dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79
  1. #1

    Domyślnie jaki ekspres cisnieniowy do kawy

    zachęcił mnie wątek z pytaniem o zmywarkę - ilość konkretnych odpowiedzi jest rewelacyjna, więc pozwoliłam sobie na pytanie o ekspres (wiem, że to mało budowlane pytanie)
    Chcę kupić ciśnieniowy ekspres do kawy. Niestety nigdy wcześniej nie używałam i nie wiem, na co zwrócić uwagę. Jakie funkcje powinien mieć taki ekspres a jakie sobie odpuścić. ( ubijanie mleka, coś do robienia cappucino, spienianie mleka i inne zawiłości) Nie chciałabym wydawać więcej niż 800zł - no chyba że się przekonam, że tak trzeba.
    Podobno firmy saeco i krups - to liderzy w tym temacie.
    Z góry dziękuję za porady

  2. #2

    Domyślnie

    Najważniejszym parametrem jest ciśnienie.Od tego zależy smak kawy,jej jakość.Dobry ekspres musi miec jak największe ciśnienie i co się tym wiąże -masę.Musi być ciężki ,metalowy,jak w knajpie.Co do dodatków,mam ekspres z tymi spieniaczami,podgrzewaczami itp.Używaliśmy tego trochę na początku.Potem już nigdy.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam Krupsa - taki łączony ekspres: zwykły + ciśnieniowy (16bar). Kawa z ciśnieniowego jest istotnie pyszna (pod warunkiem używania kawy do ciśnieniowego ekspresu, np. lavazza), ze spieniacza tez korzystam rzadko, jak poprzedniczka, nie chce mi sie potem tego myć . Używam jakieś 3 lata, wtedy kosztował ok.600zł.

  4. #4

    Domyślnie

    Twoja poprzedniczka ma 193cm,90kg i jest mężczyzną.

  5. #5

    Domyślnie

    oczywiście liderem jest Krupss ale nie każdy jego model jest godny polecenia
    ale śmiało moge polecić Rowentę konkretny typ
    jest to Addagio typ ES-180/S bez zbednych bajerów, ale bardzo trwała i prymitywnie prosta w obsłudze na pewno sąsiada nie zalejesz.
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  6. #6

    Domyślnie

    Krupps jest niewątpliwie dobrą firmą, ale liderzy są raczej włoskiego pochodzenia, podobnie jak espresso .
    Oprócz wspomnianego saeco, radzę przyjrzeć się wyrobom jura, la pavoni, nemox, solis, gaggia - śmiesznie wyglądają te z ręczną prasą, ale na pewno są mniej praktyczne.



    Pozdrowienia

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Twoja poprzedniczka ma 193cm,90kg i jest mężczyzną.

    ups, sorry dla mnie jak coś się kończy na "a" no kobieta być musi

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja miałem wcześniej Rowentę - ale nisko-ciśnieniową i kawa była taka sobie
    teraz mam Krupps wysokociśnieniowy - kawa jest lepsza, espresso można zrobić o konsystencji ropy naftowej
    dużo korzystam też ze spieniacza, w sumie to chyba wyłącznie z przyzwyczajenia, bo 1/2 pianki pozostaje na filiżance. Ale kawka wygląda bajerancko. Mmmm.

    Jak kupowałem Kruppsa, to spodobało mi się jego sitko z super-maleńkimi laserowo wypalanymi dziurkami.

    Polecam syrop cukrowo-aromatowo-pomarańczowy "triple sec curacao" marki MONIN - do kawy z mleczkiem. Mmmmm. Pyszności.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie Re: jaki ekspres cisnieniowy do kawy

    Cytat Napisał curry
    zachęcił mnie wątek z pytaniem o zmywarkę - ilość konkretnych odpowiedzi jest rewelacyjna, więc pozwoliłam sobie na pytanie o ekspres (wiem, że to mało budowlane pytanie)
    Chcę kupić ciśnieniowy ekspres do kawy. Niestety nigdy wcześniej nie używałam i nie wiem, na co zwrócić uwagę. Jakie funkcje powinien mieć taki ekspres a jakie sobie odpuścić. ( ubijanie mleka, coś do robienia cappucino, spienianie mleka i inne zawiłości) Nie chciałabym wydawać więcej niż 800zł - no chyba że się przekonam, że tak trzeba.
    Podobno firmy saeco i krups - to liderzy w tym temacie.
    Z góry dziękuję za porady
    Cześc .Jak chcesz dobry expres cisnieniowy to musi on mieć ciśnienie min 15 bar.Jeśli jest mniejsze to sobie odpuść.
    Co do ceny to zaczynasz od 250,-pln (tzw.bezfirmówka np w kauflandzie)do600-700 ,no chyba że chcesz BARDZO konkretny to ok2-3 tys.
    Smacznego

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Mieczotronix

    a gdzie mozna kupic ten syropik???

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    w jakichś delikatesowych sklepach - ja go kupiłem w "Piotr i Paweł" w Jankach. To jest syrop używany przez bramanów do robienia drinków (na tej zasadzie, co grenadyna) więc powinien być we wszystkich lepiej wyposażonych sklepach alkoholowych, albo w delikatesowcach.
    Gdyby moja babunia widziała na co pieniądze wydaję, to by się puknęła w czoło (albo raczej mnie) i wykonałaby by pewnie taki syropik z zamkniętymi oczami z wody, cukru i odpowiednio spreparowanych skórek od pomarańczy. Organoleptyczne moje badania wykazują, że nie składa się on z niczego więcej. Jest to ciecz klarowna, w smaku słodka jak woda z cukrem, a w zapachu pachnąca pomarańczemi. Ja nie umiem tego wyprodukować, więc kupiłem. Ale może po opisie, ktoś jakiś surogat opracuje.
    Najpierw mi taką kawuchnę przyrządzili w jakiejś kawiarni w centrum Warszawy i tam podpatrzyłem czego dolewają. Zresztą wcale się nie kryli, te syropy często stoją na widoku w kawiarniach - jako opcjonalne dodatki urozmaicające.

  12. #12

    Domyślnie

    widziałam wczoraj adagio rowenty za ok. 600zł. Niestety był szczelnie zapakowany a informacje na opakowaniu skąpe. Fachowca też nie było.
    Wg opisu - można robić w nim cappucino, ma wyjmowany zbiornik na wodę i łatwy sposób wyjmowania resztek zużytej kawy.
    I mam teraz pytanie- czy spieniacz- to własnie jest to urządzenie do cappucino, czy tylko do spieniania kawy? czy mleka?
    Na co powinnam zwrócić jeszcze uwagę?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ta rowenta jest chyba ok. Chyba ją kiedyś oglądałem, wybrałem w końcu KRUPSA dla odmiany (poprzedni mój ekspres to była Rowenta).
    Spieniacz służy do spieniania mleka. Kawy się nie spienia. Spienia się mleko i wlewa do kawy i hop - jest kapuczino.
    Jeśli chodzi o piankę na kawie, to dobry ekspres powinien parzyć kawę tak, żeby na kawie pojawiła się cieniutka warstewka pianki takiej kawowej-żółtawej (co oznacza, że kawa parzyła się w dobrej temperaturze i w dobrym ciśnieniu). Ekspres Krupsa, który kupiłem miał na pudełku napisane, że z niego zawsze kawa z taką pianką wylata. I że to gwarantują. No i faktycznie. Wylata.

  14. #14

    Domyślnie

    Potwierdzam, zawsze z pianką , nawet ja mi braknie "Lavazzy" i daję zwykłą kawę pianka jest

  15. #15

    Domyślnie

    oo..dzięki za wyjaśnienia
    a jakie macie modele tego Krupsa?
    ja na razie nie piję ani cappucino, ani kawy z mlekiem - a piankę z samej kawy lubię mieć. Więc cieszę się że taka pianka z Krupsa wylata
    Dopytuję się tak szczegółowo na forum, bo nie mogę trafić na kumatego sprzedawcę, który wyjaśniłby mi co i jak...czasem to mi ręce opadają, jak słyszę jakie bzdury opowiadają...

  16. #16

    Domyślnie

    a u mnie expres ciśnieniowy jest rzadko wykorzystywany fakt ze kawa z niego dobra, ale ileż to tzreba celebrować aby się napić kawy.
    Pijemy "tony" kawy i nie chce się nam za każym razem w to bawić, więc uważam to za piękny ale niefunkcjonalny "mebel".

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    ładny
    strasznie duży wybór na tej stronie...
    i jeszcze jedno pytanie laika ekspresowego: jak długo trwa przygotowanie jednej kawy? tzn. czy kupować ekspres na dwie kawy przygotowywane jednocześnie czy wystarczy na jedną?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ekspresy krupsa mają na pudełku informację, że dany model robi kawę zawsze z pianką

    fakt, że proces parzenia kawy w ekspresie jest dosyć długi, ale ja to akurat lubię, bo mnie odpręża.
    1. Wyjąć kawę z lodóki (siedzi tam w pudełku, żeby nie wietrzała - na zimno podobno wolniej wietrzeje).
    2. Zagotować wodę w czajniku elektrycznym.
    3. Wlać do filiżanki, żeby ją rozgrzać.
    4. Włożyć do tej gorącej wody w filiżance łyżkę od ekspresu (to metalowe coś), żeby też rozgrzać - To rozgrzewanie jest ważne jak się parzy mikroskopijną ilość espresso - bo inaczej wystygłoby strasznie szybko.
    5. Nagrzać ekspres.
    6. Nabić kawy do sitka.
    6. Schować kawę do lodówki.
    7. Założyć sitko z kawą do rozgrzanej łyżki.
    8. Wylać gorącą wodę z filiżanki.
    9. Założyć łyżkę z sitkiem do ekspresu.
    10. Ustawić filiżankę.
    11. Zaparzyć kawę.
    12. Wyjąć łyżkę.
    13. Wyrzucić sitko z kawą do zlewu.
    14. Wyrzucić kawę do śmieci.
    15. Wymyć łyżkę i sitko.
    teraz można się napić espresso
    a do kapucino trzeba jeszcze
    16. nastawić ekspres na robienie capuccino
    17. Nalać mleko do szklaneczki.
    18. Spienić mleko w ekspresie.
    19. Wlać piankę do kawki
    20. Odstawić i wymyć szklaneczkę.
    21. Przedmuchać spieniacz w ekspresie gorącą parą, żeby go mleko nie zatkało

    no i w skrócie to tak

    ale to zdrowsze niż machinalne palenie papierosa

  20. #20

    Domyślnie

    ta strona jest rewelacyjna - są tam opisane te wszystkie bajery jakie ma ekspres!!!

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony