dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Stosunek powierzchni okien do podłogi - może byc problem

    Czy mieliście jakieś problemy z odbiorem pomieszczeń do stałego przebywania ludzi, gdzie stosunek powierzchni okien do podłogi był gorszy niż 1:8 ? Jak z tego wybrneliście ?
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: Stosunek powierzchni okien do podłogi - może byc problem

    Cytat Napisał Malobert
    Czy mieliście jakieś problemy z odbiorem pomieszczeń do stałego przebywania ludzi, gdzie stosunek powierzchni okien do podłogi był gorszy niż 1:8 ? Jak z tego wybrneliście ?
    to zależy jaki charakter ma lokal a w zasadzie jakie są możliwości do jego przeprojektowania?
    ja przerabiałem lokal użytkowy, który był częściowo poniżej poziomu zero i miał nieco mniej niż 8:1 (ważne jest aby mierzyć okno w świetle muru a nie jak niektórzy po szkle)
    miałem 2 pomieszczenia użytkowe z czego jedno miało maleńkie okno,
    rozebrałem ściankę je dzielącą (tylko w projekcie ) i po zsumowaniu już jako jedno pomieszczenie było ok
    można też zmienić jakieś pomieszczenie użytkowe na nieużytkowe tak aby projekt spełniał warunki
    odbioru nie było bo nikt z nadzoru się nie pojawił

  3. #3

    Domyślnie Re: Stosunek powierzchni okien do podłogi - może byc problem

    Cytat Napisał ebarc
    Cytat Napisał Malobert
    Czy mieliście jakieś problemy z odbiorem pomieszczeń do stałego przebywania ludzi, gdzie stosunek powierzchni okien do podłogi był gorszy niż 1:8 ? Jak z tego wybrneliście ?
    to zależy jaki charakter ma lokal a w zasadzie jakie są możliwości do jego przeprojektowania?
    ja przerabiałem lokal użytkowy, który był częściowo poniżej poziomu zero i miał nieco mniej niż 8:1 (ważne jest aby mierzyć okno w świetle muru a nie jak niektórzy po szkle)
    miałem 2 pomieszczenia użytkowe z czego jedno miało maleńkie okno,
    rozebrałem ściankę je dzielącą (tylko w projekcie ) i po zsumowaniu już jako jedno pomieszczenie było ok
    można też zmienić jakieś pomieszczenie użytkowe na nieużytkowe tak aby projekt spełniał warunki
    odbioru nie było bo nikt z nadzoru się nie pojawił
    U mnie raczej "leśne dziadki" się pojawią bo będę robił odbiór częściowy z czego odbiór będzie mieszkania. Pozostała część będzie odebrana w przyszłosci jako komercja. Właśnie ta część mieszkalna na poddaszu ma dziebko za mało tego światła. połączyłem kilka pomieszczeń razem coby okienka sumować. Ale to że liczyć mozna po dziurze w murze to jestem w szoku no nie dalej jak dzisiaj rano wyczytałem co innego na jakiejs stronie w necie.....
    pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Stosunek powierzchni okien do podłogi - może byc problem

    Cytat Napisał Malobert
    Cytat Napisał ebarc
    Cytat Napisał Malobert
    Czy mieliście jakieś problemy z odbiorem pomieszczeń do stałego przebywania ludzi, gdzie stosunek powierzchni okien do podłogi był gorszy niż 1:8 ? Jak z tego wybrneliście ?
    to zależy jaki charakter ma lokal a w zasadzie jakie są możliwości do jego przeprojektowania?
    ja przerabiałem lokal użytkowy, który był częściowo poniżej poziomu zero i miał nieco mniej niż 8:1 (ważne jest aby mierzyć okno w świetle muru a nie jak niektórzy po szkle)
    miałem 2 pomieszczenia użytkowe z czego jedno miało maleńkie okno,
    rozebrałem ściankę je dzielącą (tylko w projekcie ) i po zsumowaniu już jako jedno pomieszczenie było ok
    można też zmienić jakieś pomieszczenie użytkowe na nieużytkowe tak aby projekt spełniał warunki
    odbioru nie było bo nikt z nadzoru się nie pojawił
    U mnie raczej "leśne dziadki" się pojawią bo będę robił odbiór częściowy z czego odbiór będzie mieszkania. Pozostała część będzie odebrana w przyszłosci jako komercja. Właśnie ta część mieszkalna na poddaszu ma dziebko za mało tego światła. połączyłem kilka pomieszczeń razem coby okienka sumować. Ale to że liczyć mozna po dziurze w murze to jestem w szoku no nie dalej jak dzisiaj rano wyczytałem co innego na jakiejs stronie w necie.....

    Nie będę się upierał jak przepisy twierdzą, ale podzielam twoje zdumienie bo to idiotyczne. Przepis ma teoretycznie zapewnić wystarczającą ilość światła w pomieszczeniach. Rama okna raczej tego światła nie zapewnia. Okno z nieprzeźroczystą szybą raczej też, więc jeśli to prawda, że liczy się otwór w murze to trudno zlaleść większy idiotyzm w przepisach (może poza samym faktem wymagania odpowiedniej powierzchni okien w domu).

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    A nie możesz zmienić na papierze przeznaczenia tych pomieszczeń na garderoby itp.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał am00
    A nie możesz zmienić na papierze przeznaczenia tych pomieszczeń na garderoby itp.
    to jest jedno wielkie pomieszczenie(to niedoświetlone w którym miałby ć też aneks kuchenny) + łazienka + mały pokój + komunikacja + klatka

    teoretycznie mogę z tego dużego pomieszczenia wydzielić jakąś ciemną czesc i zamienic ją na garderobę, tylko żal mi d... ściska, że może będę zmuszony jakieś ścianki i drzwi stawiać dosłownie na chwilkę kiedy będzie odbiór
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    No cóż...? Tych idiotyzmów w przepisach można by mnożyć na pęczki.
    Ja też na początku liczyłem okno po szkle ale odpowiedzi na pytanie udzielił mi architekt, który robił projekt adaptacji lokalu użytkowego na mieszkalny.
    Przyjmuje się wymiar w świetle muru tak jak jest w projekcie a jakie okno potem tam włożysz to już inna sprawa. Moją ciekawość wzbudził fakt, że jak liczyłem po szkle to światła według proporcji 1:8 było za mało a jak policzyłem po "świetle muru" (tak jak miałem w projekcie) to było ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony