dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie "Koza" na poddaszu

    Mam do zagospodarowania strych w domu z bali.
    Zastanawiam się nad rodzajem ogrzewania. Czy zainstalowanie kozy nie jest zbyt niebezpieczne?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Myślę, że koza na drewnianym poddaszu w drewnianym domu JEST niebezpieczna. W związku z tym, że mam identyczny problem, to postanowiłem kozę postawić w pokoju piętro niżej i nad kozą zbudować okap, który będzie ciepłe powietrze znad kozy transportował rurą spiro na poddasze.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A moi znajomi mają kozę na poddaszu. Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo oni tam jeszcze nie mieszkają. Budują domek drewniany.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to rzeczywiście w drewnianym domu może być nieciekawie. Ale jeśli Ci zależy na tej kozie na poddaszu to da się to bezpiecziei zrobić. Przede wszystkim tak jak w przepisach ppoż pod kozą i na 60cm wkoło musi być podstawa z materiału niepalnego (płytki, płyta kamienna itp.) A w miejscu gdzie koza będzie blisko ściany (oby jak najdalej) użyć płyt karton-gips ogniochronnych i tak samo nad kozą. W drewnianym domu to czy koza stoi na parterze czy na poddaszu nie ma większego znaczenia (przynajmniej w moim bo od podłogi po dach jest z drewna, żadnych wylewek, płytek, karton-gipsów itp.) co prawda nie mam jeszcze kozy na poddaszu ale zainstaluję ją tam po wybudowaniu kominka z prawdziwego zdarzenia na parterze. Nie odmówię sobie przyjemności spędzenia długich zimowych wieczorów w sypialni na łóżku czytając książkę przy świetle palących się polan. Się rozmarzyłam a do zimy jeszcze daleko
    budująca blondynka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony