dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie wylewka (jastrych) jako podłoga betonowa (bez parkietu :)??

    Witam,

    Temat jest dosyć nietypowy więc opiszę dokładnie. Mój pierwotny plan na podłogę w domu (rozbudowana kostka) był taki:
    - wylewka betonowa
    - szlifujemy, lakierujemy czy co tam się robi i zostawiamy (bardzo podobają mi się podłogi z surowego betonu)
    - w przyszłości, jak nam się znudzi beton (i będzie kasa! układamy parkiet

    Później poczytałem o podłogach betonowych i wyszło mi, że cała zabawa jest koszmarnie droga, wymaga specjalnych systemów, dobrej ekipy etc. na dodatek podnosi poziom podłogi o swoją grubość czyli odpada położenie parkietu w przyszłości (tj. bez podnoszenia poziomu podłogi czego chcę uniknąć).

    I tu moje pytanie:
    Może jednak pierwotny plan ma sens? Może da się tak przygotować powierzchnię wylewki (3cm styropianu +4cm betonu, mixokret) aby wyglądała ładnie i można było po niej chodzić (tj. bez pękania, kruszenia i pylenia). Czy jakieś szlifowanie i lakierowanie może to załatwić? o co mam się pytać bo prawdę powiedziawszy nawet nie wiem czego dokładnie szukać?

    W całym tym pomyśle chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu:
    1) zaoszczędzić teraz na parkiecie ale zostawić sobie opcję położenia go w przyszłości (tj. zostawić taki poziom podłogi jak teraz),
    2) mieć posadzkę betonową i nie wywalać na nią kupę kasy.

  2. #2

    Domyślnie

    Jedno jest pewne - czego nie zrobić podczas budowy, to po zamieszkaniu będzie się odwlekało w nieskończoność.

    Porównując ceny parkietu do cen innej wykończeniówki czy sprzętów domowych nie jest to największy wydatek, ja wolałbym się wstrzymać z czymś innym.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Jeśli powód takiego myślenia to oszczędności to jedynie możesz brać pod uwagę jakieś betondury lub inne farby na beton. Wykończenie posadzki tak jak chcesz będzie pewnie kosztowało więcej niż parkiet, a i ryzyko porażki spore. Połóż lepiej jakieś tani epanele lub wykładzinę.

  4. #4

    Domyślnie

    gdyby to byla sprawa oszczednosci to bym polozyl panele, tak jak pisalem to sa dwie sprawy - w ogole bym sie nad tym nie zastanawial gdyby nie fakt ze lubie podlogi ze szlifowanego betonu, wiec wykladzina nie jest dla mnie zadnym rozwiazaniem, jezeli nie da sie zrobic tego o czym pisze to zrobie parkiet przemyslowy i tyle, ale to wiem bez czytania forum - tutaj pytam sie o bardzo konkretne rozwiazanie tj. przygotowanie wylewki betonowej jako finalnej warstwy posadzkowej.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek (w-wa bemowo)
    gdyby to byla sprawa oszczednosci to bym polozyl panele, tak jak pisalem to sa dwie sprawy - w ogole bym sie nad tym nie zastanawial gdyby nie fakt ze lubie podlogi ze szlifowanego betonu, wiec wykladzina nie jest dla mnie zadnym rozwiazaniem, jezeli nie da sie zrobic tego o czym pisze to zrobie parkiet przemyslowy i tyle, ale to wiem bez czytania forum - tutaj pytam sie o bardzo konkretne rozwiazanie tj. przygotowanie wylewki betonowej jako finalnej warstwy posadzkowej.
    Ale piszesz, że jak będzie kasa to później wstawi się parkiet.
    Skontaktuj się z pierwszą lepszą firmą wykonującą takie posadzki (np. http://www.matexi.pl/oferta.php) i poproś o wycenę.
    Wszystko się da zrobić.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja sobie tak mysle, ze jastrych to nie beton. Ma duzo mniejsza wytrzymalosc, wiec z czasem pojawia sie rysy i dziury. No i nie da sie go chyba tak ladnie wypolerowac jak beton. Mozna oczywiscie probowac czyms pomalowac, zeby otrzymac gladka powierzchnie, ale nie wiem czy nie okaze sie to czasem prowizorka. Uwazaj, zeby nie utopic pieniedzy bez sensu, bo moze sie okazac, ze za pol roku bedziesz musial polozyc parkiet.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  7. #7

    Domyślnie

    @zbigmor: tak jak mowilem to sa dwie sprawy ale w ogole bym sie nie zastanawial gdyby nie fakt ze chcialem miec beton tylko nie chcialem bulic za to jak za parkiet, bo gdy mam wybierac pomiedzy tymi dwoma to wybieram przemyslowke. dzieki za link! bede dzis do nich dzwonil

    @bimbelt: hm, o tym nie pomyslalem (tj. ze jastrych ma mniejsza wytrzymalosc)

  8. #8

    Domyślnie

    Czesc,

    jestem ciekawa, jak sytuacja wyglada w 2017? Na zdjeciach bardzo podoba mi sie taka podloga, ale nie wiem, czy sprawdzi sie w moim domu, dlatego chcialabym znalezc jakis sposob na niedrogie wykonczenie jastrchu z mozliwoscia pokrycia go pozniej parkietem lub panelami.

    Czy ma ktos jakies pomysly?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliwka wegierka Zobacz post
    Czesc,

    jestem ciekawa, jak sytuacja wyglada w 2017? Na zdjeciach bardzo podoba mi sie taka podloga, ale nie wiem, czy sprawdzi sie w moim domu, dlatego chcialabym znalezc jakis sposob na niedrogie wykonczenie jastrchu z mozliwoscia pokrycia go pozniej parkietem lub panelami.

    Czy ma ktos jakies pomysly?

    temat rzeka, posadzka z mixokreta to podkład pod okładzinę (płytka, panel, parkiet, żywica, farba)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony