dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Jakim eko teraz paliłeś, że speików już nie miałeś

  2. #22

    Domyślnie

    Co się nikt nie odzywa ???

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luka2000

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Spytkowice
    Kod pocztowy
    34-745
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    zakupiłem też piec z metal fach SD DUO BIO 28 z sondą lambda i zapalarką.ma go już rok.jak na razie nie było żadnych problemów.paliłem już ekogroszkiem z różnych firm i zawsze pojawiały się spieki w palniku,rano i wieczorem musiałem przegarnąć.teraz palę pelletem nie firmowym za 700zł.tona.spala się dobrze i nie ma z nim problemów a przede wszystkim mało popiołu.jak ktoś ma jakieś pytania na ten temat to służe pomocą.
    ja ma takie pytanie:jak fabrycznie macie ustawiony nadmuch w procentach i podawanie w sekundach przy pellecie?
    pytam bo kiedyś po awarii prądu mój sterownik stracił wszystkie ustawienia i z pomocą serwisanta ustawiłem takie jakie mam teraz a resztę za pomocą prób i błędów.szczegółnie chodzi mi o nadmuch w procentach.jakby ktoś odpisał byłbym wdzięczny.
    i jeszcze jedno pytanie odnośnie wyglądu płomienia:czy jest on spokojny czy pali się intensywnie bo u mnie uderza aż o boczną ścianę pieca i wydaje mi się że mam za mocny nadmuch.pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez luka2000 ; 05-02-2015 o 13:12

  4. #24

    Domyślnie

    A ile peletu Ci spala, jaką powierzchnie ogrzewasz

    Pozdrawiam

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luka2000

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Spytkowice
    Kod pocztowy
    34-745
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ogrzewam gdzieś 200m powierzchni. Temperatura w domu 21st.w nocy 20.Spala mi średnio 25kg.na dobę pelletu.

  6. #26

    Domyślnie

    witam,

    ktoś pomoże jakie ustawienia na ekogroszku bo groszek mi spada do popielnika

  7. #27

    Domyślnie

    halo halooo

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    http://metalfachtg.com.pl/blog/kotly/seg/ 17 kw Panowie ma ktoś z Was ten kociołek jak się sprawuje wszelkie opinie mile widziane również na priv Pozdrawiam

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemol78

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    smolec
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam wszystkich
    posiadam kocioł SD DUO BIO 28 z zapalarką, sondą lambda i rusztem wodnym. Sterownik fuzzy Logic 310LG
    średnie spalanie w okresie zimowym wyszło na poziomie 20 kg na dobę
    obecnie spalam 20-25kg tygodniowo na grzanie wody (zasobnik 220l /4 osoby)

    faktycznie ustawienie tego kotła to masakra.
    czy można z tego kotła uzyskać lepsze wyniki?

    PS
    ogrzewam 200m2 z tego 120m2 to podłogówka, obecnie używam eko groszku z marketu 22-24MJ/kg

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Witam,

    A jakie ustawienia masz w trybie ręcznym, że tak mało Ci spala ??

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemol78

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    smolec
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    2

    Domyślnie

    hej,

    mam nastawione na "lato" i ustawiony zegar w zasadzie kocioł odpala się o 19:30 i o 21:30 wygasza
    grzeje wodę do około 70 stopni to wystarcza na użytkowanie ciepłej wody na 24h ,oczywiście czasami zdarzają się akcje nie przewidziane i muszę dogrzać wodę ale wtedy przełączam na ruszt i przepalam lekko drewnem.

    kocioł nastawiony na 75 stopni i CWO 70 po nagrzaniu tworzy się bufor 300l (80l kocioł i 220 zasobnik) gorącej wody przez co dłużej trzyma temperaturę podobnie ustawiam w zimie na ogrzewaniu tylko niższe temperatury z uwagi na ciągłość pracy.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Przemol78 ; 07-07-2015 o 19:20

  12. #32

    Domyślnie

    Witajcie, posiadam SD DUO 14kW sterownik fuzzy logic 310. Ogrzewam 160m2 - 20m2 garaż (jest tam grzejnik, ale zimą zakręcony, kotłownia utrzymuje w nim temperaturę nie spadającą poniżej +10 stopni) przy czym 70m2 to podłogówka. Dom parterowy bez poddasza, ocieplony 15cm. Spalanie groszku 28MJ/kg do 25kg na dobę, w cieplejsze dni worek nawet na 2 dni.
    Zawór 4-drogowy sterowany elektrycznie przez sterownik pieca.
    Zetki brak, komin 200mm
    Kotłownia w miedzi z osłonkami gąbkowymi.

    Temp. Docelowa 61 stopni
    Histereza 5 stopni
    CO 42 stopnie
    CWU 41 stopni
    Podłogówka na mechanicznym regulatorze pracuje non stop 40 stopni

    Podawanie 100% 2,2s
    Wstępne podanie 25s
    Moc startowa 60%
    Dmuchawa 100% - 27%
    Dmuchawa 80% - 24%
    Dmuchawa 60% - 21%
    Dmuchawa 40% - 18%
    Dmuchawa 20% - 16%
    Moc rozpalania 9%

    Moje spostrzeżenia...przerzuca niespalony towar. W popielniku mało popiołu, dużo niespalonego węgla. Męcząca praca podajnika (buczenie podajnika niesie się po całym domu, uciążliwe nocą. Podajnik do momentu uzyskania przez piec temp. zadanej podaje cyklicznie przez 2 sekundy w odstępach 10 sekundowych. To jest takie uczucie jakby wibrował telefon komórkowy pozostawiony na podłodze).

    W poprzednim kotle innego, prywatnego producenta, sterownik posiadał więcej możliwości korekty ustawień. Podajnik podawał raz a dobrze, a później tylko dmuchawa. Kultura pracy kotła nie była tak uciążliwa dla ucha podczas snu.

    Proszę o ewentualne rady co do ustawień kotła i pytania co do obsługi sterownika. Może powinienem zastosować jakie gumy pod nogi kotła i podajnika...

    Ogólnie polecam, bardzo wygodny w użytkowaniu.

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radosc1224

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Giżyn
    Kod pocztowy
    74-304
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam po dłuższej przerwie nie odpisałem wtedy bo wyjechałem na dłuższy okres a później to już lato.
    Z tego co czytam to wszyscy mamy podobne problemy spieki przy intensywnej pracy kotła i nie małe jak dla mnie zużycie opału pocieszam sie tylko ze to może przez ten słaby opał bo nikt z nas nie pali groszkiem z górnej pułki .Co do regulacji parametrów to serwis służy chęcią pomocą tylko trzeba palić ciągle jednym opałem

  14. #34

    Smile

    Witam również posiadam piec firmy Metal-Fach.
    Mój piec to model SegBio 19 KW z zapalarką sterownik Fuzzy Logic 600LG RTC.
    W tym roku postanowiłem palić paliwem: pelletem węglowym Premium firmy VARMO . Mam pytanie czy pali może ktoś tym paliwem i jakie ma ustawienia pieca ???

    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam

    .

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radosc1224

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Giżyn
    Kod pocztowy
    74-304
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam ja paliłem peletem z miału w tamtym sezonie i dla mnie niczym się to nie różni od palenia groszkiem no może po za tym że jest idealnie suchy, ale problemy są te same a mianowicie spieki. W tym sezonie pale groszkiem z polskiej kopalni ( tak mówią na składzie) zmiejszając dopływ powietrza faktycznie wyeliminowałem spieki ale za to w chłodniejsze dni kiedy kocioł pracuje intensywniej podobnie jak u kolegi do popielnika spada dużo nie przepalonego do końca węgla. Tak że stwierdziłem że lepsze spieki i codzienne czyszczenie popielnika jak marnowanie opału. A spala mi w tej chwili około 20 do 25 kg na dobę ogrzewając 220m2 temperatura 23 stopnie i boiler 250l temperatura 58 60 stopni. wydaje mi się ze tyle poprostu musi spalić a jak przyjdą mrozy to zje pewnie ze 30 35 kg bo tak mi spalał w tamtym sezonie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony