dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Szpachlowanie tynku gipsowego

    Witajcie, chcialem poprosic o pomoc techniczna, jakies rady w kwestii szpachlowania tynku gipsowego. Mam piekne, gladkie sciany i nie chcialbym na nie klasc juz zadnej gladzi. Sa jednak miejsca, ktore trzeba uzupelnic (dziurki, rysy itp.).

    Jak technicznie podejsc do tematu:

    1. Kiedy mozna zaczac szpachlowac (czy tynk musi byc calkowicie wyschniety)?
    2. Czy malowac przed szpachlowaniem sciany (podobno po pierwszym malowaniu widac wszystkie niedoskonalosci)?
    3. Jesli malowac to biala farba/w takim kolorze, wjakim przewiduje sciany/czy jeszcze jakas inna?
    4. Jakiego materialu do tego uzuc (czy gotowej masy szpachlowej, czy np. Goldbanda wykanczaneego na mokro, zeby nie docierac na sucho szapchlowanych miejsc)?

    Bylbym wdzieczny za wszelka pomoc. Bardzo chetnie poczytalbym, jak do tej kwestii podhcodza fachowcy, ktorzy na codzien wykonuja takie prace.

    pozdrawiam,
    mp

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SuchyLas

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-654
    Dzielnica
    Stare Miasto
    Posty
    45

    Domyślnie

    1. szpachlować po całkowitym wyschnięciu
    2.to co zauważalne wyprawić przed malowaniem
    3.pierwsze malowanie (gruntowanie) białą farbą
    4.gotowa szpachlowka knaufa (nałozyć niewielką ilość, po wyschnięciu delikatnie pzreszlifować).
    budowa od podstaw- stan surowy zamknięty

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał SuchyLas
    1. szpachlować po całkowitym wyschnięciu
    2.to co zauważalne wyprawić przed malowaniem
    3.pierwsze malowanie (gruntowanie) białą farbą
    4.gotowa szpachlowka knaufa (nałozyć niewielką ilość, po wyschnięciu delikatnie pzreszlifować).
    O to samo dzisiaj pytałem tynkarzy, którzy właśnie kończą.

    powiedzieli, żeby najlepiej to miejsce uzupełnić masą do spoinowania płyt G-K bez taśmy. Inaczej powinno się (według nich) uprzednio zagruntować miejsce szpachlowane.

    Nie wiem czy to fachowa rada, czy bzdury. Może ktoś się na ten temat wypowie.

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  4. #4

    Domyślnie tynki gipsowe

    Po pierwsze gratuluję, jeżeli tynki są tak cudowne. Proponuję wieczorem w mroku przyłożyć żarówkę 15-40W bezpośrednio do tynku. Tynk gipsowy, by wydawał się gładki, jest "polerowany" i wyciągane jest tzw. "mleczko gipsowe", do którego przyczepność wszelkich mas szpachlowych jest mierna. Uniflott, o którym wspominali tynkarze, to nie jest masa finiszowa !!! - wysoka zawartość włókna i jej twardość uniemozliwi tzw. zfazowanie krawędzi przy docieraniu. Według mojego doświadczenia, jedynym sposobem poprawnego wykonania takich poprawek ( o ile nie są rzeczywiście tylko drobne ryski) jest: przeszlifowanie papierem ściernym 80-120 tych miejsc - zagruntowanie - nałożenie masy np. sheetrock (absolutnie nie gipsar, czy cekol) przetarcie papierem 220-240 - ponowne zagruntowanie tych miejsc i farba podkładowa, oraz malowanie.
    Tomasz Pietras

  5. #5

    Domyślnie Re: tynki gipsowe

    Cytat Napisał Jacek Dudek
    Po pierwsze gratuluję, jeżeli tynki są tak cudowne. Proponuję wieczorem w mroku przyłożyć żarówkę 15-40W bezpośrednio do tynku. Tynk gipsowy, by wydawał się gładki, jest "polerowany" i wyciągane jest tzw. "mleczko gipsowe", do którego przyczepność wszelkich mas szpachlowych jest mierna. Uniflott, o którym wspominali tynkarze, to nie jest masa finiszowa !!! - wysoka zawartość włókna i jej twardość uniemozliwi tzw. zfazowanie krawędzi przy docieraniu. Według mojego doświadczenia, jedynym sposobem poprawnego wykonania takich poprawek ( o ile nie są rzeczywiście tylko drobne ryski) jest: przeszlifowanie papierem ściernym 80-120 tych miejsc - zagruntowanie - nałożenie masy np. sheetrock (absolutnie nie gipsar, czy cekol) przetarcie papierem 220-240 - ponowne zagruntowanie tych miejsc i farba podkładowa, oraz malowanie.
    Z jakiej firmy pochodzi ów sheetrock?
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    gotowe masy akrylowo gipsowe - tzw finish

    semin, knauf, sto, śnieżka
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #7

    Domyślnie sheetrock

    to amerykańska masa szpachlowa (produkowana również w UE)- niebieski (najgrubszy), zielony idealny do zastosowań typu finisz i czarny - najdrobniejszy (super pod np. stiuki) Zielony jest ogólnodostępny, już nawet w castoramie. Firma to chyba AMF, ale jest to koncern produkujący tysiące innych rzeczy. W Wawie można go kupić: Kwapisz na Bieżuńskiej, KIM na bartyckiej i raczej prawie w każdej Castoramie.
    W masie jest zawarty mielony dolomint, talk, parafina, chyba klej w rodzaju tego do tapet i kilka innych składników. Wielu podrabiało, nikomu się nie udało Brak gipsu, więc nie ma efektu "puchnięcia" w przypadku drobnych rys, jak przy masach gipsowych. Z tego co zauważyłem, sheetrock po prostu wysycha. Super do docierania
    Tomasz Pietras

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony