ściana, a po prawej wolna przestrzeń, czyli te 9 prostych schodów będzie otwarte, pod nimi też wanga
    podstopnice też z mdf
    wszystko malowane na biało
    pod podstopnice stwierdziłem, że zamocuje listewki 10 mm, a same podstopnice do tych listewek wkrętem, dodatkowo przykleję to klejem, albo sylikonem (co w domu będzie), a przy montażu stopni wypełnię wolne przestrzenie pianką niskoprężną, która je dodatkowo doklei
    oczywiście wangi na kołki do ścian/schodów + klej/sylikon

    stopnie robię z klejonki kupionej w castoramie (dąb 28 mm), 430 zł za sztukę (3000mmx600mmx28mm)

    i teraz pytanie, bo chcę same stopnie montować na piance niskop.
    do poziomowania schodów chcę wbić kołka rozporowego w beton, a do niego kręcę śrubę/wkręt z łbem 10 mm, ewentualnie konfirmat
    i tak myślę ze 4 (maks 5-6) takich śrub na stopień prosty (na zabiegowe może więcej w miarę potrzeby)

    czy tak będzie ok:??
    miałem robić listewki, ale z tym za dużo roboty

    jeśli tak będzie OK, to jaką przestrzeń zostawić pod stopniem na piankę ??
    czy minimalnie wystarczy na grubość łba tej śruby, czyli ok 4-5 mm, czy dać ok. 10 mm ??

    no i od razu pytanie, czym obecnie maluje się schody
    ja bym chętnie pojechał domaluxem bezzapachowym (żona w ciąży, a wszystko robię w domu, nie chcę jej smrodzić)
    ewentualnie polećcie jakiś dobry - trwały (nie musi być najtańszy) lakier,

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Łukasz,
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Również mam zamiar samodzielnie obłożyć schody drewnem, jak sprawują się schody samodzielnie wykonane przez forumowiczów?
    "Jeśli jest więcej niż jeden sposób wykonania pracy, i jeden z nich skutkuje katastrofą, to ktoś to w ten sposób zrobi"

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ja wykonałem schody z płyt panelowych, wszyscy odwiedzający myślą że to drewniane. Jak powiem że z płyt panelowych to każdy myśli że z paneli.
    Koszt 3200zł.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...89#post7584689
    Ostatnio edytowane przez tkaczor123 ; 24-01-2018 o 22:18

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony