dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Czy warto gruntować ściany po ociepleniu przed tynkiem

    czy warto gruntować ścianę ocieploną i zaciągniętą siatką z klejem jeśli tynkowanie planowane jest za 1 rok może 1,5 roku?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Obowiązkowo, powiem tak sasiad ocieplił i nie gruntował, planował tynkować za rok .
    Teraz mija już 2 zima jak nie ma otynkowane (kasa poszła na co innego).
    Na scianach widac że mu juz klej z siatki odpada (place gołej siatki widać).
    Najpierw nasiękało a potem parę razy przymroziło i po sprawie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    krotko i tresciwie - WARTO i nawet TRZEBA
    koniec tamatu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5

    Domyślnie

    a skąd wiadomo jakiego gruntu użyć jeżeli nie wie się jeszcze jaki pójdzie na to później tynk?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    a skąd wiadomo jakiego gruntu użyć jeżeli nie wie się jeszcze jaki pójdzie na to później tynk?
    Obojętnie, bo grunt po jednej zimie i tak straci swoje właściwości, i przed tynkowaniem trzeba zagruntować od nowa.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  7. #7

    Domyślnie

    Klej to odpadł od siatki na pewno nie z powodu braku gruntu. U mnie i kolegi nie gruntowałem , ocieplenie rok bez tynku i potem nie było problemu.

    Wyskoki fundament miałem ocieplony i zaciągniety klejem (x2) i też nic się nie zadziało (2 lata i duże mrozy).
    Miałem wszystko z KABE, kolega IZOLBET
    Zrobisz jak uważasz bo jak widać opinie skrajnie różne.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jednego ciągle nie pojmuje.
    Tu nie chodzi o opinie tylko o technologie. Nie po to producenci robili badania uwzględniające także komory klimatyczne by teraz ich wyniki modyfikować. Daja gwarancje pod warunkiem trzymania sie technologii. A tu gruntu nie chce się położyć, strukturę chce sie kłaść przy temperaturach ponizej 5 stopni, strukturę kładzie sie w upalne dni przy pełnym słońcu itd itd
    Nie znam firmy która dopuszcza nie gruntowanie ścian przed położeniem struktury.
    Grunt nie tylko ułatwia przyczepność, grunt gwarantuje także kolor i jego jednolita barwę na całej elewacji
    Nie rozumiem dlaczego w nas, a raczej w Was, jest taki pęd do drogi na skróty w imię czego? zaoszczędzonego tysiąca czy dwu na cala chałupę?
    To co tu się wypisuje zaczyna być chore
    Zawsze sie znajdzie ktoś komu chałupa sie na głowę jeszcze nie zawaliła bo zamiast cementu używał śliny powie ze u niego wszystko jest OK
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9

    Domyślnie

    Tu 2000zł tam 2000zł i uzbiera się 10000zł. Skoro przed nakładaniem tynku i tak trzeba kolejny raz zagruntować to może można wydać lepiej te 2000 niż na grunt który będzie musiał być ponownie gruntowany?

    Ja dodam że ciągle mieszkam w domu który jest ocieplony i zaciągnięty klejem już 3 czy 4 rok - nie było gruntowania i nic się nie dzieje. A nie jest skończony bo jeden z właścicieli (są 4 lokale) nie ocieplił swojej części

    Nie namawiam do tego ale jak widać nie ma co dramatyzować.

    BTW - Jareko dziękuję za poradę z inneg wątku co do gruntu ceresit ct17 i Śnieżki

  10. #10

    Domyślnie

    To wąściwie po co te pytania???
    Jak ma położoną siatke i rozstawione rusztowania to tak trudno kupic grunt i to pomalować (100zł za 200 m2)
    No nieprzesadzajmy z ceną , zaraz 2000zł

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekwil

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    151
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witam
    Nikt nie napisał że nie chce gruntować przed strukturą, kolega się pyta czy nie gruntować rok wcześniej,
    Ja nie gruntowałem i nic mi nie odpadło (czuje się ok )

    P.S.
    Jacy wszyscy bogaci, tu dwa tu trzy tyś a nawet i niech będzie 100zł co to jest (to jest chore) bo w skali całego domu zbiera się spora sumka

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jareko w 100 procentach sie zgadzam.
    Mala uwaga - jezeli chcemy zostawic otwarta elewacje na zime gruntujemy, jezeli szukamy oszczednosci - nawet zwyklym gruntem (tylko nie UNI-Grunt Atlasu)
    a pozniej, jeszcze raz przed ukladaniem tynku juz wlasciwym gruntem pod tynk.

    jareko : Caparol w swojej technologi DOPUSZCZA (nie mylic z zaleca) nakladanie tynku mineralnego bez gruntu i to chyba jedyny przypadek jaki znam.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    raydenstream

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    a jesli na siatke i klej odrazu zaciegnie sie czyms sciane zeby byla równa i pomaluje to trzeba tez gruntowac??

    czy wystarczy jak sie nalozy ostania wartwe tynku i dopiero grunt i pomalowac??

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a jesli na siatke i klej odrazu zaciegnie sie czyms sciane zeby byla równa i pomaluje to trzeba tez gruntowac??

    czy wystarczy jak sie nalozy ostania wartwe tynku i dopiero grunt i pomalowac??
    Nie bardzo rozumiem... ale powinno byc tak:
    mamy przyklejony styropian, zakolkowany, siatka zatopiona w kleju. Jeżeli powierzchnia jest nierowna - 2 wartswa kleju do siatki żeby wyrównac, jezeli ta 2 warstwa kleju jest kładziona od razu - nie wymaga gruntowania.
    I zakladamy ze w tym momencie przerywamy prace i w tym stanie musi przecimowac...
    Powinno sie wtedy taka sciane zagruntowac, najlepiej gruntem pod tynk, jezeli nie wiemy - dobrym gruntem, moze byc CT17 i mozemy zostawic to na zime.
    W nastepnym sezonie kladziemy grunt pod tynk, i tynk.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ja tez tego nie rozumiem, oszczędności są równe wydatkom na dobry rodzinny obiad a ewentualne późniejsze szkody są nieobliczalne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    raydenstream

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem... ale powinno byc tak:
    mamy przyklejony styropian, zakolkowany, siatka zatopiona w kleju. Jeżeli powierzchnia jest nierowna - 2 wartswa kleju do siatki żeby wyrównac, jezeli ta 2 warstwa kleju jest kładziona od razu - nie wymaga gruntowania.
    I zakladamy ze w tym momencie przerywamy prace i w tym stanie musi przecimowac...
    Powinno sie wtedy taka sciane zagruntowac, najlepiej gruntem pod tynk, jezeli nie wiemy - dobrym gruntem, moze byc CT17 i mozemy zostawic to na zime.
    W nastepnym sezonie kladziemy grunt pod tynk, i tynk
    a czy po nalozeniu drugiej wartwy kleju i polozeniu gruntu mozna na to pomalowac farba elewacyjna??

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał raydenstream
    ...a czy po nalozeniu drugiej wartwy kleju i polozeniu gruntu mozna na to pomalowac farba elewacyjna??
    a dlaczego by nie? Tylko czy klej będziesz miał idealnie równo? Każda nierówność wyjdzie - struktura jednak troszkę to kryje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #18

    Domyślnie

    Dzwoniłem do doradcy technicznego Termo organiki i powiedział on, że nie trzeba gruntować przed zimą. Zagruntować na wiosnę, bezpośrednio przed tynkiem.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lew 76

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Dzwoniłem do doradcy technicznego Termo organiki i powiedział on, że nie trzeba gruntować przed zimą. Zagruntować na wiosnę, bezpośrednio przed tynkiem.
    kurde jak się te czasy zmieniają,ech jeszcze niedawno żaden z technologów,hurtowników czy wykonawców nie dałby sobie powiedzieć że nie trzeba gruntować,a wypadało by chociażby ze względu na chłonność wody,ale co technolog to technolog

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyR Zobacz post
    Dzwoniłem do doradcy technicznego Termo organiki i powiedział on, że nie trzeba gruntować przed zimą. Zagruntować na wiosnę, bezpośrednio przed tynkiem.
    a jak to uzasadnił?
    Bo wg. mnie to dobrze byłoby zagruntować.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony