dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Docieplenie fundamentów - problem

    Witam! Chciałbym docieplić nieco swoje fundamenty. Chodzi mi szczególnie oto co znajduje się nad ziemią, ponieważ kamera termowizyjna pokazała, że ucieka mi tamtędy ciepło zimą. Widzę około 30 cm fundamentu, reszta jest pod ziemią.

    Myślałem, żeby delikatnie odkopać fundamenty (z 10 cm, więcej będzie ciężko, gdyż mam już zabetonowane krawężniki do opaski) i przykleić tam styropian (jakiś specjalny, hydro itp.). Fundament ma już cienką warstwę styropianu, jest siatka i jakaś czarna maź. Czy mogę nową warstawę styropianu przykleić na to i jak powininem go jeszcze zabezpieczyć z zewnątrz? Mogę na niego jakieś płytki przykleić do elewacji?

  2. #2

    Domyślnie

    Spokojnie możesz przyklejać styropian.
    Z tego co piszesz to 30+10cm to za mało przynajmniej 50cm a najlepiej to 100cm, ponieważ ziemia w zimie przemarza zależnie od regionu przeważnie około -1.2m
    Mój dom: z162, OZC(-20): 27kWh/m2(20 st) , 37kWh/m2(23 st).Ocieplenie: 18cm xps ławy, isomur, 25cm EPS 100 podłoga, solbet 600 + 20cm grafit 0,031 dach skosy: 36cm wełny 0,032(skosy), reszta dachu:wełna 54cm 0,032 , okna Uw około 1,wentylacja mechaniczna z GWC(reku na zimnym strychu) ogrzewanie: podłogowe wodne w całym domu gb072(14kW)+rc35, kominek 8kW. 2013/14: co(20st):460m3 cwu:100m3; 2014/15: co(23st):470m3 cwu:180m3; 2015/16: co(23st):411m3 cwu:216m3

  3. #3

    Domyślnie

    Mam jeszcze zagadkę z folią kubełkową. Wystaje nieco nad ziemię, ale nie dochodzi do szczytu fundamentu. Pytanie czy przyklejać na tę folię styropian czy ją odciąć (to chyba zły pomysł). Chyba najlepiej byłoby wsunąć ten styropian pomiędzy folie kubełkową a fundament, ciekawe czy folia sobie na to pozwoli na takie odgięcie.

  4. #4

    Domyślnie

    robiłem podobnie, po dołożeniu 10 cm xpsa, zrobiło się za mało folii, dociąłem pasek 50cm i ułożyłem na zakładkę ze starą folią. Folia dalej przykrywa cały cokół pod elewacją

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony