dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Witam po kilku latach. Decyzja zostala ostatecznie przepisana i to bez dodatkopwej oplaty. Na podstawie tej decyzji podzielilem jenda dzialke na 4 mniejsze. Kilka miesiecy temu, po uplywie 5 lat jedna z tych dzialek sprzedalem. Nie podpisywalem nic nabywcy, ze wyrazam zgode na przepisanie warunkow. Nie wiem wiec, czy je ostatecznie przepisal na siebie czy wystapil o nowe WZ.W kazym razie jeszcze niczego tam nie wybudowal. Teraz jestem na etapie sprzedazy kolejnej dzialki. Przyszly nabywca dowiadywal sie w UG i starostwie na temat przepisania WZ. Dowiedzial sie, ze musi zlozyc wniosek o wydanie nowych warunkow, bo poprzednia decyzja dotyczyla 3 dzialek (BCD), a z racji zbycia dzialki B, cale WZ przeszly na pierwszego nabywce i kolejny nabywca (np. dzialki D) nie ma juz praw do tych WZ. Jaka jest faktycznie prawda? Czy kazdy kolejny nabywca musi na nowo wnioskowac o WZ dla kupowanej dzialki i czy jesli bedzie wnioskowal o wydanie dokladnie takich samych WZ, UG robic jeny problemy z ich wydaniem? Prosze o pomoc. pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciernik Zobacz post
    Witam po kilku latach. Decyzja zostala ostatecznie przepisana i to bez dodatkopwej oplaty. Na podstawie tej decyzji podzielilem jenda dzialke na 4 mniejsze. Kilka miesiecy temu, po uplywie 5 lat jedna z tych dzialek sprzedalem. Nie podpisywalem nic nabywcy, ze wyrazam zgode na przepisanie warunkow. Nie wiem wiec, czy je ostatecznie przepisal na siebie czy wystapil o nowe WZ.W kazym razie jeszcze niczego tam nie wybudowal. Teraz jestem na etapie sprzedazy kolejnej dzialki. Przyszly nabywca dowiadywal sie w UG i starostwie na temat przepisania WZ. Dowiedzial sie, ze musi zlozyc wniosek o wydanie nowych warunkow, bo poprzednia decyzja dotyczyla 3 dzialek (BCD), a z racji zbycia dzialki B, cale WZ przeszly na pierwszego nabywce i kolejny nabywca (np. dzialki D) nie ma juz praw do tych WZ. Jaka jest faktycznie prawda? Czy kazdy kolejny nabywca musi na nowo wnioskowac o WZ dla kupowanej dzialki i czy jesli bedzie wnioskowal o wydanie dokladnie takich samych WZ, UG robic jeny problemy z ich wydaniem? Prosze o pomoc. pozdrawiam.
    Szanowni forumowicze, znawcy tematu. Ponawiam zapytanie z prośba o pomoc. Z góry dzięki, pozdrawiam

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Bez Twojej zgody nabywca działki nie mógł przepisać WZ-ki na siebie, chyba że sfałszował podpis.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał DziadekT Zobacz post
    Bez Twojej zgody nabywca działki nie mógł przepisać WZ-ki na siebie, chyba że sfałszował podpis.
    WItam, Jak się już dowiedziałem, nowy właściciel złożył wniosek o wydanie nowych WZ, dlatego nie prosił mnie o zgodę na ich przepisanie.
    Rozumiem, że w takiej sytuacji moge sprzedać drugą działke i wyrazić pisemną zgode na przepisanie WZ na nowego nabywcę i bez problemu zostaną one na niego przepisane. Co w takim razie z WZ na kolejną działkę? Czy ja, ewentualnie nowy nabywca musimy starac sie na nowo o wydanie WZ?
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Doprecyzuję tylko, że na 4 działki zostały wydane 2 decyzja WZ. Jedna dotyczyla wz dla dzialki A, kolejna na działki B,C,D. Sprzedałem już działkę B (nabywca wystapił o nowe WZ). Planuje sprzedaż kolejno działki D, a później C.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Ta druga WZ pozwala na budowę trzech domów, po jednym domu (czy innym obiekcie) na każdej działce (B, C i D), czy jednego na całości? Podział działki nie może oznaczać magicznego rozmnożenia inwestycji dozwolonych WZ-ką. Inaczej mógłbym podzielić sobie działkę i wybudować bez zgody planistycznej np. 4 rafinerie ropy, w miejscu, gdzie dozwolona jest jedna.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał DziadekT Zobacz post
    Ta druga WZ pozwala na budowę trzech domów, po jednym domu (czy innym obiekcie) na każdej działce (B, C i D), czy jednego na całości? Podział działki nie może oznaczać magicznego rozmnożenia inwestycji dozwolonych WZ-ką. Inaczej mógłbym podzielić sobie działkę i wybudować bez zgody planistycznej np. 4 rafinerie ropy, w miejscu, gdzie dozwolona jest jedna.
    Druga decyzja dotyczy budowy domów jednorodzinnych na wydzielonych z całości na podstawie WZ trzech działkach B,C, i D. Mowa o 3 domach na 3 działkach.
    Na podstawie tej decyzji dzialki zostaly podzielone. W urzędzie powiedzieli, ze jesli zgodze sie na przepisanie wz na pierwszego wlasciciela, to na kolejnych juz przepisac wz nie moge.

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    W UG dowiedziałem się tyle, że jak raz przeniosę WZ w całości na nowego właściciela, to będzie trzeba złożyć wnioski o WZ na pozostałe działki. Doradzono mi więc, aby pierwszy i drugi nabywca sami złozyli wnioski, a na ostatnią trzecią działkę będą w dalszym ciągu aktualnie pierwotnie wydane WZ (na działki ABC). Czy to by się zgadzało z prawem i praktyką?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Sralis mazgalis referentis dupcis.

    1. Zapłać urbaniście, albo kumatemu architektowi, to znajdzie prawne rozwiązanie, dla tego przypadku.
    2. Prawne rozwiązania:
    - właściwe pismo o cesją, z mapka podziałową i uzasadnieniem z decyzji o WZiZT lub:
    - wniosek o zmianę decyzji o WZiZT, w zakresie nowego podziału terenu objętego decyzją WZiZT - istnieje możliwośc uzyskania WZiZT dla każdej nowej (wytyczonej) działki.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #31

    Domyślnie

    Dzieki za poradę. AD.2 - wystarczy mapka podzialowa, która otzymałem wraz z decyzja o podziale, czy specjalny wydruk ze starostwa?
    Są jakieś konkretne regulacje prawne, które daja możliwośc do zmainy wczesniejszej decyzji i przypisanie jej oddzielnie do każdej z działek bez ponownego składkania wniosku o wydanie oddzielnych WZ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony