dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie jaka szerokość bramy garażowej- typowa?

    Poradźcie jakie sa typowe wymiary bram garażowych- chodzi mi o wymiar szerokości bo za kilka dni będziemy lac fundament i muszę zostawić wycięcie na bramę- tylko ile?
    Szerokość garażu 3,06m, w projekcie jest 2,4x2,25 (SxH)- osobiście uważam, że ten wymiar 2,4 to trochę mało, można by powiększyć, ale do jakiego typowego?
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie Re: jaka szerokość bramy garażowej- typowa?

    Cytat Napisał ifka13
    Poradźcie jakie sa typowe wymiary bram garażowych- chodzi mi o wymiar szerokości bo za kilka dni będziemy lac fundament i muszę zostawić wycięcie na bramę- tylko ile?
    Szerokość garażu 3,06m, w projekcie jest 2,4x2,25 (SxH)- osobiście uważam, że ten wymiar 2,4 to trochę mało, można by powiększyć, ale do jakiego typowego?
    jeżeli będziesz wstawiał bramę segmentową, montowaną "za otworem" to światło wjazdu o szerokości 2,4- 2,5 m będzie w zupełności wystarczający
    jeżeli wewnętrzna szerokość garażu masz 3,06 ( po tynkach 3m) to z każdej strony otworu musisz odliczyć po 15 cm na prowadnice (choć w niektórych bramach wystarcza 8 cm), zatem maksymalna brama w Twoim przypadku to ok 2,7 m

    najlepiej zadzwoń lub popatrz na stronę producenta bramy, którą będziesz chciał kupić jakie oferują wymiary
    np hormann w okolicy 2,4x2,25 ma takie wymiary "standardowe":

    2375 x 2250
    2500 x 2250
    2750 x 2250

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki, dzieki, właśnie zadzwoniłem, zostawiam 2,6m- standard u wiśniowskiego
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony