dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    johnybravo81

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    5

    Domyślnie Domek w piaskownicy

    Witam serdecznie

    Czytam forum od czasu kiedy dojrzała we mnie myśl o budowie domu czyli dobrych kilka lat. Postanowiłem założyć dziennik ponieważ ja z dzienników tutaj założonych dowiedziałem się wielu rzeczy i może ktoś w przyszłości dowie się czegoś ciekawego z mojego. Liczę także, że WY forumowicze, będziecie mi wytykać błędy w moim rozumowaniu, a także pomagać podejmować decyzję itp.. Nie jestem zbyt dobry w regularnym pisaniu ale postaram się aktualizować przyszłe postępy na bieżąco.

    A więc tak:

    Działka na której ma stanąć dom ma 1500 m2 i wymiary 30x50. W domu maja zamieszkać żona z dwójka małych dzieci 4 i 1,5 roku, teściowa, no i ja.
    Wymarzyłem sobie parterówkę, ponieważ przez ponad 30 lat mieszkałem w 2 blokach i zawsze na ostatnim piętrze, dlatego schodów nie lubię )
    Dom ma mieć niecałe 130 m2 powierzchni, na planie prostokąta z dachem dwuspadowym, na płycie fundamentowej, ściany z silikatów 18, konstrukcja dachu z wiązarów prefabrykowanych. Ogrzewany pompą ciepła powietrze-woda. Na tą chwilę to chyba wszystko Zdecydowałem się na projekt indywidualny, który jest już chyba ostatecznie gotowy, a ostatnią koncepcje załączam poniżej. Mam kilka pytań i wątpliwości ale to innym razem. Tymczasem wszystkie pytania i uwagi mile widziane.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	416904Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	model.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	416905

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    voopeem

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witamy! Też marzyła nam się działka 1500m, no ale przegapiliśmy moment i sprzątnęli nam ją sprzed nosa... także gratulacje! Zwłaszcza że przy parterówce w końcu przestrzeń potrzebna Zwarta bryła, dwuspadowy dach zawsze na plus. Nie planujecie garażu? Czy w przyszłości są plany?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    johnybravo81

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szukaliśmy takiej działki minimum 1200 m2, udało się nawet większą w przystępnej cenie. A garażu nie planuję, budżet jest ograniczony, a samochód nie chce się dołożyć więc będzie nocować na dworze ))

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    johnybravo81

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Dawno mnie nie było, ale za bardzo nic się nowego nie dzieje. Mam do was jednak pytanie:

    Ile wody zużywacie do podlewania waszych ogródków ?
    Mam mieć w przyszłym roku podciągnięty wodociąg ale zastanawiam się nad studnią do podlewania ? Nie wiem czy zrobić studnie kopaną czy jednak wierconą, zależy od tego czy i kiedy by się ewentualnie taka studnia zwróciła. A nie potrafię ocenić ile wody będę potrzebował na podlanie około 800-1000 m2 w ciągu roku, ale tak praktycznie, a nie książkowo )) stąd pytanie ile tej wody idzie u was ??

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Sprawdź w gminie, czy nie ma ograniczen co do podlewania w upały. Jak nie, to jeszcze wypytaj tambylców, czy nie ma problemów z ciśnieniem.

    Jak faktycznie masz wolny wybór źródła podlewania (znaczy ciśnienie jest, ograniczeń nie ma) to bym się nie bawił w studnię. No, chyba, ze planujesz naprawdę wodochłonny ogród.

    Rozkładnpomieszczen jak dla mnie słaby. Chyba, że to celowa złosliwość i pokoik dla teściowej z oknem tylko na północ i hałasami tak długo, jak ktoś urzeduje w części dziennej + konieczność defilowania do toalety wśród oklasków, gdy Ty lub Twoje dzieci przyjmować bedą gości w salonie.

    Chyba, ze to przy jadalni to biuro rachunkowe. Ale wtedy dzici w jednym pokoju?

    Przy takich założeniach brałbym to (albo wzorował się).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-08-2018 o 23:18

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    johnybravo81

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wodochłonny to ogród raczej nie będzie (dużo trawy, jakiś ogródek mały z kwiatkami i warzywami), problemem jest raczej to, że na działce pod cienką warstwą hummusu, mam sam piasek i woda nawet po największych ulewach wsiąka baaardzo szybko.

    Co do pokoju "na uboczu", teściowa okno sama sobie zażyczyła od tamtej strony, a na imprezach bawi się z nami (taka w porządku kobitka jest ) )

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    johnybravo81

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    W końcu zaczęło się coś dziać. Wysłałem kilka zapytań z prośbą o wycenę płyty fundamentowej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eco.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	419419

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grand.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	419420

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lodz.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	419421

    Z tych trzech skłaniam się ku opcji z ogrzewaniem podłogowym w płycie, chociaż zakładałem tradycyjną płytę. Czy ktoś kto ma grzewczą płytę fundamentową mógłby napisać czy jest zadowolony ? czy coś by zrobił inaczej ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony