dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie grzejnik Kermi czy Buderus?

    Witajcie

    poproszę o poradę jakie kupić grzejniki Kermi czy Buderus?

    różnica w kwocie na cały dom wyszła mi naście złotych na komplecie - więc tak jakby jej nie było

    z góry dzięki

    Wojtek

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    w moim mieszkaniu sa kermi 8szt mieszkam ponad rok w tym jeden pelny sezon grzewczy i nie moge na nie narzekac jeden jest 3plytowy o dl 2m to jest olbrzym i niesamowitej mocy nie powiem na nie zlego slowa mialem tylko problem z termostatami ale tylko dlatego ze jakis "flachowiec" zamontowal wczesniej wogole nie ten typ co trzeba
    Buderus to marka jesli moge cos sugerowac a kermi jak u mnie niezawodne
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam Kermi. Na razie jeszcze w paczkach.

  5. #5

    Domyślnie

    a Kermi gdzie są robione ? i jak z gwarancją wygląda?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam Kermi od 4 lat. Jestem zadowolony

  7. #7

    Domyślnie

    dodam tylko ze moje mieszkanie jest z 2002 roku i te kermi sa od początku
    pozdrawiam

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artur45tt

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-834
    Posty
    14

    Domyślnie

    temat super stary, ale może pawel_bthd masz jakieś uwagi co do grzejnikow Kermi o ile jeszcze tu piszesz, bo jest to dla mnie o tyle istotne, że chcę kupić grzejniki służące latami

  9. #9

    Domyślnie

    kermi takie sa, ja je mam i nie ma z nimi najmniejszego problemu a do tego wygladaja extra^^

  10. #10
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    hm, wyglądają jak wyglądają, nie jakoś źle, ale poematów o tym pisać nie będę. Na pewno nie każdemu przypadną do gustu, ale o gustach się nie dyskutuje, prawda?

  11. #11
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    hm, te therm x2 jeszcze rozumiem, bo to relatywnie nowe jest i podobno są oszczędności, ale konwektory? Można je zamiennie stosować w każdych warunkach zamiast kaloryferów? Jest napisane u nich na stronie, że w przypadku dużych przeszkleń sprawią się dobrze, a jak z innymi sytuacjami?

  12. #12

    Domyślnie

    Wez sobie wersje plan(gladkie),sam ma takie tyle ze purmo,wygląd cacy

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Koncepcja x2 ma na celu zmniejszenie efektu relatywnie dużej bezwładności grzejników panelowych, dodam, bezwładności i tak niewielkiej w stosunku do gigantycznej bezwładności ogrzewania podłogowego.
    Istotą konstrukcji x2 ma być szybsze rozgrzewanie przedniego panelu układu dwupanelowego. Może to skutkować poprawą komfortu cieplnego lecz nie istotnym zmniejszeniem zużycia energii dla celów grzewczych.

    Koncepcja ta tylko nieznacznie zbliża się do tego, co stanowi istotę działania grzejników REGULUS- czyli szybkie podejmowanie grzania w razie potrzeby i szybkie zaprzestanie grzania po ustaniu takiej potrzeby.

    Szybsze rozpoczynanie skutecznego grzania wpływa głownie na komfort cieplny, natomiast jedynie szybsze przerywanie grzania w razie ustania takiej potrzeby i możliwość realizowania dłuższych przerw w grzaniu skutkuje ewidentnymi oszczędnościami w zużycia energii cieplnej czyli realnym wpływem na obniżenie kosztów ogrzewania.

    http://www.regulus.com.pl/wykresy-porownawcze

    Pozdrawiam
    Bogusław
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateo33 Zobacz post
    Zgadzam się kermi therm x2 Plan- V z płaską obudową prezentują się o wiele, wiele lepiej niz klasyczne. Dodatkowo mają zwiększać oszczędności na poziomie ok 10-11%. Warto spróbować
    Grzejnik tylko transportuje energie nie produkuje i jaki by nie był to nie zaoszczędzi ani grosza w stosunku do innego

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Grzejnik tylko transportuje energie nie produkuje i jaki by nie był to nie zaoszczędzi ani grosza w stosunku do innego
    No nie do końca... Konstrukcja x2 wcale nie gwarantuje oszczędności z powodów, o jakich napisałem powyżej.
    Natomiast można zaoszczędzić wytworzoną energię a przez to i pieniądze wydaną na ogrzewanie gdy posiada się grzejniki o małej bezwładności cieplnej

    Po osiągnięciu zadanej temperatury wnętrza, rola grzejnika sprowadza się do precyzyjnego uzupełniania bieżących strat ciepła. W związku z niewielkimi potrzebami cieplnymi, coraz mniejsze grzejniki grzeją jedynie przez ułamek doby – nieco dłużej podczas mrozów, szczególnie nocą, natomiast w okresach przejściowych dogrzewają obiekt w sumie bardzo krótko.
    Okresy, w których centralne ogrzewanie nie musi grzać w ogóle, są zatem coraz dłuższe (grzejąca permanentnie „podłogówka” powoli także stanie się przeżytkiem).

    Im precyzyjniej grzeje grzejnik, tym lepiej dla kieszeni użytkownika oraz dla komfortu cieplnego.
    Gdy temperatura zadana zostanie osiągnięta, grzejnik powinien możliwie jak najszybciej przerwać grzanie.
    To jest oczywiste, ewidentne źródło oszczędności energii.
    Ciepło zostaje dostarczone dokładnie w ilości pożądanej przez użytkownika i w tym czasie co trzeba... Ani za wcześnie ani za późno.
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    No nie do końca... Konstrukcja x2 wcale nie gwarantuje oszczędności z powodów, o jakich napisałem powyżej.
    Natomiast można zaoszczędzić wytworzoną energię a przez to i pieniądze wydaną na ogrzewanie gdy posiada się grzejniki o małej bezwładności cieplnej

    Po osiągnięciu zadanej temperatury wnętrza, rola grzejnika sprowadza się do precyzyjnego uzupełniania bieżących strat ciepła. W związku z niewielkimi potrzebami cieplnymi, coraz mniejsze grzejniki grzeją jedynie przez ułamek doby – nieco dłużej podczas mrozów, szczególnie nocą, natomiast w okresach przejściowych dogrzewają obiekt w sumie bardzo krótko.
    Okresy, w których centralne ogrzewanie nie musi grzać w ogóle, są zatem coraz dłuższe (grzejąca permanentnie „podłogówka” powoli także stanie się przeżytkiem).

    Im precyzyjniej grzeje grzejnik, tym lepiej dla kieszeni użytkownika oraz dla komfortu cieplnego.
    Gdy temperatura zadana zostanie osiągnięta, grzejnik powinien możliwie jak najszybciej przerwać grzanie.
    To jest oczywiste, ewidentne źródło oszczędności energii.
    Ciepło zostaje dostarczone dokładnie w ilości pożądanej przez użytkownika i w tym czasie co trzeba... Ani za wcześnie ani za późno.
    ===
    Mam podłogówke mam grzejniki kermi a grzeje podłogówką grzejniki wisza tylko dla ozdoby i najchętniej to bym się ich pozbył i temperature mam zawsze taką jaką chce a do lamusa to raczej odejdą grzejniki a nie podłogówka

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Gdy temperatura zadana zostanie osiągnięta, grzejnik powinien możliwie jak najszybciej przerwać grzanie.
    To jest oczywiste, ewidentne źródło oszczędności energii.
    Ciepło zostaje dostarczone dokładnie w ilości pożądanej przez użytkownika i w tym czasie co trzeba... Ani za wcześnie ani za późno.
    ===
    Grzejnik powinien oddawac tyle ciepła ile traci pomieszczenie i grzac non stop bo tak jest tracone ciepło, przy grzaniu ciągłym bezwładność ogrzewania grzejnikowego nie ma znaczenia,raz sie wygrzeje i po sprawie, tylko uzupełniac straty i korygowac temp wody

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    Grzejnik powinien oddawac tyle ciepła ile traci pomieszczenie i grzac non stop bo tak jest tracone ciepło, przy grzaniu ciągłym bezwładność ogrzewania grzejnikowego nie ma znaczenia,raz sie wygrzeje i po sprawie, tylko uzupełniac straty i korygowac temp wody
    Może zimą by to miało sens, natomiast w okresie przejściowym już z całą pewnością nie.

    Ponadto izotermia dla wielu już dawno nie jest szczytem komfortu cieplnego.
    Moze wydawać się czymś świetnym dla tych co dotychczas marzli wskutek niedogrzania lub odwrotnie, mieszkali w przegrzanych blokach..
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Mam podłogówke mam grzejniki kermi a grzeje podłogówką grzejniki wisza tylko dla ozdoby i najchętniej to bym się ich pozbył i temperature mam zawsze taką jaką chce a do lamusa to raczej odejdą grzejniki a nie podłogówka
    Pożiwiom, uwidim..
    Z wiekiem zmienisz zdanie.
    ===

    Gdy temperatura zadana zostanie osiągnięta, grzejnik powinien możliwie jak najszybciej przerwać grzanie.
    W okresie pauzy w grzaniu, temperaturę wnętrza stabilizują wszystkie nagrzane przegrody oraz składniki wyposażenia, z posadzką (taką bez rurek) włącznie...
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 08-11-2015 o 16:23
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erko43 Zobacz post
    Moje zdanie ejest takie, że jeżeli nie planujemy zmiany "podłogi" to nie ma co mysleć o ogrzewaniu podłowym, bo to ogromne dodatkowe koszta. A zmiana starych żeliwnych żeberkowych grzejników, które mają ograniczone wydajnosci na porządne i nowoczesne np. te Therm x2 dadzą sporą ulgę dla kieszeni i o wiele szybsze nagrzewanie pomieszczeń i to o wiele niższej cenie
    (...)
    Szybsze rozpoczynanie skutecznego grzania wpływa głownie na komfort cieplny, natomiast jedynie szybsze przerywanie grzania w razie ustania takiej potrzeby i możliwość realizowania dłuższych przerw w grzaniu skutkuje ewidentnymi oszczędnościami w zużycia energii cieplnej czyli realnym wpływem na obniżenie kosztów ogrzewania.

    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony