dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamos25

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie terma na gaz z butli

    moze ktos z kolegow bi mi doradzi a mianowicie , mam w tej chwili w domu terme elektryczna 80lit i place bardzo duze rachunki za prad i postanowilem sie jej pozbyc , zamiezam kupic terme na gaz i zasilic ja z butli gdyz niemam gazu dociagnietego do domu a mieszkam w domu jednorodzinnym starego budownictwa , i sie zastanawiam jaka taka terma bylaby najlepsza , najbezpieczniejsza i w miare tania ,moze ktps z was cos takiego gdzies widzial lub zakladal prosze o jakies info i doradztwo ,wielkie dzieki

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    jak wymienis to bedziesz

    owszem placic mniej za prad

    ale placic duzo za butle z gazem

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nawet więcej niż za prąd. Lepiej załóz sobie licznik dwutaryfowy i:
    1. pierz w nizszej taryfie
    2. grzej wodę w niższej taryfie.

    Rachunki powinny spaść.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4

    Domyślnie

    Nie będziesz miał wielkich oszczędności. Licząc cenę gazu po 2 zł za litr, cena 1kWh wychodzi około 29 gr. Biorąc pod uwagę sprawność termy (strata kominowa) cena będzie jeszcze wyższa. Wliczając jeszcze koszty instalacji i zakupu gazu, to moim zdaniem się nie opłaca.
    Jeżeli zużywasz dużo c.w.u to brałbym pod uwagę kocioł c.o stałopalny z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym. Cena 1 kWh energii z węgla o kaloryczności 25 MJ/kg przy cenie 700 zł/tona, wynosi 10 gr/kWh.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamos25

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    zgodze sie z wami w tej chwili place duzo i mam licznik dwutaryfowy a nadal woda zimna jak potrzebna , bo tarycha jest od przykladowo 15-17 i nastepna od 22-4 wiec rano jest ok. ale wieczorem problem , i jeszcze jedno ja mieszkam na gorze a tescie na dole zaczym woda doleci z boliera do miojej lazienki to mija chwilka bo bolier jest w piwnicy kolo centralnego ogrzewania dlatego tez pomyslalem o takim czym co pisalem , butla z gazem kodztuje w granicach 40zl i uwazam ze jendna powinna smialo wystarczyc tak jak dla mnie rodzina 3 osobowa a za swiatlo place w granicach 800zl wiec nie jest to malo i stwierdzilem ze najwiecej z tego wszystkiego ciagnie bolier a najbardziej mnie wnerwia ze niema na tyle cieplej wody wtedy kiedy najbardziej potrzebna , ja patrzylem pogladowo nawet na allegro na termy to mysle ze za 1000zl bez problemu kupie a instalacja nie jest zabardzo skaplikowana , potrzebne mi tylko jakies wskazowki i porady wasze jak ktos z was cos takiego montowal i zna sie na termach zebym gafy niezrobil przy zakupie ,dzieki

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamos25
    zgodze sie z wami w tej chwili place duzo i mam licznik dwutaryfowy a nadal woda zimna jak potrzebna , bo tarycha jest od przykladowo 15-17 i nastepna od 22-4 wiec rano jest ok. ale wieczorem problem , i jeszcze jedno ja mieszkam na gorze a tescie na dole zaczym woda doleci z boliera do miojej lazienki to mija chwilka bo bolier jest w piwnicy kolo centralnego ogrzewania dlatego tez pomyslalem o takim czym co pisalem , butla z gazem kodztuje w granicach 40zl i uwazam ze jendna powinna smialo wystarczyc tak jak dla mnie rodzina 3 osobowa a za swiatlo place w granicach 800zl wiec nie jest to malo i stwierdzilem ze najwiecej z tego wszystkiego ciagnie bolier a najbardziej mnie wnerwia ze niema na tyle cieplej wody wtedy kiedy najbardziej potrzebna , ja patrzylem pogladowo nawet na allegro na termy to mysle ze za 1000zl bez problemu kupie a instalacja nie jest zabardzo skaplikowana , potrzebne mi tylko jakies wskazowki i porady wasze jak ktos z was cos takiego montowal i zna sie na termach zebym gafy niezrobil przy zakupie ,dzieki

    To załóż sobie drugi boiler u góry. Dużo mniej wydasz na instalację. Gazem z butli 11kg nie będziesz miał taniej, tylko drożej i bardziej kłopotliwie. Jedyny plus, że ciepłą wodę będziesz miał szybciej, bo terma gazowa może mieć większą moc.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamos25

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    planuje to zrobic narazie tak a mianowicie u siebie zalozyc terme gazzowa zasilana z butli gazowej i to wyprobowac a terme elektryczna zostawic narazie tak jak jest ,poprostu chce zrobic dwa niezalezne obwody wody cieplej i to dokladnie wyprobowac dlateho prosze was o pomoc przy wyboze dobrej i taniej termy gazowej / moze jakies linki / dzieki

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamos25
    planuje to zrobic narazie tak a mianowicie u siebie zalozyc terme gazzowa zasilana z butli gazowej i to wyprobowac a terme elektryczna zostawic narazie tak jak jest ,poprostu chce zrobic dwa niezalezne obwody wody cieplej i to dokladnie wyprobowac dlateho prosze was o pomoc przy wyboze dobrej i taniej termy gazowej / moze jakies linki / dzieki

    Nie bardzo rozumiem. W pierwszym poście napisałeś, że to z powodu oszczędności. Po czym wszyscy przekonują ciebie, że gazem z butli nie będzie taniej, a drożej, a ty chcesz coś próbować mimo wszystko. Napisz uczciwie w jakim celu chcesz termę gazową wypróbować.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamos25

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    w celach oszednosciowych , a co ty bys zrobil placac 800 lub 900 zl ?? widze ze terma elektryczna niezdaje egzaminu wiec szukamn czegosc lepszego i tanszego zalozenie drugiej termy zwiekszy tylko koszt mojej energi wiec niewidze sensu i jestem przekonany ze tylko terma gazowa cos tu zaradzi ale widze ze nikt z was czegos takiego nieprobowal ???trzeba sprobowac

  10. #10

    Domyślnie

    Nie trzeba mieć żeby wiedzieć, wystarczy sprawdzić ile kosztuje energia uzyskiwana z prądu elektrycznego , a ile energia uzyskiwana z gazu LPG. Ale widzę że jesteś zdecydowany i żadne wiarygodne argumenty nic tutaj nie zmienią. Ja bym jeszcze sprawdził czy licznik energi elektrycznej napewno dobrze działa, bo licząc że na c.w.u wydajesz 400zł/miesiąc to daje prawie 1000l ciepłej wody dziennie.

  11. #11

    Domyślnie

    A jeśli okaże się że licznik dobrze działa, to bym sprawdził dokładnie kto lub co zużywa tą energię, bo może się okazać że zainweswtujesz w gaz a rachunki za prąd wcale nie spadną.
    Terma elektryczna z grzałką typową o mocy 1,5kW zużywa dziennie (licząc że grzeje 10 godz.) 15kWh energii. Przy cenie 40 gr. za 1kWh daje 6 zł dziennie. A więc nie tu szukałbym przyczyny tak dużych kosztów.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamos25
    w celach oszednosciowych , a co ty bys zrobil placac 800 lub 900 zl ?? widze ze terma elektryczna niezdaje egzaminu wiec szukamn czegosc lepszego i tanszego zalozenie drugiej termy zwiekszy tylko koszt mojej energi wiec niewidze sensu i jestem przekonany ze tylko terma gazowa cos tu zaradzi ale widze ze nikt z was czegos takiego nieprobowal ???trzeba sprobowac
    Pomijając sprawy oczywiste dotyczące różnicy kosztów, w które ty nie wierzysz to jak druga terma zwiększy ci koszt energii elektrycznej zużywanej do grzania wody? Zaczniesz jej więcej zużywać? Zyskasz nawet sporo na zmniejszeniu strat przesyłowych.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamos25
    w celach oszednosciowych , a co ty bys zrobil placac 800 lub 900 zl ??
    Ile??? To chyba cały dom tyle zużywa. założę się, że na podgrzewanie wody idzie góra 100 zł. Zobacz wyliczenie dwa piętra wyżej.
    Cytat Napisał adamos25
    widze ze terma elektryczna niezdaje egzaminu wiec szukamn czegosc lepszego i tanszego zalozenie drugiej termy zwiekszy tylko koszt mojej energi wiec niewidze sensu i jestem przekonany ze tylko terma gazowa cos tu zaradzi ale widze ze nikt z was czegos takiego nieprobowal ???trzeba sprobowac
    Najtańszy piec gazowy to ok. 2000 zł, do tego zasobnik. Jak na "próbę" to raczej droga zabawa. A grzanie gazem płynnym tańsze od prądu nie jest.
    Jaka piękna katastrofa ...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    no co wy... Przeca gaz jest tani... a prund to drogi jest....

    Taka klasyka prawd budowlanych...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamos25

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    a co myslicie o zastosowaniu czegos takiego http://www.allegro.pl/item614559629_...pan_butan.html bo jeszcze niejestem do konca przekonany ze faktycznie koszty gazu beda wieksze , to wy jestescie fachowcami w tej dziedzinie ja tylko jestem biedny elektryk

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Tak jak mądry Tobie doradzał, kup najpierw licznik energii z Allegro za 30-40zł lub z marketów w podobnej cenie w promocji i zmierz gdzie "ucieka" Ci najwiecej prądu . Używam boilera od kilku lat i nie mam gazy, mam dość duzo urządzeń elektrycznych i dodatkowo dogrzewam się prądem w domu jednorodzinnym , 4osobowa rodzina i nigdy jeszcze nie miałem takiego rachunku, nawet w największe mrozy.
    Daj sobie spokój z gazem i posłuchaj madrzejszych, tak jak ktoś doradza kup odpowiedni boiler do swoich potrzeb i w taryfie dogrzewaj wodę na max. wtedy do wieczora nie będziesz miał problemów z ciepłą wodą, współczesne boilery są dobrze izolowane. Zwróć uwagę na jak najkrótsza drogę do kranów. Rachunki nie powinny Ci dramatycznie wzrosnąć poniewaz mniej będziesz ciagnać z dołu.
    Zwróć uwagę że nie ma odważnego w doradzeniu zamiany drogiego podgrzewanai na jeszcze drozsze.
    pozdrawiam

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamos25

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    wielkie dzieki wszystkim ktorzy sie wypowiedzieli i zrobie jak piszecie poszukam najpierw uplynnosci tego pradu , i cos z tym zrobie ,dzieki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony