dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Szpachlowanie tynku Cementowo wapiennego

    Witam !

    Mam Pytanie odnośnie szpachlowania tynku cementowo-wapiennego.
    Proszę powiedzieć jak to się robi bo niewem kogo słuchać. Na stronie muratora pisze ze tynku cementowo wapiennego się nie gruntuje tylko odrazu szpachluje. Ja robiłem u szwagra w tamtym roku i najpierw grunt,szpachla,tarcie,druga warstwa szpachli,tarcie na gotowo i znowy grunt, i tam gdzie daliśmy grunt na szpachle wyszły plamy na ścianach i do tej pory niewiemy co to było musieliśmy ścierać kolejny raz. Na stronie muratora pisze zeby zrobić tak : na tynk cementowo-wapienny odrazu szpachla po 24 godzinach druga warstwa szpachli, tarcie i malować. Proszę o doradzenie aby to dobrze zrobić i jak to się robi aby żadne plamy później nie wychodziły i ściany były gładkie i ładne

    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    albo ja nie kumac albo nie wiem
    a po co chesz szpachlować całe ściany?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4

    Domyślnie

    chodziło zapewne o normalne ceklowanie vide nakładanie gładzi nazwane szpachlowaniem dla zmylenia przeciwnika...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    albo ja nie kumac albo nie wiem
    a po co chesz szpachlować całe ściany?
    zakładam, żeby było gładziutko
    też mam tynki CW i na to położyłem gips szpachlowy nidy bez gruntowania
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    acha ...gładź znaczy chce se chopak dać ... to nie mozna tak od razu?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7

    Domyślnie

    nie... za prosto by było...

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie gładź szpachlową dam aby były ściany równe, na razie myślę wymalować unigruntem aby wszystkie kamyczki znikneły i lepiej się szpachlowało, dalej myślę wyszpachlować lekko zaczyścić drugą warstwę gładźi i zatrzeć na gotowo ale nie wiem czy na gładź przed malowaniem dać też Unigrunt czy odrazu malować

  9. #9

    Domyślnie

    jeżeli ściana jest zapylona to oczywiście możesz pomaźgać unigruntem PRZED gładzią żeby związać ten pył (ten który zostanie po odpyleniu przez Ciebie ścian). Jeżeli to świeży czysty tynk to można sobie darować jego gruntowanie.

    Natomiast po gładzi już nie dawaj unigruntu - możesz ewentualnie pomalować ceresitem ct17 niestety jest 2x droższy od unigruntu ale nie robi "skorupy" a na to farba gruntująca wyrównująca chłonność (grunt lateksowy Śnieżka) i dopiero normalne malowanie farbą.

    jak dasz na końcową warstwę gładzi unigrunt a na to od razu farbę to możesz mieć problemy z prawidłowym kryciem

  10. #10

    Domyślnie

    Mam pytanie jeszcze czyli jak dam grunt na gładź to ile musze odczekać zeby malować i nic się nie stało typu: plamy, chropowatość w niektórych miejscach

  11. #11

    Domyślnie

    ja malowałem dopiero następnego dnia po gruntowaniu - coś tam było na bańce ceresitu t17 o 24h (o ile dobrze pamiętam). ale na oko, z wierzchu było suche już po 3-4 godzinach, z tym że gładź pije i wolałem nie ryzykować, że gdzieś głębiej jeszcze nie wyschło

    AHA: Ten grunt daje taki żółty kolor po zagruntowaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony