dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: glazura

  1. #1

    Domyślnie glazura

    jak kladzie sie glazure poprosze o porady linki do informacji

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Oj długo do pisywania.Większość zależy od przygotowania sobie podłoża i planu układania.Jeżeli będziesz miał podłoże równe i płytki rozplanowane to może ci się udać.Inaczej się kładzie płytki na podłogę a inaczej na ścianę.Przy zakupie płytek zwracaj uwagę na ich wymiary i czy są w miarę proste. Od miejsca ich układania zależy rodzaj kleju a także technika zabezpieczenia podłoża czy to łazienka czy to podłoga ogrzewana czy to taras.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za porade jest to nowy dom podloga jest rowna plytki juz kupilem chodzi mi o to jakie czynnosci pokolei mam wykonac od czego zaczac na co uwazac

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    w skrócie

    - zagruntowac
    - odczekac
    - przygotowac klej
    - rozlozyc klej paza zebata
    - polozyc plytki (czasami plytki sie smaruje od spodu)
    - odczekac
    - zafugowac
    - odczekać
    - użytkować

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz19700
    dzieki za porade jest to nowy dom podloga jest rowna plytki juz kupilem chodzi mi o to jakie czynnosci pokolei mam wykonac od czego zaczac na co uwazac
    Najważniejsze to dobrze sobie rozmierzyć płytki, podjąć decyzje czy będziesz ukladał na prosto czy w karo (zależy od kątów pomieszczenia).Ułuż sobie na sucho tak aby nigdzie ci nie wyszły jakieś małe paseczki albo nie szło ci pod skosem.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    w skrócie
    - rozlozyc klej paza zebata
    - polozyc plytki (czasami plytki sie smaruje od spodu)
    Czasem lepiej jest kłaść klej na płytki niż na ścianę Szczególnie jeśli ściana bardzo pije wodę. Zagruntowana nie powinna, ale może.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #7

    Domyślnie

    Proponuję na początek udać się do castoramy albo podobnego sklepu a tam mają różnego typu ulotki co i jak zrobić i wtedy próbować u siebie. Najpierw w jakimś pomieszczeniu gospodarczym czy garażu i po własnej surowej ocenie w pozostałych pomieszczeniach. Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.
    Nie znam się na tym, nie umiem a wogóle to mi się nie uda.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarook
    Proponuję na początek udać się do castoramy albo podobnego sklepu a tam mają różnego typu ulotki co i jak zrobić i wtedy próbować u siebie. Najpierw w jakimś pomieszczeniu gospodarczym czy garażu i po własnej surowej ocenie w pozostałych pomieszczeniach. Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.
    A tam od razu w garażu czy kotłowni. Ja swoje pierwsze płytki kładłem w korytażu

  9. #9

    Domyślnie

    dzieki wam wszystkim za rady .biore sie wiec do roboty bede klad plytki w kuchni chodzi mi jeszcze o rade jak klasc juz na klej tak aby potem nie byly krzywe gdzies plytka wyzej gdzies nizej czy to sie miezy poziomica czy jakims innym sposobem chodzi o to aby lezaly rowno na jednym poziomie

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz19700
    dzieki wam wszystkim za rady .biore sie wiec do roboty bede klad plytki w kuchni chodzi mi jeszcze o rade jak klasc juz na klej tak aby potem nie byly krzywe gdzies plytka wyzej gdzies nizej czy to sie miezy poziomica czy jakims innym sposobem chodzi o to aby lezaly rowno na jednym poziomie
    poziomica, długa poziomica, wprawne oko, palce. Pomysłów jest sporo.
    Podpatrzone u mojego glazurnika - taki uchwyt do przenoszenia szyb przyssawkowy - dobrze się sprawdza przy kładzeniu kafli. Łatwiej operować tym unosząc całą płytkę aniżeli trzymając za boki.

  11. #11

    Domyślnie

    dzieki trociu o takie wlasnie rady mi chodzi

  12. #12

    Domyślnie

    przyssawki sie bardzo dobrze sprawdzaja przy kaflach duzego formatu np 50x50.,gdzie z uwagi na duza powierzchnie recznie mozna tego nie poruszyc po przyssaniu

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barrabash

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Po co mu odpisujecie, idiota jakis niech łazienke sam robi HAHAHAHAHa .....Takich klientów wyśmiewam z miejsca bo potem mi pomagaja hahaha bo mysla ze cos sie naucza chyba czy jakos tak....Szkoda gadac . KŁADZ SAM!!! powodzenia z ostatnia sciana i montazem sanitarki hahah

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barrabash

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Przyssawki hmmmmmmmmmmm... hehe.. kladziesz 3 paczki odwrotnie obracasz o 180 stopni obok kladziesz dwie deski przekladasz smarujesz obracasz horyzontalnie i na glebe..skoro korzystasz z przyssawek to jak od dolu ja smarujesz, ktos ci ja trzyma w górze czy jak?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał barrabash Zobacz post
    Po co mu odpisujecie, idiota jakis niech łazienke sam robi HAHAHAHAHa .....Takich klientów wyśmiewam z miejsca bo potem mi pomagaja hahaha bo mysla ze cos sie naucza chyba czy jakos tak....Szkoda gadac . KŁADZ SAM!!! powodzenia z ostatnia sciana i montazem sanitarki hahah
    Kim Ty jesteś że obrażasz na tym forum ludzi? Jesteś kolejnym wykonawcą któremu jakiś inwestor zwrócił uwage że źle coś robisz, a przecież Ty uważasz że wszystko wiesz i jesteś Alfą i Omegą? Jakie masz prawo do obrażania ludzi? Dlaczego odmawiasz mu prawa położenia samemu płytek?
    A ja takich wykonawców co pozjadali wszystkie rozumy, wyśmiewam i nie zamierzam z nimi współpracować...
    Proszę Szanowną Administracje o ostrzeżenie dla kolegi, takie zachowanie jak w/w pana powinno się tępić...

    tomasz19700
    Wpisz w google "jak kłaść płytki" wyskoczy naprawde wiele stron z podpowiedziami
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 11-12-2011 o 11:40

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barrabash

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Omega nie jestem jesli ktos chce ok.. niech kladzie sam..tylko w wiekszosci wypadków konczy sie fiaskiem a dekory plytki są drogie, dwa razy sie czasem traci..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony