dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79
  1. #41

    Domyślnie

    pozdrawiam wszystkich wielbicieli ciśnieniowej kawusi, jak to dobrze że ekspresy przelewowe pomału odchodzą w niebyt
    Nie zapominaj nigdy, skąd ci nogi wyrosły.

  2. #42

    Domyślnie

    tygodnik ,,Przyjacółka'' lub każde inne pisemko tzw. kiblowe powinno udzielić CI najbardziej wyczrpujacej odpowiedzi. OOOOOOOOOOOOOOOOJJJJJJJJJJJJJJJJJ jojojoj.................................

  3. #43

    Domyślnie

    jak widzę jakie pierdoły wypisują takie tygodniki w tematach, na których się znam, to włos na głowie mi się jeży...a jak dopiero szukam informacji, to nie mogę zweryfikować, czy piszą banialuki, czy nie...
    jednak forum to forum - żywi ludzie, którzy wiedzą o czym piszą ( w większości, oczywiście )

  4. #44

    Domyślnie

    Sama marka nie jest aż tak ważna, wiadomo, które robią ekspresy z wyższej półki. Ważne jest, zęby miał mielarkę wbudowaną, no chyba, że wolicie kolbowy,a le kawa wychodzi identyczna, a porzadek łatwiej utrzymać i oszczędnosć czasu.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Używałem expressu Krups przez około 4 lata, niestety praktycznie wyzionął ducha. Prawie. Od paru tygodni skończyło się uszczelnienie wewnątrz kombajnu. W związku z tym pytanie do kogoś zorientowanego. Czy jest możliwość wymienić wewnętrzne, bo pewnie jakieś są, uszczelki? Przygotowywana kawa kapie z paru miejsc; ob dysz wylotu kawy, do pojemnika na fusy, z tyłu przy zbiorniku wody.
    Jeśli nie ma możliwości naprawy, to niestety śmietnik.
    Jeśli będę zmuszony do wymiany, to co trwalszego polecilibyście? Tylko bez kosmicznych cen, raczej jakieś 2-3 tys PLN.

  6. #46

    Domyślnie

    My od 3 lat posiadamy ekspres ciśnieniowy Fagor cr-22.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Po 7 latach Saeco Talea Ring dokonał żywota, kupiliśmy DeLonghi Magnifica

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja mam DeLonghi Ecam...polecam.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    a

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Używałem expressu Krups przez około 4 lata, niestety praktycznie wyzionął ducha. Prawie. Od paru tygodni skończyło się uszczelnienie wewnątrz kombajnu. W związku z tym pytanie do kogoś zorientowanego. Czy jest możliwość wymienić wewnętrzne, bo pewnie jakieś są, uszczelki? Przygotowywana kawa kapie z paru miejsc; ob dysz wylotu kawy, do pojemnika na fusy, z tyłu przy zbiorniku wody.
    Jeśli nie ma możliwości naprawy, to niestety śmietnik.
    Jeśli będę zmuszony do wymiany, to co trwalszego polecilibyście? Tylko bez kosmicznych cen, raczej jakieś 2-3 tys PLN.

    Wymień uszczelki, i to ze masz wode w pojemniku na fusy to albo zaworek puscił,ale najpewniej uszczelnienie. Znajomej naprawili bez problemu bodajże stówkę płaciła

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MPC

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Pomiechówek
    Kod pocztowy
    05-180
    Posty
    8

    Domyślnie

    [CENTER]Ponieważ używam ekspresu ciśnieniowego cały czas od paru lat to proponuję jednak DeLonghi. Tak jak wcześniej zostało napisane modele ECAM np. Cappucino. Jeśli ekspres jest automatyczny czyli: posiada wyjmowany pojemnik na mleko, młynek do mielenia, funkcję przypominającą o jego odkamienieniu to bardzo ułatwia to jego użytkowanie. Posiadam obecnie model Capuccino od ponad 4 lat i jest to genialny ekspres jeżeli chodzi o smak kawy. Wcześniem używałem przelewowych i niestety to jest raczej zbędny mebel, gdyż lepszy smak i aromat uzyskamy po zalaniu zwykłej mielonej kawy. Krups kolbowy był ciekawy choć wymagał zbyt wiele zachodu przy parzeniu kawy i co niestety było minusem nie posiadał spieniacza. Wspomniany Cappucino posiada wyjmowany pojemnik na mleko dzięki czemu możemy szybko zrobić Cappucino czy też czekoladę na gorąco lub kakao po czym po praktycznie automatycznym oczyszczeniu schować go do lodówki. Dodatkową funkcję jest dyszą z gorącą wodą, której można używać do zaparzenia np. herbaty na szybko. Wspomniany ekspres zrobił dotychczas ponad 40 tys. kaw i nie ma z nim większych problemów. Do tej pory 2 razy wymieniany był przeływomierz, który kosztuje około 40 zł i każdy może go wymienić samodzielnie. W celu zachowania dobrej kondycji ekspresu należy podczas odkamieniania dokładnie czyścić zaparzacz. Woda używana najlepiej jeśli będzie przefiltrowana lub w opisywanym ekspresie można do zbiornika z wodą założyć filtr. Ekspresy podczas uruchamiania posiadają funkcję sprawdzania i wprowadzania ph wody co jest istotne i wpływa na częstość odkamieniania. Podczas zakupu moim zdaniem należy unikać tych automatów, które mają dotykowy wyświetlacz, gdyż są dużo bardziej podatne na uszkodzenia od gorącej pary i wilgoci, także lepiej jest szukać z wyświetlaczem i przyciskami. Ekspresy automatyczne posiadają pojemnik na fusy co pozwala zrobić kilka do kilkunastu kaw bez opróżniania pojemnika. Nie polecam ekspresów automatycznych poniżej 1.000 zł, gdyż rzadko zdarza się aby otrzymywały wymagane ciśnienie i co istotne są głośne jak np. firmy Zel....... Do De Longhi można znaleźć w sklepach internetowych praktycznie wszystkie części jeśli ktoś chciałby w naprawę pobawić się samodzielnie choć to czeka użytkowników najczęściej po kilku latach lub tysiącach zrobionych kaw.

  12. #52

    Domyślnie

    równiez mam DeLonghi i równiez polecam

  13. #53

    Domyślnie

    ja ostatnio zakupiłem z samsunga i jest całkiem ok

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Urlopomanka

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja się zgadzam z opinią, że wbudowana mielarką jest spoko opcją, jeśli nie chcemy codziennie wycierać kawy. Co do modelu - ja akurat z Krups mam dobre doświadczenia...
    Samotne wycieczki, robienie zdjęć i domki nad Jeziorem Żywieckim to wszystko, czego potrzebuję do życia.

  15. #55
    Banned
    asiah78

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    NOWA RUDA
    Kod pocztowy
    57-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    W moim domu króluje ekspres ciśnieniowy [SPAM]. Mam go od roku. A że jestem smakoszem kawy, musi być ona przygotowana w sposób idealny i nie może to być byle jaka kawa z pobliskiego sklepu.
    Ten ciśnieniowy ekspres zapewnia wyjątkowy smak i aromat każdej filiżanki, którą smakuję w domowym zaciszu lub raczę nią bliskich i znajomych podczas przyjęcia. Dodatkowo 8 poziomów regulacji intensywności kawy, sprawia, że każdy może mieć taką jaką bardzo lubi.
    Polecam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-10-2016 o 13:11

  16. #56

    Domyślnie

    Ja ma taki na kapsulki ale to sporadycznie uzywam glownie jak sa goscie a tak to rozpuszczalna

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja miałam delonghi, ale po 5 latach sprzedałam i zakupiłam Jurę J6.....i powiem wam tak...delonghi to mi się wydawało ze kawę smaczną parzył...

    i polecam wam oczywiscie kawy z palarni...nie te badziewia marketowe..

  18. #58
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    terdemannia09

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-896
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja się przymierzam i sam nie wiem co kupić?

  19. #59

    Domyślnie

    Potwierdzam - ekspres na kapsułki to tani zakup ale drogie używanie. Jesli kupisz go komus na prezent, to bedzie Cię przeklinał od sknerów a potem w końcu to urządzenie odstawi na strych.
    Teretycznie najlepszą marką jest szwajcarska Jura - bo robiona faktycznie w Szwajcarii. Ale niestety jest bardzo droga. My używalismy wiele lat niedroga rowentę Adagio, i była bardzo fajna aż dokonała swego żywota.
    Zapraszam na prowadzone przeze mnie handlowe warsztaty szkoleniowe w Katowicach

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mark.b

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    gdynia
    Kod pocztowy
    81-323
    Posty
    4

    Domyślnie

    to prawda, kapsułki drogo, ale za to jaka wygoda! jeszcze zależy jak dużo kawy pijesz

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony