dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 41
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 816
  1. #721

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Zwróćcie uwagę, że pralka ma być energooszczędna a nie koniecznie sprawnie prać.
    Z lodówką jest to samo ma być energooszczędna a nie koniecznie dobrze mrozić.
    Obecnie również pompy obiegowe mają być energooszczędne a sprawa pompowania to już nie jest ważna.
    Może się mylę jednak sprawność prania nie zależy od energooszczędności bo kiedyś we Frani prało się lepiej niż w dzisiejszym super wypasionym sprzętem sterowanym przez smartphona. Różnica jest taka że kiedyś proszki "wyżerały" plamy a dziś są tak restrykcyjne normy że środki muszą być o wiele słabsze bo "zielini" dostali by gorączki gdyby gdyby ktoś w kanalizację wylewał coś "mocniejszego".
    Podobnie z lodówkami kiedyś w lodówce była taka sama temperatura jak i dziś 4-5 stopni, tylko dziś tą "ruską" lodówką można było by ogrzać dom zeroenergrtyczny
    Z własnego podwórka... o nowych sprzętach:
    - Pralka zdechła 3 miesiące po gwarancji, do wymiany programator. Nowy 600 PLN + montaż. Nowa pralka najtańsza w cenie programatora i montażu. Ten sam programator kupiłem w internecie za 220 PLN, i wymieniłem go sam.
    - Lodówka chodziła 5 lat, zdechła serwis stwierdził że rurka chłodnicza się rozszczelniła i koszty naprawy przewyższają koszty nowej lodówki. Lodówkę wzięli moi rodzice, i dali do zrobienia jakiemuś lokalnemu magikowi który jakoś rozwali izolację i zaklei ten wyciek gazu. Koszt naprawy 200 PLN, a ja za nową zapłaciłem 3500 (lodówka 2800 + ubezpieczenie na 5 lat 700 ).

    A na koniec ciekawostka odnośnie "przedłużenia gwarancji do 5 lat". Kumpel wykupił, pralka się zepsuła a serwisant powiedział że nie można naprawić pralki zainstalowanej w łazience ponieważ w OWU napisane jest że pralka nie może pracować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności np. łazience Więc proponuję dokładnie czytać OWU zanim wykupi się do dodatkowe ubezpieczenie.

  2. #722
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A na koniec ciekawostka odnośnie "przedłużenia gwarancji do 5 lat". Kumpel wykupił, pralka się zepsuła a serwisant powiedział że nie można naprawić pralki zainstalowanej w łazience ponieważ w OWU napisane jest że pralka nie może pracować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności np. łazience Więc proponuję dokładnie czytać OWU zanim wykupi się do dodatkowe ubezpieczenie.
    To gdzie Ku..a ma stać PRALKA!!!!!!

  3. #723

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319 Zobacz post
    To gdzie Ku..a ma stać PRALKA!!!!!!
    Nie wiem gdzie wg. ubezpieczalni powinna stać, pewnie szczegóły można znaleźć w OWU. A w przypadku zgłaszania szkody wyjdą inne chocki klocki.

  4. #724
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    RAPczyn jak to możliwe że:
    - z solarów śnieg spłynął i widać że roztopiony śnieg po lewej też spłynął ( w postaci wody )
    - na dachu się stopił ( i nie spłynął ) wyparował/zamarzł
    - za anteną satelitarną stopił się ( i nie spłynął ) wyparował/zamarzł

    Czy mi się wydaje czy ktoś puścił gorącą wodę w solary i śnieg "spłynął" ale to pewnie system aqua i całą noc wychładzało zbiornik aby ten śnieg sam "spłynął"?

    A słońce pada pod tak małym kontem że potwierdzało by się to co mówię, bo rurka zasłaniała by inną rurkę >20 O
    Wszyscy pokazują swoje instalacje a jedyny Ty posiłkujesz się zdjęciami z .de Niemcy są duże pod Monachium jest więcej słońca niż u nas w Zakopcu.
    Zaprezentuj coś z własnego podwórka
    Mój kolektor, z własnego dachu - CPC 21 Star (bodaj z 2002r.) o powierzchni czynnej 3,5m^2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CPC21Star003.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	248991

    Puszczenie wody w kolektor próżniowy by go roztopić? W kolektorze może być ponad 200-300stC a rurę szklaną można dotykać gołą ręką.

    Cytat Napisał estifer Zobacz post
    wyjścia są zasadnio dwa:
    1) rozszczelnienie rur, utrata próżni, no ale to się raczej nie zdarza tak masowo dla całego kolektora
    2) temperatura powietrza na tyle wysoka, że rozmrażanie następuje
    Rozszczelniona rura staje się z czasem biała. Lustra te mimo, że bardzo dobre to jednak w jakimś, małym procencie przejmują promienie słoneczne i się na pewno podgrzewają. Pomaga zapewne również sublimacja śniegu - to powinien potwierdzić lub obalić fizyk.
    Ostatnio edytowane przez RAPczyn ; 17-03-2014 o 20:51
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  5. #725
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    byniowski2

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Osiny
    Kod pocztowy
    46-070
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja od roku ma kolektory słoneczne wykonane przez firmę SUNPROGRES.Niestety firma ta w przypadku naprawy gwarancyjnej jest bardzo nierzetelna.Od 4 miesięcy próbuje wymienić grzałkę i niestety firma ta całkowićie jest głucha i nie odpowiada na zgłoszenie naprawy.Ich sposób to nie odbieranie telefonu.Dlatego też przestrzegam przed tą firmą.Jedyną możliwością jest wystąpienie na drogę sądową.

  6. #726

    Domyślnie

    Ano tak to jest jak się kupuje kolektory na gminnych spotkaniach... Niestety na tego typu spotkaniach sprzedaje się głównie kiepskiej jakości chińskie heat pipe, w dodatku oferowane przez niedouczonych handlowców, którzy po jednodniowym szkoleniu jadą w teren i nawet nie potrafią odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące ich produktów. Gadają za to cała masę bzdur a merytoryczne pytania zbywają ogólnikami.
    Z ciekawości byłem na kilku takich spotkaniach organizowanych przez wszelkiej maści Sunprogresy, Promagi czy Luxory. Ludzie łykają te historie i kupuja instalacje solarne jak garnki czy wełniane koce na prezentacjach, a potem pojawiają się problemy z serwisem... To chyba na spotkania Sunprogresu słyszałem o kilkuletnim bezpłatnym serwisie...

  7. #727
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Ano tak to jest jak się kupuje kolektory na gminnych spotkaniach... Niestety na tego typu spotkaniach sprzedaje się głównie kiepskiej jakości chińskie heat pipe, w dodatku oferowane przez niedouczonych handlowców, którzy po jednodniowym szkoleniu jadą w teren i nawet nie potrafią odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące ich produktów. Gadają za to cała masę bzdur a merytoryczne pytania zbywają ogólnikami.
    Z ciekawości byłem na kilku takich spotkaniach organizowanych przez wszelkiej maści Sunprogresy, Promagi czy Luxory. Ludzie łykają te historie i kupuja instalacje solarne jak garnki czy wełniane koce na prezentacjach, a potem pojawiają się problemy z serwisem... To chyba na spotkania Sunprogresu słyszałem o kilkuletnim bezpłatnym serwisie...
    I bardzo dobrze, jak się nie zastanawiają na co wyrzucają kilkanaście tyś zł to niech się nie dziwią, że montuje się im szmelc. Można się dać w konia raz zrobić kupując wiertarkę za 30 zł ale nie instalację za 15 tyś.
    Jest to to samo co wiara w reklamy.

  8. #728
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    igie

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    tez mam taki przypadek nierzetelność czy wręcz oszustwa przez firmę HOVEN wybierałem firme padło na HOVEN po prostu dawali tablet za zamówienie ich zestawu,już miał być przy podpisywaniu umowy,potem jedzie i będzie przy podpisywaniu umowy z bankiem i tak parę razy zwodził mnie pan B..... przedstawiciel na okręg poznański,potem już krepowało mnie wydzwanianie do niego więc dawaj do firmy a tam pani Beata Ch.najpierw zdziwiona że jeszcze go nie ma,potem cisza bo byłą na urlopie,potem zupełna cisza do dzisiaj,przestrzegam przed tą firma ...naciagacze

  9. #729
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał igie Zobacz post
    witam
    tez mam taki przypadek nierzetelność czy wręcz oszustwa przez firmę HOVEN wybierałem firme padło na HOVEN po prostu dawali tablet za zamówienie ich zestawu,
    A pewnie jeszcze ten tablet dawali całkowicie za darmo.
    No to ja bym już dla samego tableta założył taką instalację, a może nawet i dwie.

  10. #730

  11. #731
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelgawelo

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Mazury
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam firmę KENO, bardzo dobra cena w stosunku do jakości. Użytkuje kolektory firmy KENO już blisko 3 lata i jestem bardzo zadowolony. Osobiście miałem styczność też z kolektorami HEWALEX, ponieważ osoba z mojej rodziny ma tego typu instalację i niestety ale już 2 razy zgłaszała problem z funkcjonowaniem kolektorów (słabo grzały).

  12. #732

    Domyślnie

    Od reklamy jest profil płatny.

    Proponuję przyjechać do mnie zobaczyć jak grzeją Hewalexy, tak samo ja u kilku innych użytkowników. Dużo mogę postawić, że prawidłowo działająca instalacja rozerwie na strzępy KENO oparte na kosmicznej technologi Heat-Pipe...

  13. #733

    Domyślnie

    Poczytałem przed chwilą opinie na temat keno-energy i okazuje się, że to importer chińskiego badziewia. To nie jest mój wymysł, wystarczy poczytać na google.
    Także ja zdecydowanie odradzam KENO.
    Ponadto pierwszy post i od razu reklama... od razu wiadomo czym to śmierdzi.

  14. #734

    Domyślnie

    KENO - heat pipe made in China.

  15. #735

    Domyślnie

    Witam,
    Ma ktoś z was instalacje firmy Solvis http://solvispolska.pl/ chciał bym połączyć ją z naszą istniejącą instalacją (piec kondensacyjny i zasobnik CWU)
    Jestem po spotkaniu z przedstawicielem tej firmy i wszystko wygląda ok, z wyjątkiem ceny
    Chętnie poczytam wasze opinie na ich temat.

  16. #736

    Domyślnie

    Na spotkaniach zawsze wygląda wszystko pięknie, pytanie brzmi czy firma da radę "zestroić" ze sobą sterowniki od solarów i od gazu. Bo należy powiedzieć kociołkowi gazowemu aby czasem się nie odpalił jak solary będą grzały.

    Zresztą patrząc przez pryzmat tego co piszesz należy wnioskować że zaprosiłeś przepraszam "jelenia" który obiecuje Ci śliwki na wierzbie i "będzie Pan zadowolony" bo czytając informację na stronie którą podałeś, nie dowiem się jakiej firmy panele montują tylko: montują solary: "Ładne i efektywne(...)" bym chciał coś ładnego na dachu to bym sobie dachówkę Wenecką zamówił zamiast solarów. Stąd proponuję najpierw poczytać forum i znaleźć kolektory produkowane przez FIRMĘ która wyda Ci się najlepsza a później poszukać instalatora tej firmy.
    Jak masz zakładać chińszczyznę lepiej w ogóle nie zakładaj, są tu tematy osób które mają chińczyki i w środku lata nie mogą zagrzać zasobnika. Więc jeszcze raz poczytaj, później określ na ile osób, następnie możesz zapytać na forum czy zestaw firmy X z zasobnikiem cwu o pojemności dla rodziny 2 +?? będzie się nadawał.

    "Magicznie przyciągają nawet najmniejsze promienie słoneczne"
    "Transmisja ciepła prawie bez strat"
    Stronę www to im pewnie magik projektował. Może solary też?
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 25-09-2014 o 18:55

  17. #737
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał dryblasy Zobacz post
    Witam,
    Ma ktoś z was instalacje firmy Solvis http://solvispolska.pl/ chciał bym połączyć ją z naszą istniejącą instalacją (piec kondensacyjny i zasobnik CWU)
    Jestem po spotkaniu z przedstawicielem tej firmy i wszystko wygląda ok, z wyjątkiem ceny
    Chętnie poczytam wasze opinie na ich temat.
    Napisz jaką ofertę konkretnie dostałeś.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  18. #738

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdaka1 Zobacz post
    Wszystkich poszukujących dobrych instalatorów kolektorów słonecznych zachęcam do zapoznania się z możliwościami portalu www.slonecznydach.pl Po zalogowaniu się do bazy klientów dostaniecie oferty instalatorów, wszystkie będą ułożone w ten sam jasny i czytelny sposób, dzięki czemu łatwo będzie wam wybrać najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Nie będziecie już musieli przeglądać setek stron i zastanawiać się, która oferta będzie dla was najlepsza.
    To jest wątek o kolektorach słonecznych a nie panelach fotowoltaicznych. One różnią się między sobą. To tak na marginesie...

  19. #739
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    To jest wątek o kolektorach słonecznych a nie panelach fotowoltaicznych. One różnią się między sobą. To tak na marginesie...
    Też dostałem ofertę





    Wycena na kolektory słoneczne

    ale też na ogniwa fotowoltaiczne
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #740

    Domyślnie

    Ceny z dofinansowaniem za solary to że tak brzydko powiem z dupy chyba że rury Watt, zasobnik Viessmana, sterownik Hewalexa, zespół pompowy chyba też Watt no i dają 2 PV i przetwornice aby pompa chodziła za frajer.
    Po drugie zestaw dla 1-3 osób koszt z upustem: 13091
    dotacja 5191
    Koszt po dotacji 7900
    A podatek od dotacji to producent pewnie płaci.

Strona 37 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony