dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    no7

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    2

    Domyślnie Elewacja drewniana - wycieki zywicy, skręcanie się. Co robić!?

    Witam. Mam problem z deweloperem. Mieszkanie odebrałam ok. 3 lat temu. Na elewację jest 5 lat gwarancji. Już od początku było wiadomo, że elewacja pozostawia wiele do życzenia. Zrobiono ją z podbitki i przykręcano każda klepkę na środku wysokości po dwóch stronach, więc teraz każda jest w kształcie łódeczki... Posiadają pióro i wpust, ale przez zniekształcenia żadne pióro nie siedzi już we wpuście. Dodatkowo farba się kruszy i wszystko jest pokryte wyciekami żywicznymi. Deweloper chce umyć ręce pokazując deklaracje zgodności od producenta (podbitka 19x121, przeznaczenia konstrukcje drewniane w budownictwie, dokumenty odniesienia: PN-75/D/96000 tarcica iglasta ogólnego przeznaczenia). Co robić?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Co co meritum nie pomogę. ale mam inną uwagę. Dobry przykład na to że w walce o klienta rożni usługodawcy (nie tylko z branży budowlanej) obiecują dużo i dają bardzo dłuuugie gwarancje aby tylko zdobyć klienta. A potem jak coś nie gra to robią wszystko aby zwalić winę na innych i nie ponosić odpowiedzialności. Dlatego raczej staram się zwracać uwagę na jakość materiału i poziom wykonania niż na długość gwarancji bo po 5 czy 10 latach ciężko nie raz dochodzić swoich racji, firma szuka byle wymówki albo może już nie istnieć itd.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał no7 Zobacz post
    Witam. Mam problem z deweloperem. Mieszkanie odebrałam ok. 3 lat temu. Na elewację jest 5 lat gwarancji. Już od początku było wiadomo, że elewacja pozostawia wiele do życzenia. Zrobiono ją z podbitki i przykręcano każda klepkę na środku wysokości po dwóch stronach, więc teraz każda jest w kształcie łódeczki... Posiadają pióro i wpust, ale przez zniekształcenia żadne pióro nie siedzi już we wpuście. Dodatkowo farba się kruszy i wszystko jest pokryte wyciekami żywicznymi. Deweloper chce umyć ręce pokazując deklaracje zgodności od producenta (podbitka 19x121, przeznaczenia konstrukcje drewniane w budownictwie, dokumenty odniesienia: PN-75/D/96000 tarcica iglasta ogólnego przeznaczenia). Co robić?
    Deklaracja zgodności, jest to dokument w którym producent wyrobu deklaruje że wykonany przez niego wyrób odpowiada Polskiej Normie i tu się wszystko może zgadzać, ale, nie ma to nic wspólnego z gwarancją, którą zadeklarował deweloper, o ile on jest gwarantem. Możesz go poinformować, żeby tą Deklarację Zgodności powiesił sobie w kiblu na gwoździu, bo tyle ona jest warta w stosunku do gwarancji...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    no7

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał la***is Zobacz post
    Deklaracja zgodności, jest to dokument w którym producent wyrobu deklaruje że wykonany przez niego wyrób odpowiada Polskiej Normie i tu się wszystko może zgadzać, ale, nie ma to nic wspólnego z gwarancją, którą zadeklarował deweloper, o ile on jest gwarantem. Możesz go poinformować, żeby tą Deklarację Zgodności powiesił sobie w kiblu na gwoździu, bo tyle ona jest warta w stosunku do gwarancji...
    Dziekuję za radę - faktycznie, powiedzieć mogę. W ciągu tego czasu okazało się, że deweloper załatwił u producenta naprawę elewacji PRZY MOIM MIESZKANIU, czyli zapewne reszta budynku zostanie w opłakanym stanie. Aczkolwiek zastrzegli, że wycieki żywiczne są naturalne i nie podlegają gwarancji. Czy ktoś coś wie na ten temat? Budynek może ociekać żywicą i to będzie naturalnie normalne?!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał no7 Zobacz post
    Dziekuję za radę - faktycznie, powiedzieć mogę. W ciągu tego czasu okazało się, że deweloper załatwił u producenta naprawę elewacji PRZY MOIM MIESZKANIU, czyli zapewne reszta budynku zostanie w opłakanym stanie. Aczkolwiek zastrzegli, że wycieki żywiczne są naturalne i nie podlegają gwarancji. Czy ktoś coś wie na ten temat? Budynek może ociekać żywicą i to będzie naturalnie normalne?!
    Musisz to sprawdzić w Polskiej Normie na którą powołuje się Deklaracja Zgodności, podejrzewam jednak, że na wycieki żywicy nie będzie gwarancji, jest to normalne zjawisko występujące przy produktach wykonanych z drzew iglastych, z drugiej strony patrząc, te wycieki, to informacja,że jest to drewno żywiczne z punktu widzenia trwałości takiego drewna, to bardzo korzystne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony