dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    (kitka)

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Czy ktoś słyszał o kotle z Sokółki METAL-FACH?

    Witam

    Jak w temacie, czy ktoś ma taki piec?
    http://www.metalfach.com.pl/?jezyk:p..._z_podajnikiem

    Jeśli tak proszę o jakiekolwiek informacje, swoje spostrzeżenia wady zalety.
    Mieszkam niedaleko producenta i się zastanawiam nad kupnem takiego, ale ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat w internecie.

    Mój dom będzie miał 140m2 użytkowej plus grzanie c.w.u., pani w sklepie powiedziała, że wystarczy spokojnie 17KW.

    Ewentualnie co polecacie innego na taką powierzchnię, gdyż szukam pieca z podajnikiem, ale również chcę od czasu do czasu spalać metodą tradycyjną drewnem.

    Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julekq

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Ja tez

    Ja tez jestem zainteresowany tym kotlem i chetnie poznam opinie innych.. Ciezko cos na forum o nim znalesc
    pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    Odświeżam temat, słyszałem o tym piecu i stoję przed wyborem (oczywiście piece na ekogroszek): Metal fach 17 kw z sterowniem ecomax 800 ale on ma ruszt demontowalny i to chyba na minus, nie ma tez retorty obrotowej, ale mój sąsiad mówi, że jego rodzina ma już 4 lata( z tym starszym sterownikiem) i sobie chwalą, a teraz kupują taki sam do drugiego domu. Drugi piec jaki biorę pod uwagę to Sas multi 17 kw z retorta obrotową i sterownikiem ecomax 800- ten piec ma grubszą blache kotłową 6mm, a metal fach 5 mm. Do obu tych piecy chcę wziąć zdalne sterowania z czujnikiem pokojowym ecoster200. Możecie mi cos doradzić- wskazac ewentualne wady, zalety. Nie wiem jak jest z serwisem sas, ale metal fach robią piece kilkadziesiąt km od mojego domu i ponoć z serwisem jest ok.

  4. #4

    Domyślnie

    Kupiłam piec Metal-fach SD DUO BIO-14 dosłownie dwa dni działa. Nie znalazłam żadnych opinii użytkowników i aż się zaczynam bać, czyżby znajomy nas jakoś wkręcił w ten piec? Jak to możliwe,że od kostrzewy aż huczy w internecie...a tu cisza taka?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fenix1301

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    1

    Domyślnie

    Również zakupiłem kociołek Metal-Fach ale model SEG 25kw z wyjmowanym rusztem , aktualnie jestem na etapie ustawień czyli metody prób i błędów.
    Na ustawieniach w programie producenta sterownika ( ecoMAXX800 ) Fuzzy Logic chyba troche za dużo spala opału ale jak wspomniałem etap prób.
    Niestety zakupiłem kociołek na ryzyko jako nowy produkt firmy i zobaczymy, niewątpliwą zaletą jest duży pojemnik na opał a z zauważonych wad - głośna praca podajnika Ekoenergia.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radosc1224

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Giżyn
    Kod pocztowy
    74-304
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam jestem tez posiadaczem kociolka metalfachu od listopada 2013
    kupiłem model seg bio duo 19 z lambdą i zapalarką i narazie niby wszystko jest ok.
    przeraza mnie tylko ilośc opalu jaka pochlania a przecierz mial być taki oszczedny bo ma sonde lambde.
    ogrzewam 100m2 w starym budownictwie ale docieplony oraz doklejone do tego drugie 100 narazie w trakcie wykancznia kociolek pali okolo worek (25kg) opalu nie zależnie czy to groszek czy pelet przy temperaturach z grudnia i 1,5 worka aktualnie a jak wygląda to u was?

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    Ja zakupiłem sd duo bio 19KW sterownik fuzzy logic 320RtC i mam straszny problem ze spiekami taki spiek robi się jak lawa już próbowałem słabszych i mocniejszych eko groszku, ale to nic nie daje Czy ma ktoś taki kocioł i podpowie jakie ustawienia dać ?

    Podrzawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Robią Ci się spieki, jaki opał używasz, jakie ustawienia. Proszę podpowiedź coś

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radosc1224

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Giżyn
    Kod pocztowy
    74-304
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam ja jak pisałem wyżej mam seg bio 19 i tez robią si spieki z tym ze akurat to mnie nie martwi bo wystarczy raz dziennie wygarnąć haczykiem z palnika i po problemie. Wkuża mnie natomiast ze taki drogi niby inteligentny kocioł a żre jak te z pleszewa p 6 tysi .Obojętnie jaki groszek i jaka temperatura na zewnątrz to nie schodzi po niżej 25 kg na dobę wiadro 15l popiou dziennie i cały kocioł oblepiony 3 centymetrowym pyłem nawet z groszku po 1000 zl./tone.
    Dzisiaj przykryłem palnik cegłą szamotową i od rana po czyszczeniu jakby mniej pyłu się odkłada i popiołu tylko garstka wydaje mi się że podniosłem przez to temperaturę spalania spróbuj u siebie podobnie jak nie masz szamotu to zwykła cegłę lub polbruk bo spieki też mam mniejsze choć są dalej

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie aż tyle sadzy nie ma i spalanie przy tych temp. Mam na poziomie 10 kg a popiołu po pełnym załadunku mam pełną wenglarkę popiołu. Zgadza się raz dziennie trzeba przegrzebać, ale np teraz wyjeżdżam i musi ktoś być.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radosc1224

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Giżyn
    Kod pocztowy
    74-304
    Posty
    9

    Domyślnie

    fajnie że wreszcie z kimś można porozmawiać bo o tych kotłach to nic nie można usłyszeć . Powiedz mi jeszcze jaki masz metraż , jakim groszkiem palisz i jaki masz palnik ( retorte , burcela , czy rynne)

  12. #12

    Domyślnie

    Przy przymrozkach ogrzewałem 170 mkw przy czym 70 mkw utrzymywywałem 10 stopni a 100 mkw 22 stopnie spalanie wtedy było na poziomie 22 kg, groszkiem noname, na składnie nie chcieli powiedzieć, wiem tyle, że 27kj. Mam rynny, tylko mnie zastanawia skąd ty masz tyle sadzy jak masz ruszt chyba stalowy. Ja też się ciesze, że wrescie można z kimś pogadać na temat właśnie tych kotłów

  13. #13

    Domyślnie

    A ile Ty ogrzewasz?? ??
    Ostatnio edytowane przez andrzej1984 ; 23-12-2014 o 17:19

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radosc1224

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Giżyn
    Kod pocztowy
    74-304
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja też mam rynnę i ogrzewam 220 m z czego 110 w starym budownictwie ale docieplone 10 styropianu ,w układzie grzejnikowym i 110 nowego z solbetu 24 + 10 styropianu w układzie mieszanym ( dól podłogówka a góra grzejniki ) w całym budynku 22 ,23 stopnie. Groszek kupuje najtańszy czeski po 540 za tone ale co ważne suchy, prędzej kupowałem różne droższe po składach i marketach ale zawsze był mokry i kocioł spalał tyle samo więc dałem sobie spokój i pale tym tanim ( brunatny) może z tąd ten popiół. A po za spiekami ok? Ja wymieniałem juz sterownik po tygodniu użytkowania niby wadliwa seria, rozpalarke wraz modułem sam serwisant ręce rozkładał nie mógł zdjagnozować przyczyny i ostatnio jak mnie nie bylo żona mówiła ze wetylator od silnika podawania się zacierał . masakra !!! Naszczęście na każdy sygnał serwis reaguje pozytywnie i naprawde pomaga bez żadnych opłat i zbędnych wymagań boli mnie tylko to spalanie

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radosc1224

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Giżyn
    Kod pocztowy
    74-304
    Posty
    9

    Domyślnie

    Próbowałeś peletu ? ja tak i pod względem czystości i obsługi rewelka tylko pali jeszcze więcej a za dobry pelet trzeba dać 1000/tone bo te tańsze powodują spieki i znowu trzeba czyścić rynne

  16. #16

    Domyślnie

    Nie, pelletem nie próbowałem. Teraz palnik muszę czyścić co 12 godz chyba ,że kąpieli się cała rodzina to nawet nie wytrzyma tyle godz. Podaj jakie masz ustawienia i jak dmuchasz.

    Pozdrawiam

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radosc1224

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Giżyn
    Kod pocztowy
    74-304
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam po świętach . ja mam ustawienia fabryczne czyli podawanie wstępne 25 sekund przerwa w podaniu 28 minut i wartośc podawania palnika 100% to 2,8 sekundy a na całą reszte nie mam wpływu bo mój sterownik to fl 300 i on sam dawkuje na podstawie temperatury spalin i danych z sondy lambdy.Są jeszcze jakieś procetowe wartości tlenu do wentylatora ale nie wiem o co w yym chodzi i nie chcę grzebac. a TY jak masz ustawione??

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,
    U mnie podawanie wstępne to 4s, podawanie 100% 2,8 s
    Ja mam sterownik FL 310RLC z zapalarką
    i wiatr mam ustawione przy podawaniu 60% 6 % wiatru przy 80% również 6% przy 100% 7% wiatru
    Pozdrawiam i Szęśliwego Nowego Roku

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radosc1224

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Giżyn
    Kod pocztowy
    74-304
    Posty
    9

    Domyślnie

    Poczytałem wczoraj instrukcję i okazało się że mamy takie same sterowniki też mam zapalarkę i sondę lambdę dodatkowo a tY ? Z dtr na stronie firmowej wyczytałem że mam idętyczne ustawienia jak mówi producęt ( podają tylko do peletu przy rynnie.) które różnią sie znacznie od twoich , głównie wętylator. nie zgadzają mi się tylko odczyty o2 podczas pracy kotła w stosunku do zadanych ( serwis twierdzi że duże znaczenie ma komin i napowietrzenie kotłowni a u mnie to akurat 2 słabe punkty).Od kiedy jest zimniej kocioł chodzi na wyższych parametrah i kąpletnie nie mam spieków a spalanie na poziomie 25/28 kg/dobę co jak wczoraj poczytałem na innych forach nie jest złym wynikiem. podniosłem na próbę czas podania 100% do 4 s bo wydaje mi sie że trochę za długo osiąga zadaną tęperature.Ogólnie zaczynam być zadowolony z zakupu bo kolesie mają per-eko przy mniejszych pwierzchniach palą tyle samo droższego groszku.A u ciebie jak te spieki? może taki opał. spróbuj ustawień z dtr bo z tą cegłą to był słaby pomysł przynajmniej u mnie bo się zapychał. Pozdrawiam i Udanego Sylwka

  20. #20

    Domyślnie

    Ja nie mam sondy. Ja mam w kotłowni kanał wentylacyjny i tak zwaną zatkę.Komin mam fi 200.NIe było mnie ostatnio w domu więc nie wiem jakie były spieki przy mrozach, ale wypytam domowników co sę działo z kotłem Ja mam nie ocieplony dom więc u mnie dużo idzie groszku
    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony