dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    e: takich technologów teraz bozia po świecie nosi... jakiś klasyk coś o waltorni wspominał. Masz rację - ja bym gruntował, dodatkowa warstwa zabezpieczająca przed działaniem czynników zewnętrznych, poza tym tak naprawdę zupełnie inne parametry powinien mieć "klej" a zupełnie inne "tynk zewnętrzny mineralny" czy dowolny inny...

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    jareko w 100 procentach sie zgadzam.
    Mala uwaga - jezeli chcemy zostawic otwarta elewacje na zime gruntujemy, jezeli szukamy oszczednosci - nawet zwyklym gruntem (tylko nie UNI-Grunt Atlasu)
    a pozniej, jeszcze raz przed ukladaniem tynku juz wlasciwym gruntem pod tynk.

    jareko : Caparol w swojej technologi DOPUSZCZA (nie mylic z zaleca) nakladanie tynku mineralnego bez gruntu i to chyba jedyny przypadek jaki znam.
    fighter a czemu uni-gruntem atlasu nie zalecasz gruntowania elewacji?? Można o wytłumaczenie??

  3. #23

    Domyślnie

    Witam.

    Ja mam pytanie odnośnie gruntowania warstwy zbrojonej. Od 12 listopada zbroimy siatką styropian. Najpierw zatopienie siatki a w tym tygodniu od poniedziałku zaciągaliśmy drugi raz klejem w celu wyrównania warstwy zbrojeniowej. W najbliższą sobotę chcielibyśmy zagruntować całość gruntem. Mam jednak wątpliwości, gdyż warstwa kleju nie jest dokładnie wyschnięta. Nawet warstwa kładziona w poniedziałek ze względu na ogromną wilgotność powietrza nie jest sucha (jasnoszara). Jest twarda, ale ma ciemny "mokry" kolor, tylko miejscami gdzie było cieniej kleju już jest sucha jasnoszara. Wątpię, że do soboty wszystko wyschnie do jasnoszarego koloru, dlatego mam pytanie czy taką powierzchnię mogę zagruntować? Czy woda, która jest jeszcze zawarta w tym kleju nie wpłynie negatywnie na warstwę gruntu? Czy muszę czekać aż warstwa kleju całkowicie wyschnie i zwiąże?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    z tym gruntowaniem przed zima jest jak z kolkowaniem troche... trzeba, ale niby nie zawsze i do konca nie wiadomo jak jest.
    Grunt w systemach elewcyjnych ma 4 funkcje:
    1 zwiekszenie przyczeponosci i nadanie szrostkosci w. zbrojacej co umozliwia sprawniejsze, latwiejsze i dokladniejsze nalozenie pozniejszej wyprawy elewacyjnej
    2 stanowi bariere dla ew. wykwitow mogacych powstac na zewnetrznej warstwie (z kleju cementowego spod spodu)
    3 hydrofobizuje powierzchnie
    4 nadaje kolor pod wlasciwa warstwe

    No i teraz witego w powyzszym zawiera sieodpowiedz dla Ciebie w zasadzie.... UniGrunt atlasu w zasadzie nie robi nic z powyzszych poza hydrofobizacja w jakims tam stopniu. ale ... niesttey tworzy powloke ktora nie wiadomo jak sie zachowa po polozeniu na wiosne na tym wlasciwego gruntu pod system elewacyjny. Jezeli nastapi rozwarstwienie (moze... nie musi) to wlasnie w tym miejsu - efekt: grunt+tynk zlezie ze sciany.. a to slabe by bylo.

    Dlatego tez nie gruntuje sie takimi gruntami, z 2 zlego - juz lepiej wcale nie zagruntowac i ewentualne spekania i rysy powstale po zimie naprawic
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam ocieplone i zagrunowane ale nie planuję struktury ze względu na kasę. Czy tak może stać parę ładnych lata czy za 2-3 lata odpadnie siatka z klejem?

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Fighter a czy gruntem z atlasa tylko nie uni-gruntem a cerplastem można zagruntować czy nie?? On też ma takie same właściwości jak uni-grunt??

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony