dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 41
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 816
  1. #201
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LELE

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów,mam dach ze szczytem od południa,więc chyba będą to musiały być próżniowe,w domu 4 osoby 2+2,głównie do cwu,ale jak by si dało dogrzać co.ta też fajnie.Co moglibyście mi polecić w rozsądnych pieniądzach? pozdrawiam

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał LELE Zobacz post
    Witam forumowiczów,mam dach ze szczytem od południa,więc chyba będą to musiały być próżniowe,w domu 4 osoby 2+2,głównie do cwu,ale jak by si dało dogrzać co.ta też fajnie.Co moglibyście mi polecić w rozsądnych pieniądzach? pozdrawiam
    Witam.
    Nim dasz się namówić na jakiekolwiek kolektory to poczytaj: http://www.słoneczny.com.pl/
    pozdrawiam.
    Witold

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Witam.
    Nim dasz się namówić na jakiekolwiek kolektory to poczytaj: http://www.słoneczny.com.pl/
    pozdrawiam.
    Witold
    I dowiesz się tam, ze najlepszy jest Bachus

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    juz tak sobie nie ,,Panujcie,, ,ale dyskusja dobra.
    W sumie po przeczytaniu tony materiałów w necie a szczególnie fora(nie murator),gdzie ludzie krok po kroku przedstawiaja wyniki uzytkowania zestawów solarnych,wyłania sie taki obraz ze kto zuzywa dość duzo ciepłej wody,oraz chce się zmiescic w niewielkich pieniadzach,to raczej powinien kupic kolektory płaskie,pod warunkiem ze ten panel bedzie duzo tanszy od prózniowch,w miesiacach letnich róznice sa pomijalne,zas w okresach pochmurnych to zaden wody nie nagrzeje.
    A mozna znalezc panele płaskie firmówki z gwarancja nawet o 50 % tansze od prózniowych. Ogólnie takie mam zdanie w temacie.
    Jak w tym intersie przenikaja sie rózne lobby moze swiadczyc fakt,zaciekłego krytykowania w ogóle montazu solarów(jako nieopłacalnnego),przez róznych forumowych speców,jednoczesnie forujacych montaz np. instalcjii WM z reku...murator to fajne forum ale co sie tu nieraz czyta to warto dzielic przez 2 lub 3.Polecam inne fora jako weryfikacje poglądów .
    pozdrawiam
    To że kolektory są tańsze np. o 50% nie znaczy to że cały zestaw będzie o tyle tańszy. Może okazać się że będzie to kilkaset złotych różnicy.

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    I dowiesz się tam, ze najlepszy jest Bachus
    Co prawda nie ma tam linku do mojej strony, ale faktycznie trzeba będzie to zrobić. Widzę, że kole w oko jak tam opisuję Cińskie badziewie na heat pipe. Ale widzę, że szanowny Pan in*s*7 nie jest w stanie merytorycznie polemizować . No tak bo trudno jest polemizować z faktami tam prezentowanymi.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  6. #206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Co prawda nie ma tam linku do mojej strony, ale faktycznie trzeba będzie to zrobić. Widzę, że kole w oko jak tam opisuję Cińskie badziewie na heat pipe. Ale widzę, że szanowny Pan in*s*7 nie jest w stanie merytorycznie polemizować . No tak bo trudno jest polemizować z faktami tam prezentowanymi.
    Ne będą polemizował. Zgadzam się z Panem. Sporo najtańszego badziewia, np. z Allegro montowanego jest w Polsce. Nie jest to jednak wina Chińczyków, ale nieuczciwych importerów. Przykre jest jak potem po montażu olewają swoich Klientów, a nawet śmieją się z nich
    Powiem też, że firma Solar-Tech której mam przyjemność być instalatorem sprowadza już od 6 lat podzespoły do kolektorów próżniowych z Chin i jak dotąd nie było z tymi kolektorami problemów. Bardzo zadowoleni z tego sprzętu są też klienci. Ilość reklamacji jaką mam na te kolektory jest naprawdę znikoma.
    Polecam w wolnej chwili do przeczytania ciekawy artykuł: http://nt.interia.pl/wiadomosci/news...e,1753596,2258
    Ostatnio edytowane przez in*s*7 ; 09-02-2012 o 16:40

  7. #207
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stekopek

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    2

    Domyślnie jakie kolektory na domek

    Rapczyn, to teraz ja poproszę Cię o pomoc.
    Mój dom ma dach nachylony wschód - zachód i zachodzę w głowę jaki zestaw kolektorów wybrać. Mam na myśli cały zestaw w dobrej cenie z dofinansowaniem. Chodzi mi o komplet na 3-4 osoby z zasobnikiem. Dobrze było by gdyby ew. dogrzewał dom-ale to niekoniecznie. Mógłbyś zestawów godnych uwagi. woj. mazowieckie. powiat wyszków. [email protected]ędę wdzięczny

  8. #208
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jozue22

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Do fachowców pracujących w tej dziedzinie co sądzicie o takim zestawie:

    http://www.ebay.de/itm/8-6m-EUROSUN-...item5d31a4fce6

    lub

    http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy...r-siss500.html

    Który lepszy

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jozue22 Zobacz post
    Do fachowców pracujących w tej dziedzinie co sądzicie o takim zestawie:

    http://www.ebay.de/itm/8-6m-EUROSUN-...item5d31a4fce6

    lub

    http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy...r-siss500.html

    Który lepszy
    Witam.
    Te kolektory tylko do ciepłej wody czy również do dogrzewania?
    pozdrawiam
    Witold

  10. #210
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jozue22

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    C.W.U dla 2 - 4 osób plus wspomaganie C.O. domek około 122m2

    Pozdrawiam

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Witam.
    Te kolektory tylko do ciepłej wody czy również do dogrzewania?
    pozdrawiam
    Witold
    A po co komuś jak nie do wspomagania CO byłby potrzebny zbiornik w zbiorniku?

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    A po co komuś jak nie do wspomagania CO byłby potrzebny zbiornik w zbiorniku?
    Tylko pytam.
    A co z nadmiarem ciepla latem?

  13. #213
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jozue22

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Znalazłem jeszcze taki zestaw , cena dość atrakcyjna co sądzicie ??

    http://www.fuego.pl/4979_ImmerSole_M...__500_200.html

    tak jak powyżej C.W.U dla 2 - 4 osób plus wspomaganie C.O. domek około 122m2

    Pozdrawiam

  14. #214

    Domyślnie

    Zastanawiałeś się już co zrobisz z nadmiarem ciepła w lecie? Bo nie sztuką jest założyć duży zestaw i wydać 20 czy 30 tys, tylko sztuką jest dobrać instalację do potrzeb.

  15. #215
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jozue22

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na chwilę obecna interesuje mnie jakość instalacji solarnych , natomiast temat nadmiaru ciepła w lecie na pewno będzie jako kolejna sprawa do przemyślenia. W chwili obecnej interesuje mnie opinia o tych instalacjach które wskazałem.

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jozue22 Zobacz post
    Na chwilę obecna interesuje mnie jakość instalacji solarnych , natomiast temat nadmiaru ciepła w lecie na pewno będzie jako kolejna sprawa do przemyślenia. W chwili obecnej interesuje mnie opinia o tych instalacjach które wskazałem.
    Witam.
    Trudno jest cokolwiek doradzić Tobie jak nie masz podstawowej wiedzy. Jakość też trzeba w jakiś sposób sklasyfikować. To zależy co pod pojęciem jakości masz na myśli. Czy trwałość mechaniczną czy również uzysk energetyczny. Można powiedzieć, że wszystkie kolektory pod względem mechanicznym są dobre ale ich uzysk jest różny i powinien wynikać z danych technicznych. A ponieważ najważniejszych danych ( uzysk ) prawie nikt nie publikuje to możesz z oceną kolektora mieć duże trudności. W praktyce wygląda to tak: jeżeli postawisz przed sobą dwa kolektory np. 12 rurowe to będą one wyglądać prawie tak samo ale jeden z nich jest droższy a drugi tańszy, ten droższy ma większy uzysk, jeżeli tą wartość uzysku porównasz do ceny to bardzo często jest tak, że za ten "droższy" zapłacisz taniej w stosunku do wyprodukowanej przez niego energii. I tak postarałem się Tobie posegregować te kolektory, o których piałeś.
    1. Kolektory z aukcji e-bey, maksymalnie otrzymasz 1789W maksymalnie z kolektora 30 rurowego
    2. Kolektory ImmerSole , maksymalnie 1689W z kolektora 30 rur
    3. Kolektory H...xa, maksymalnie 2375W z 3 kolektorów 10 rurowych.
    Trzeba również porównać te kolektory w stosunku do tego co z nich uzyskasz przy mniejszym nasłonecznieniu i dużej różnicy temperatur. To zostawiam Tobie, gdzie masz sposób tych porównań:
    http://www.słoneczny.com.pl/klasyfikacja.php
    Teraz to wszystko ,odniesiesz do ceny.
    pozdrawiam.
    Witold

  17. #217
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jozue22

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Dziękuję Witoldzie za fachową odpowiedź.

    Pozdrawiam

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Maksymalnie 6,25m^2 powierzchni czynnej kolektora próżniowo-rurowego CPC.
    "Gołe" dwa kolektory CPC 30 Star azzurro (łączna pow. czynna 6m^2, 28 rur jak by ktoś się pytał) to 3174€netto katalogowo.
    witaj Rapczyn. mam pytanie bo tez interesuje mnnie zbiornik 500l 2weżownicowy do kolektorow prozniowych a polecono mi solary imergasu 2x 22 rury (monter nie podal mi pow. czynnej)... co sadzisz o tej firmie i czy 2x22 wystarczy na 500l (dach jest centralnie na południe). Prosze o komentarz.

  19. #219

    Domyślnie

    Wtrącam się nieproszony bo pytanie nie do mnie, ale wydaje mi się, że trochę mało tych rur jak na 500 litrów.

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinelo18 Zobacz post
    (monter nie podal mi pow. czynnej)....
    Witam.
    Powierzchnia czynna (apertury) jednej rury to ok. 0,092m2.

Strona 11 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony