dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie fundmaent pod kominek

    czy trzeba robić fundament pod kominek?
    pytam, bo mam przewidziany kominek, ale stopa pod fundmaentem kominu wynosi 128x100 a fundament pod komin i komin ma wymiar 96x70- z tego wnioskuję, że nie ma fundmaentu pod kominek- jak to jest u Was? pytam, bo w sobote ma wjeżdzać kopara i nie wiem, czy od razu wuęcej nie wykopać pod ten kominek- tylko ile? 0,5m w miejscu gdzie będzi ekominek wystarczy?
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: fundmaent pod kominek

    Cytat Napisał ifka13
    czy trzeba robić fundament pod kominek?
    pytam, bo mam przewidziany kominek, ale stopa pod fundmaentem kominu wynosi 128x100 a fundament pod komin i komin ma wymiar 96x70- z tego wnioskuję, że nie ma fundmaentu pod kominek- jak to jest u Was? pytam, bo w sobote ma wjeżdzać kopara i nie wiem, czy od razu wuęcej nie wykopać pod ten kominek- tylko ile? 0,5m w miejscu gdzie będzi ekominek wystarczy?
    tym tokiem to, tam gdzie bedzie stala pralka tez trzeba robic fundament.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    ifka13m nie robi się żadnego fundamentu pod kominek!
    Jedyne co to na chudziaku w miejscu gdzie będzie stał nie kładzie się styropianu ....tylko wylewka....ot tyle.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja w tym miejscu bardziej podzbroiłem.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekC73
    Ja w tym miejscu bardziej podzbroiłem.
    ja też wrzuciłem parę prętów

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał naLeśnik
    ifka13m nie robi się żadnego fundamentu pod kominek!
    Jedyne co to na chudziaku w miejscu gdzie będzie stał nie kładzie się styropianu ....tylko wylewka....ot tyle.
    Czy ta wylewka pod kominkiem powinna być oddylatowana od reszty?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    teoretycznie powinna, u mnie tego zapomnieli zrobići ale nic nie popękało.

  8. #8

    Domyślnie

    u mnie też miksokreciarze dylatację przy kominku olali

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    samosia13

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    u mnie też zrobione jest zbrojenie pod kominek
    samosia

  10. #10

    Domyślnie

    Pod kominem od kominka mam fundament, pod samym kominkiem po prostu nie dam styropianu i zaleje dziure wylewka. Folie i dylatacje raczej dam miedzy kominem a dziura pod wylewke bo pomiedzy styropianem a dziura to raczej nie trzeba, styropian bedzie dzialal jak folia dylatacyjna

  11. #11

    Domyślnie

    czyli można powiedzieć że tak
    dam styropian to się zapadnie
    nie dam styropianu to powstanie mostek cieplny
    tak źle tak nie dobrze sytuacja bez wyjścia
    dlatego ja dałem styropian następnie wylewkę co prawda 10 cm,
    3 rok już tak jest i nic się nie zapada.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  12. #12

    Domyślnie

    W chudziaku, w rejonie kominka można zatopić arkusz siatki zbrojeniowej.
    Położyć styropian w całym pomieszczeniu i następnie wykonać kilka otworów
    w tym styropianie, w miejscu kominka (n.p. fi=8cm).
    Otwory wypełnić zaprawą ciepłą (n.p. Alpol).
    Wówczas ciężar kominka nie będzie przenosił się na styropian.
    To samo zrobić w miejscu ustawienia boilera ciepłej wody.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ZICHI

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,
    Korzystając z okazji chciałbym się podłączyć pod temat i zapytać w kwestii montażu wkładu, tak więc wkład będzie montowany jako narożny i wpadłem na pomysł aby sam wkład zamontować na dwóch solidnych kątownikach które będą zamocowane w ścianie z obydwu stron, w ten sposób wkład nie będzie obciążał stropu (który jest drewniany), obudowa będzie mocowana już klasycznie na podłodze. Co sądzicie o tym pomyśle, może ktoś przerabiał temat.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że trochę koloryzujecie... Styropian na podłogi (EPS100) wytrzymuje obciążenia do 3 ton na m2. Myślicie, że taki kominek 150kg zrobi na nim wrażenie? Jeśli już ktoś się bardzo boi o styro, to niech w tym miejscu da EPS200 dla TIRów i po kłopocie
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    Wydaje mi się, że trochę koloryzujecie... Styropian na podłogi (EPS100) wytrzymuje obciążenia do 3 ton na m2. Myślicie, że taki kominek 150kg zrobi na nim wrażenie?
    Coś Ty zrobił? Całą zabawę popsułeś. Dyskutowaliby do rana, a tak .... będą musieli założyć nowy wątek.
    Po prawdzie to jak moja ciocia z Legionowa, wujek Genek z żoną i dziećmi (a są już w zasadzie dorosłe i odkarmione jak trzeba), a za nimi Franek z kolegą z wojska, wszyscy staną do zdjęcia w salonie, i blisko siebie, aby ich objęło w kadrze, to ..... laboga, będą obciążać podłogę bardziej niż najtłuściej wypasiony kominek.
    No tak, ale aby przypuszczać czy styropian siądzie czy nie siądzie, to najpierw należałoby oszacować masę obciążenia. Ciocia z Legionowa nigdy w życiu się nie przyzna ile waży, wujek Genek stary oszust palnie, że tylko 100 kg, a wszystkie jego dzieciaki pukną się tylko w czoła, a w najlepszym wypadku wzruszą ramionami. I tylko Franek z kolegą powiedzą dokładnie ile ważą, bo to kulturyści przecież. Więc jak tu oszacować masę? Podobnie jest z kominkiem. Nie da się. Z resztą - komu chce się cokolwiek liczyć? Długi weekend jest - no nie?

  16. #16
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flexus
    Cytat Napisał Martinezio
    Wydaje mi się, że trochę koloryzujecie... Styropian na podłogi (EPS100) wytrzymuje obciążenia do 3 ton na m2. Myślicie, że taki kominek 150kg zrobi na nim wrażenie?
    Coś Ty zrobił? Całą zabawę popsułeś. Dyskutowaliby do rana, a tak .... będą musieli założyć nowy wątek.
    Po prawdzie to jak moja ciocia z Legionowa, wujek Genek z żoną i dziećmi (a są już w zasadzie dorosłe i odkarmione jak trzeba), a za nimi Franek z kolegą z wojska, wszyscy staną do zdjęcia w salonie, i blisko siebie, aby ich objęło w kadrze, to ..... laboga, będą obciążać podłogę bardziej niż najtłuściej wypasiony kominek.
    No tak, ale aby przypuszczać czy styropian siądzie czy nie siądzie, to najpierw należałoby oszacować masę obciążenia. Ciocia z Legionowa nigdy w życiu się nie przyzna ile waży, wujek Genek stary oszust palnie, że tylko 100 kg, a wszystkie jego dzieciaki pukną się tylko w czoła, a w najlepszym wypadku wzruszą ramionami. I tylko Franek z kolegą powiedzą dokładnie ile ważą, bo to kulturyści przecież. Więc jak tu oszacować masę? Podobnie jest z kominkiem. Nie da się. Z resztą - komu chce się cokolwiek liczyć? Długi weekend jest - no nie?
    Aleś mnie nastraszył.Pół dnia zmarnowałem na dzwonienie a drugie pół na analizowanie i szukanie pęknięć


    Cytat Napisał Flexus
    Długi weekend jest - no nie?
    rzeczywiście długi

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    jeżeli kominek z obudową murowaną np z bloczków GK - nie dawać styro pod posadzką
    jeżeli w zabudowie lekkiej - dozbroić posadzkę
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  18. #18

    Domyślnie

    U mnie na ławie połozone jest 6 bloczków fundamentowych pod kominek.Przed zalaniem chudziaka doprowadzona została rura dla dostarczania powietrza.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Aleś mnie nastraszył.Pół dnia zmarnowałem na dzwonienie a drugie pół na analizowanie i szukanie pęknięć
    Aleś popędu dostał. Popatrz co można przez jedną bezsenną noc. Post dałem o godz. 0:25, a Tobie już przed 8:10 zdało się, że to dzień cały upłynął. No, no! Pieknie. Aleś z tego wszystkiego zapomniał przedstawić wyników sondy rodzinnej i oględzin swojej podłogi. Ale rozumiem Twoje roztargnienie, bo
    przypuszczam, że zaczęło się od tego, że ciocia z Legionowa wysłała Cię do wszystkich diabłów, gdy o w pół do pierwszej w nocy spytałeś ją przez telefon ile waży. I w rezultacie musiałeś się uciekać do pracochłonnej analizy danych GUS w zakresie średniej masy ciała populacji kobiet w Polsce w wieku, hm - powiedzmy przejrzałym. ITD. Tak, tak, nie ma lekko.

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flexus
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Aleś mnie nastraszył.Pół dnia zmarnowałem na dzwonienie a drugie pół na analizowanie i szukanie pęknięć
    Aleś popędu dostał. Popatrz co można przez jedną bezsenną noc. Post dałem o godz. 0:25, a Tobie już przed 8:10 zdało się, że to dzień cały upłynął. No, no! Pieknie. Aleś z tego wszystkiego zapomniał przedstawić wyników sondy rodzinnej i oględzin swojej podłogi. Ale rozumiem Twoje roztargnienie, bo
    przypuszczam, że zaczęło się od tego, że ciocia z Legionowa wysłała Cię do wszystkich diabłów, gdy o w pół do pierwszej w nocy spytałeś ją przez telefon ile waży. I w rezultacie musiałeś się uciekać do pracochłonnej analizy danych GUS w zakresie średniej masy ciała populacji kobiet w Polsce w wieku, hm - powiedzmy przejrzałym. ITD. Tak, tak, nie ma lekko.
    u mnie dni są bardzo krótkie i noce tyż, kurna ale jesteś drobiazgowy .

    Cytat Napisał Flexus
    Aleś z tego wszystkiego zapomniał przedstawić wyników sondy rodzinnej i oględzin swojej podłogi.
    Zaiste.....zapomniałem.Mój stoi na przedłużonych nogach,które przytwierdzone są do podłoża(chudziaka) klamrami długości 20cm każda ,zalane wylewką z mixokreta,ze styro i siatką.

    Co do ciotki to pracuje właśnie w GUS i zrobiła zestawienie masy ciała kobiet wprost proporcjonalnie do masy ciała mężczyzn.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony