dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Balustrady balkonowe - przed czy po ociepleniu?

    Defaultowa odpowiedź na pytanie z tematu brzmi zapewne "oczywiście przed", ale szczerze mówiąc nie mam teraz ani czasu ani głowy na zastanawianie się nad balustradą.

    Stąd pytanie: czy dużym problemem jest zamocowanie balustrad balkonowych po ociepleniu domu? Jakoś znacząco to komplikuje sprawę, podraża, czy może czyni takie mocowanie gorszym?

    Balustrada ma być mocowana bokami do ściany zewnętrznej, na której będzie 15cm styropianu oraz do czoła płyty balkonowej, tam ma być również 5cm styropianu.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Właśnie zamówiłem montaż balustrady, jestem po ociepleniu i tynkowaniu.
    Od ekip, z którymi rozmawiałem nie ma to żadnego znaczenia i nie podraża kosztów
    Mocowanie tak jak u Ciebie w opisie.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A możesz napisać, jak to będzie mocowane? Jakieś łapy "leżące" na styropianie i przez niego kotwione? Czy tak jak u mojego sąsiada będą robili "odkrywkę" w styropianie, żeby przez niego do muru się dostać?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    Mam styropian 12cm i ścianę 30cm - mocowanie przez styropian do muru z maskowaniem i kotwieniem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Ja tez mam już ocieplone ściany grubość 18cm, też nie miałem czasu myśleć o balustradach ale z tego powodu teraz nie mam zamiaru dziurawić elewacji. Kiedyś rozmawiałem z fachowcem od balustrad twierdził że bardzo często montuje beż kotwienia w murze ,wystarczy tylko dać dwa słupki przy ścianie.

    Jeśli chodzi o kotwienie do płyty to parę dni temu piwopijca prezentował zdjęcia mocowania do płyty balkonu przed ociepleniem tej płyty, wydaje mi się to najlepszy sposób niestety nie w moim przypadku ponieważ płyta jest nad wykuszem czyli jest stropem jednocześnie i obawiam się ze może być spory mostek termiczny.
    Dobrym rozwiązaniem na które wpadłem przed chwilą było by może zamocowanie balustrady do zbrojenia zbrojącego wylewkę i póżniej dopiero wylać wylewkę tylko ze taka wylewka nie może być za cienka żeby większy wiatr tego nie zdmuchnął a u mnie jest z tym problem ponieważ mam zbyt mało miejsca na to wszystko bo od drzwi do płyty mam około 11cm.
    Może ktoś jeszcze coś poradzi.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hagis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja zrobiłem balustradę przed ociepleniem i dopieor potem też izolowalem i zalewałem balkon (wylewkę).
    Jest jak jest...

  7. #7

    Domyślnie

    ja jestem tuż po ociepleniu budynku, ale tylko "na szaro" - bez tynku. Mój ślusarz co robił mi ogrodzenie i zapewne będzie robił balustrady mówi, że powinno się robić przed ocieplaniem a już napewno przed tynkowaniem, bo przy montażu cięzko się ustrzec od niepobrudzenia (np. przy wspawywaniu) elewacji. Jakimś rozwiązaniem dla tych co mają już tynk może być wstawienie dodatkowego słupka przy ścianie - jak ktoś tu wspominał
    Montaż balustrad u mnie będzie się odbywał w sposób podobny jak u autora wątku.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Da się i tak i tak, ale najlepiej oczywiście przed ociepleniem. Przed tynkiem też jest OK, a najtrudniej po otynkowaniu z powodów opisywanych przez himalaje.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78
    ... Dobrym rozwiązaniem na które wpadłem przed chwilą było by może zamocowanie balustrady do zbrojenia zbrojącego wylewkę i póżniej dopiero wylać wylewkę tylko ze taka wylewka nie może być za cienka żeby większy wiatr tego nie zdmuchnął a u mnie jest z tym problem ponieważ mam zbyt mało miejsca na to wszystko bo od drzwi do płyty mam około 11cm.
    Może ktoś jeszcze coś poradzi.
    Nie jest to chyba najlepsze rozwiazanie, lepiej zebys nie laczyl zbrojenia z elementami napowietrznymi narazonymi na korozje, ktore moga w pozniejszym uzytkowaniu sprawiac problemy.

    Moze daj kolki przez elewacje do sciany i wkrec dlugie sruby w nie a balustrade przymocuj do owych srub. Mozna tez na wylot przewiercic i wewnatrz zatynkowac nakretke czy leb dlugiej sruby -jest to mostek, ale i jakies wyjscie z trudnej sytuacji poprawnego przymocowania balustrady -wszak bezpieczenstwo najwazniejsze.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony