dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie TV na ścianie - prawidłowo zamontowany?

    Witam, w weekend kupiłem nowy TV w jednym z elektromarketów i gratis był montaż TV na ścianie, z czego skorzystałem. Montaż odbył się wczoraj a ja dalej zastanawiam się czy wszystko jest prawidłowo zrobione. Dlatego też tutaj jestem.

    Telewizor to 49 cali o wadze około 14 kg. Uchwyt został zamontowany taki:
    http://m.ceneo.pl/56272537

    Ściana na której został zamontowany TV to ściana betonowa (pomiędzy pokojem a klatką schodową). Kołki i śruby jakie były w zestawie i które zostały użyte to: Fischer SX 10 (8-6). Nie znam się na tym kompletnie dlatego podaje to co jest napisane na kołku.

    Zaniepokoiło mnie to że w zestawie były 4 kołki a Panowie użyli tylko trzech (dwa na górze, jeden na dole a pominięty został ten na środku uchwytu) i stwierdzili że na takiej ścianie betonowe trzy kołki to spokojnie wystarczą. TV wisi mniej więcej 1,5 metra od ziemi.

    TV wisi od wczoraj i jak na ten moment jest wszystko ok, uchwyt pracuje dobrze, nic nie trzeszczy itp.

    Czy jest się czego obawiać? Czy jednak wszystko jest dobrze zrobione? TV mało nie kosztował i nie chciałbym zobaczyć go na ziemi zwłaszcza że pod nim jest Xbox One X i PS4 Pro to straty byłyby większe. Oczami wyobraźni już widziałem jak TV spada i chciałem demontować go ze ściany.

    Na koniec dodam że uchwyt mimo iż ruchomy to przez większośc czasu będzie w jednej pozycji. Ruchomy będzie tylko w celu podłączenia nowego urządzenia czy większego sprzątania.

    Dziękuję za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez pabllo-amator ; 13-02-2019 o 08:50

  2. #2

    Domyślnie

    Dołóż jeszcze po 3 kołki i TV na pewno nie spadnie

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    jak w zestawie były 4 kołki i 4 otwory montażowe to powinny być zamontowane 4ry.
    Każdy uchwyt ma swoje dopuszczalne obciążenie, które jest oszacowane jedynie przy montazu prawidłowym - zgodnym z instrukcją i zaleceniami producenta.
    Robienie czegoś "bo i tak ściana to nie karton" to lenistwo, gdzie oszczędzając 2 minuty pracy w bliżej nieokreslonym czasie może powstać problem - oczywiście nie będzie to problem osób zajmujących się montażem.

    Prawdopodobieństwo, że coś się stanie jest raczej bardzo małe, tymbardziej, że jak sam zauważyłeś funkcja odchylania uchwytu używana będzie sporadycznie.
    Prawdopodobieństwo, że coś się stanie przy montazu zgodnym z zaleceniem producenta jest raczej zerowe.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafiRuX

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-139
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    jak w zestawie były 4 kołki i 4 otwory montażowe to powinny być zamontowane 4ry.
    Każdy uchwyt ma swoje dopuszczalne obciążenie, które jest oszacowane jedynie przy montazu prawidłowym - zgodnym z instrukcją i zaleceniami producenta.
    Robienie czegoś "bo i tak ściana to nie karton" to lenistwo, gdzie oszczędzając 2 minuty pracy w bliżej nieokreslonym czasie może powstać problem - oczywiście nie będzie to problem osób zajmujących się montażem.

    Prawdopodobieństwo, że coś się stanie jest raczej bardzo małe, tymbardziej, że jak sam zauważyłeś funkcja odchylania uchwytu używana będzie sporadycznie.
    Prawdopodobieństwo, że coś się stanie przy montazu zgodnym z zaleceniem producenta jest raczej zerowe.
    Zgadzam się w zupelności. Owi fachowscy wykazali się prawdziwą niefrasobliwością i świadczy o ich lenistwie. Jeżeli producent przewiduje montaż przy użyciu 4 kołek - powinno sie ich tyle wykorzystać. Teraz, albo spadnie, albo nie - jeżeli tak, nie obciążysz producenta uchwytu. .

  5. #5

    Domyślnie

    To zależy od ciężaru tematów poruszanych w tv.

    A na poważnie to jest dobrze z trzema śrubami.
    Przy tych rozstawach to śruba w środku i tak by nie pracowała a osłabiałaby niepotrzebnie ścianę.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    To zależy od ciężaru tematów poruszanych w tv.

    A na poważnie to jest dobrze z trzema śrubami.
    Przy tych rozstawach to śruba w środku i tak by nie pracowała a osłabiałaby niepotrzebnie ścianę.
    Z pierwszym zdaniem można się zgodzić.
    Z drugim nie do końca. Siły pionowe przekazują się na 3 lub na 4 śruby więc jakaś różnica jest.
    Ostatnie zdanie to bajka

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabllo-amator Zobacz post
    Zaniepokoiło mnie to że w zestawie były 4 kołki a Panowie użyli tylko trzech (dwa na górze, jeden na dole a pominięty został ten na środku uchwytu) i stwierdzili że na takiej ścianie betonowe trzy kołki to spokojnie wystarczą. TV wisi mniej więcej 1,5 metra od ziemi.
    A jak było pokazane w instrukcji montażu?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ulep

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    80-330
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przecież w zestawie jest instrukcja montażu :O

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony