dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 220

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    tak sobie kombinuję:



    i jeszcze tak:



    bo:
    1. wszystkie mokre pomieszczenia w kupie,
    2. wszystkie instalacje na jednej ścianie
    3. z kuchni można od razu na trawkę z kawką
    4. sypialka dostaje fajną garderobę
    5. sypialka i tak ma robić za sypialko-gabineto-telewizornię (a jak będzie wysprzątane - za przedłużenie salonu)
    6. salonie ma być drewno - psy koty dzieci - z podwórka na dechy chyba nie dobry pomysł, na terakotę -już lepiej

    tak chyba sama siebie próbuję przekonać

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MG***

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-112
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witamy serdecznie.
    To bardzo ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie, gratulujemy dobrego pomysłu. Pracownia MG Projekt

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie było... Wpis podyktowany artykułem na temat domu energooszczędnego, znalezionym gdzieś w sieci. Inwestorzy pisali, że mają pompę, gwc, mechaniczną wentylację ogrzewanie elektryczne i koszt utrzymania roczny domu (dwie osoby) wychodzi im ok 9 tys. Koszt budowy ponad 500tys. Dom o bardzo podobnych gabarytach (powierzchnia użytkowa, kubatura).
    Nie mam pompy, gwc, wentylacji mechanicznej. Technologia gazobeton h+h i 20 cm styropianu. Okna standardowe dwuszybowe. Mieszka nas pięć osób. Koszt roczny zamyka się w 10 tys. Prąd - jedna taryfa (3 synów - komputery non stop) nie przekracza 3000zł, gaz (ogrzewanie i ciepła woda) ok 3000 zł. Palimy też w kominku - ok 700zł na drewno na sezon. Woda i ścieki 2200zł. Koszt całej budowy (wykończony) zamknął się w 330tys. to były lata 2009-11 boom budowlany. Bardzo długo zastanawiałam się nad pompą, gwc i went. mechaniczną z rekuperatorem (wtedy to były bardzo drogie inwestycje). Nawet kolektorów słonecznych w końcu nie zrobiłam. Wychodzi na to że to była dobra decyzja - inwestycje mające na celu oszczędzanie wcale oszczędne nie są.

    pozdrawiam wszystkich zaglądających i przepraszam pytających, że nie otrzymali odpowiedzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony