dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie mocowanie trepów...jak wykonać?

    Przygotowuję konstrukcję stalową na schody z prostokątnych profili stalowych. W jaki sposób (najszybszy, najprostszy, niekoniecznie najtańszy) przymocować trepy do takiej konstrukcji? Profil jest o wymiarach 40x80x3mm. Trep będzie miał grubość przynajmniej 30mm. Nie chcę mocowania od góry trepa. Liczę na Wasze wsparcie...

  2. #2

    Domyślnie

    Sznurówkami na kokardę?
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Trepy nie mają sznurówek..
    Przepraszam autora wątku, już spadam.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Witam,

    ja widzę dwie metody :

    1 - do bocznej ścianki profilu przyspawujesz / przykręcasz kawałki kątownika, równolegle do podłogi. Na nich opierasz trepy, przykręcając je od spodu na wkręty. Kątowniki można przymocować "płaskim" do dołu albo do góry. Płaskim do góry będzie chyba lapiej wyglądać bo trep będzie się stykał bezpośrednio z profilem. Widzę jedno niebezpieczeństwo, przy szerokich trepach i 3cm grubości mogą się lekko wyginać.
    2 - do profili przyspawujesz do górnej ścianki takie "trójkąty" wycięte z blachy, najlepiej zagięte na jednym, górnym końcu o 90 stopni. Do tych trójkątów montujesz trepy, przykręcając je od spodu wkrętami. W tej opcji trepy są nad profilami, tzn. z boku nie przylegają do profili - są podparte od spodu.

    Nie wiem czy jasno to opisałem, jak by co to pytaj.

    Pozdrawiam

    Dawid

  5. #5
    Guest

    Domyślnie Re: mocowanie trepów...jak wykonać?

    ja do ramek dospawałem po 2 płaskowniki z nawierconymi otworami
    w ramke "ślepa" deska a na to własciwa przykręcana od spodu ramki

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za porady...szukałem w necie i znalazłem specjalne kołki/wkręty przeznaczone do montażu trepów do profili stalowych...kupiłem Fischer'y TB (strona 170 w katalogu Fischer'a) ...w profilu od góry wierci się otwór 9mm, w trepie od dołu wierci się otwór 14mm i ten specjalny kołek umieszcza się w otworach...nic nie widać, roboty mało tylko...no właśnie,,,jak się to będzie sprawdzało, chcę dać 4 kołki na jednego trepa...

  7. #7

    Domyślnie

    I co sprawdziłeś te kołki, jak się sprawdzają?
    Dom 185 m2 powierzchni użytkowej + 35m2 garaż nieogrzewany. Dach 4-o spadowy, 32 m2 okien, pakiet 3-szybowy U-0,5 + 11 okien dachowych Roto 1,4. DOm ocieplony 18 cm styropian, w posadzce 18 cm styropianu, w dachu 30-40cm wełny U-0,39. Rekuperator przeciwprądowy JanGaz 500. W 100 % ogrzewanie podłogowe, na większości posadzki panele 7mm Quick step.

  8. #8

    Domyślnie

    chodzę po tch schodach 20 razy dziennie i wszystko jest w porządku, koszt na 14 schodów to około 150 zł

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Trepy nie mają sznurówek..
    Przepraszam autora wątku, już spadam.
    Trepy mają mundury...
    Sorki też już spadam.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasieńkaR

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć temat. Wykonaliśmy podobną, stalową konstrukcję pod drewniane trepy i mamy problem ze znalezieniem odpowiednich kołków do zamocowania tych trepów. Nie chcemy wiercić dziur w trepach, dlatego zależało nam, żeby "nabić" trepy na te kołki Fischera. Może ktoś z Was przybliży nam jakich konkretnie i gdzie takich kołków szukać. I jeszcze jedno pytanie: czy między konstrukcję a trep nie należałoby położyć jakiegoś "wygłuszenia" (pianki, kleju ???) Jeśli ktoś przerabiał już ten temat może zechce się podzielić doświadczeniem.Pięknie proszę

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasieńkaR

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podbijam temat. Może jest ktoś kto pomoże

  12. #12

    Domyślnie

    Między trep a profil polecam klej poliuretanowy. Trzeba tylko uwazac z ilością bo rośnie jak pianka a czyszczenie dośc kłopotliwe.Ale za to połączenie bardzo mocne .

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasieńkaR

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki . Ale sama pianka na połączenie Obawiam się, że to zbyt mało. Trep podparty tylko na dwóch krańcach. Szerokość profila to jakieś 3 cm, a trep strasznie ciężki. Ratunku!!!

  14. #14

    Domyślnie

    rzuć zdjęcie schodów - będzie łatwiej doradzić - albo link do podobnych
    jaka jest grubość trepa?

    aktualnie zaczynam obić schody u siebie - już rozrysowałem na ścianie
    jako wygłuszenie planuję dać korek 3 mm, nie wiem czy to coś da, ale zawsze będę miał świadomość że próbowałem

    kołki takie
    http://www.fischercentrum.pl/images/...2008%20154.pdf

    kupisz w sklepach z akcesoriami meblowymi albo na allegro
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasieńkaR

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Chyba o takie właśnie kołki chodziło. Nasze schody mają konstrukcję bardzo podobną do tych, które są na zdjęciu w katalogu Fischera. Trepy są dębowe, grubości 4 cm, więc te kołki powinny zdać egzamin. W katalogu jest jednak wzmianka o tym, że "optymalna siła mocowania przy użyciu kleju stosowanego na zimno". Wiesz może jakiego kleju dobrze byłoby użyć? Jeśli chodzi o wygłuszenie, to skłaniali byśmy się jednak w stronę kleju poliuretanowego. Nie tylko będzie amortyzował, ale dodatkowo wzmocni wiązanie trepa do konstrukcji.
    Pozdrawiam serdecznie

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał hlasco
    chodzę po tch schodach 20 razy dziennie i wszystko jest w porządku, koszt na 14 schodów to około 150 zł
    A jaki klej dałeś ko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony