dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 110
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia mojego ogrodu

    Zdjęcia mojego ogrodu.
    Może kogoś zainspirują, a może ktoś udzieli mi rad. Jestem zielonym ogrodnikiem a mój ogród powstaje metodą prób i błędów

    Widok na taras dolny i górny





    Widok na parking


    Mebelki ogrodowe i huśtawka dzieci


    Hortensje i inne roślinki


    Furtka - widok z tarasu


    Donica na tarasie


    Domek ogrodowy


    Trawnik


    Truskawki


    I jeszcze kilka ...

  2. #2

    Domyślnie

    Zielona,
    Ładny ten Twój ogródek, podobna koncepcja jak u nas, żeby środek był wolny, a nasadzenia wokół. Pamiętaj tylko, że rośliny się rozrastająi z czasem, trzeba będzie je przystryc, przenieść, lub wyrzuciś zastępując innymi. Teraz kiedy rośliny nie są takie drogie, można zimieniać rozkład roślin i je same nawet co kilka lat.
    Masz automatyczne podlewanie?
    Bo jak nie...
    Warto o tym pomyśleć, to ułatwia życie.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #3

    Domyślnie

    Zielona dzięki serdeczne, że pokazałaś swój ogród. Czekam na zdjęcia z bliska. Pokaż w przybliżeniu swoje roślinki, podłoże jakim są przykryte. Interesuje mnie wszystko . Jestem na etapie zakładania swojego ogrodu i stąd takie zainteresowanie. Pamiętałam początki Twojego ogrodu z poprzednich zdjęć.
    pozdrawiam
    gohna
    Mahonia mpb1971

    oznaką, że pijesz za dużo kawy jest fakt, że otwierasz drzwi, zanim ktokolwiek do nich zapuka

  4. #4

    Domyślnie

    zygmor
    Oglądnęłam zdjęcia Twojego ogrodu i jestem taaaka malutka.
    Piękne różaneczniki i drzewa takie wysokie i takie kolory ...

    A co do rozrastania się roślin w ogrodzie, to masz absolutną rację. Już przesadziłam parę agresywnych roślin.
    Mój ogród ma niecałe 3 lata i powstaje w miarę moich wolnych chwil i zrywów do pracy ... czyli bardzo powoli.

    Automatycznego podlewania: brak - gleba: piasek - więc w czasie suchych dni podlewam sama wężem ogrodowym - to moja ulubiona czyność w ogrodzie.

  5. #5

    Domyślnie

    mbp1971
    To między innymi dzięki Tobie zmobilizowałam się do pokazania swojego ogrodu. Pewnie pokaże zbliżenia roślin, boję się tylko, że będą was zanudzać zdjęciami ciągle tego samego.

    Mój ogród to ogród "dla leniwych" więc żadnych "trudnych" roślin nie ma.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Zielona

    bardzo ładnie u Ciebie....

    moje roslinki dopiero rosna rok...ale co tam...bakcyla juz połknęłam...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Zielona pstrykaj fotki roślin i zanudzaj nas, proszę
    już napisałam w komentarzach że będę miała skąd się inspirować jak już przyjdzie czas także bardzo się się cieszę że założyłaś ten wątek

  8. #8

    Domyślnie

    Zielona,
    U nas podlewanie nie należało do miłych czynności i to nie z racji powierzchni tylko komarów. Działka sąsiaduje z lasem i przez większość sezonu niestety ke brzęczące owady nam towarzyszą. A podczas podlewania wylatują całymi chmarami spod podlewanych krzaczków i sprobuj sobie wtedy z nimi poradzić mając jedną rękę zajętą. A nawet i obiema czasami można nienadążyć. Dlatego instalacja automatycznego podlewania była dla nas koniecznością. Sam ją zrobiłem i stopniowo rozbudowuję i unowocześniam. Obecnie zadbałem o podlewanie głównie krzewów, trawnik czeka na swoją kolej. chyba dopiero po budowie. Teraz na trawniku będzie magazym materiałów budowlanych i nasza rozbudowa.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    eee..no zawodowo
    śliczny ten winobluszcz i wogole caly ganek ( ogrod) przemyslany w kazdym szczegole - bardzo mi sie podoba polaczenie roslin i drewna

  10. #10

    Domyślnie

    Kilka zbliżeń roślinek

    Milin i wiciokrzew przy pergoli



    Skalniaczek przy tarasie

  11. #11

    Domyślnie

    Eeee, no pięknie, proszę Pani...
    A wiciokrzew puściłaś na pionowych linkach czy sam z siebie się wspina. Mój łobuz owijając się po sznureczku wlazł już na dach garażu.

  12. #12

    Domyślnie Re: Zdjęcia mojego ogrodu

    Cytat Napisał Zielona
    Zdjęcia mojego ogrodu.
    Może kogoś zainspirują, a może ktoś udzieli mi rad. Jestem zielonym ogrodnikiem a mój ogród powstaje metodą prób i błędów
    imponujący ogród!!!!! Widzę wierzbę hakuro - jak czesto ją przycinasz ze jest taka ładna?
    Natka

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    hej
    milin (campsis) jest dosyc zadki w naszych ogrodach (moze dlatego ze dosyc wrazliwy na mroz)
    nie wiem czy wiesz - ale mozna go spokojnie przycinac (cos jak vinobluszcz czy wisterie) - ogranicza to jego wzrost a pobudza kwitnienie

  14. #14

    Domyślnie

    na zdjęciach umieszczonych w dzienniku budowy bardzo ładnie pokazano są nawierzchnie...chciałem zapytać z czego sa wykonane same nawierzxchnie i ograniczenia(krawężniki)?

  15. #15

    Domyślnie Re: Zdjęcia mojego ogrodu

    Masz piękny ogród. Ja narazie jestem na etapie wyboru działki, więc droga do własnego jeszcze bardzo długa. Mam pytanie jak dużą działkę macie (jakie wymiary), bo już sama nie wiem jakiej mam szukać, a chcę, żeby dziecko miało się gdzie bawić i żeby np. zmieścić huśtawkę, a jednocześnie nie chcę hektarów, bo problem z utrzymaniem, no i zagospodarowanie troszkę kosztuje...

  16. #16

    Domyślnie Re: Zdjęcia mojego ogrodu

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał Zielona
    Zdjęcia mojego ogrodu.
    Może kogoś zainspirują, a może ktoś udzieli mi rad. Jestem zielonym ogrodnikiem a mój ogród powstaje metodą prób i błędów
    imponujący ogród!!!!! Widzę wierzbę hakuro - jak czesto ją przycinasz ze jest taka ładna?
    I tu jest problem ... tak naprawdę to nie wiem jak powinno często się ją przycinać ... ja przycinam jak już widzę, że wymaga przycięcia, bo jest za rzadka, lub ma za długie pędy.
    Może ktoś mi podpowie - jak to się powinno robić prawidłowo ...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Master Of Art
    na zdjęciach umieszczonych w dzienniku budowy bardzo ładnie pokazano są nawierzchnie...chciałem zapytać z czego sa wykonane same nawierzxchnie i ograniczenia(krawężniki)?
    Jest to kostka brukowa Nostalit pomarańczowa z firmy Bruk-Bet. Krawężniki są wkopane w ziemię tak, że przykrywa je ziemia i trawa, a palisadki są też z firmy Bruk-Bet (uniwersalne - pomarańczowe).

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia72
    Eeee, no pięknie, proszę Pani...
    A wiciokrzew puściłaś na pionowych linkach czy sam z siebie się wspina. Mój łobuz owijając się po sznureczku wlazł już na dach garażu.
    Mój wiciokrzew nie ma szczęścia w tym roku. Najpierw przemarzł, potem szkodnik - niejaki karczownik go posiekał, potem walczył z mszycami i dopiero od paru tygodni zaczął się normalnie rozwijać.
    Puściłam go na tzw. żywioł, czasami zaplatam go o pergolę.

    Jak stary jest Twój wiciokrzew? Mój ma roczek i mam nadzieję, że zarośnie pergolę.

  19. #19

    Domyślnie Re: Zdjęcia mojego ogrodu

    Cytat Napisał Berolina
    Masz piękny ogród. Ja narazie jestem na etapie wyboru działki, więc droga do własnego jeszcze bardzo długa. Mam pytanie jak dużą działkę macie (jakie wymiary), bo już sama nie wiem jakiej mam szukać, a chcę, żeby dziecko miało się gdzie bawić i żeby np. zmieścić huśtawkę, a jednocześnie nie chcę hektarów, bo problem z utrzymaniem, no i zagospodarowanie troszkę kosztuje...
    Nasza działka to 8 arów, ok 25x35m, to jest trochę mało ... ale z drugiej strony jesteśmy w stanie bez problemu ją zagospodarować i utrzymać, kosić itp.
    Myślę, że taka 12a to jest w sam raz, zależy jeszcze ile zajmuje dom i jaki jest rozłożysty ...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielona
    Cytat Napisał Joasia72
    Eeee, no pięknie, proszę Pani...
    A wiciokrzew puściłaś na pionowych linkach czy sam z siebie się wspina. Mój łobuz owijając się po sznureczku wlazł już na dach garażu.
    Mój wiciokrzew nie ma szczęścia w tym roku. Najpierw przemarzł, potem szkodnik - niejaki karczownik go posiekał, potem walczył z mszycami i dopiero od paru tygodni zaczął się normalnie rozwijać.
    Puściłam go na tzw. żywioł, czasami zaplatam go o pergolę.

    Jak stary jest Twój wiciokrzew? Mój ma roczek i mam nadzieję, że zarośnie pergolę.

    czy zwalczyłaś jakos tego karczownika???? u mnie ten badziew tesz buszuje....w ten jego korytarzyk wkladam swiece dymne....no ale...

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony