dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rputek

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Murowanie z granitu - jaka zaprawa i czym impregnować??

    Witam wszystkich,

    Chcę wymurować murek oporowy i jeszcze kilka innych z dużej kostki granitowej. Podpowiedzcie mi czy murować to na typową zaprawę murarską z dodatkiem wapna czy na inną. I czy zaimpregnować spoiny po wyschnięciu jakimś środkiem.

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Podciągam. Też jestem zainteresowany. Wydaje mi się, że można to murować normalną zaprawą cementową z uplastyczniaczem.
    Ktoś ma jakiś pomysł?
    Od 17.12.2007 na swoim

  3. #3

    Domyślnie

    Tu nie trzeba pomysłu tylko wiedzy na ten temat.
    http://pl-pl.sopro.com/products/tfp/...9765/file.html
    http://pl-pl.sopro.com/products/tfp/...0893/file.html
    Wazne jest zeby klej był wysoko elestyczny no i zaprawa musi byc biała. Polecam te produkty!

  4. #4

    Domyślnie

    Odpada. Koszty zabiłyby całą imprezę. Chodzi o murowanie słupków i płotu z kostek granitowych a nie o naklejanie płytek na wylewkę z podłogówką.
    Od 17.12.2007 na swoim

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    Wazne jest zeby klej był wysoko elestyczny no i zaprawa musi byc biała.
    Dlaczego biała zaprawa? Granit nie "pije" wiec może być na normlnym cemencie.

    Mam murki tarasu murowane na zaprawe cementową nic sie nie dzieje nic sie nie przebarwiło.Nie pamiętam czy był dodawany plastyfikator, bardzo możliwe ze tak. Fug nie imprgnowałem narazie niczym (2 lata stoi)
    Murowłem też granit czerwony na zaprawę do klinkieru - chciałem uzyskać czarną fugę również nic sie nie przebarwiło.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki jajmar - najbardziej chodziło mi o opinie osób, które coś takiego już robiły. Zaprawy Sopro są pewno dobre ale bardzo drogie a ja mam do ułożenia ok 2000 kostek. Jeżeli idzie o impregnację fug to nie planuję. Jak wyjdzie tak będzie stało. Podobno trzeba tylko pamiętać żeby na bieżąco usuwać z kamienia ślady zaprawy.
    Co do plastyfikatora to powiem szczerze, że nie wiem jaka jest jego rola w procesach wiązania. Może ktoś wie?
    Od 17.12.2007 na swoim

  7. #7

    Domyślnie

    przepraszam, przeczytałem "Marmur" a jest "Murowanie". Slepym . Ta, do granitu moze byc cokolwiek z cementrm.

  8. #8

    Domyślnie

    Spox. Z tym plastyfikatorem to doczytałem sobie na forumnie .
    Dodaje się żeby była masno zaprawa
    Od 17.12.2007 na swoim

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Robak1

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam mam pytanie murujac słupki z kostki granitowej wrzuca sie to w m2 czy lepiej od słupka sie dogadać.ogólnie jakie sa ceny odnosnie murowania z granitu za m2?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony