dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie zakup ziemi ogrodowej- jak najlatwiej sprawdzic jej ilosc?

    sprawa jest nastepujaca - zamowilismy u posrednika 13 wywrotek (po 20 ton) ziemi ogrodowej na dzialke. jednak skontaktowala sie z nami osoba, ktora bezposrednio ziemia handluje wielce oburzona, ze cena jaka zostala z nami umowiona jest za mala i ze ziemia wg niego powinna kosztowac wiecej.

    czy i w jaki sposob mozna sprawdzic przynajmniej zgrubnie, czy dostajemy rzeczywista ilosc zamowionej ziemi, czy handlarz "odkuje" sobie nizsza cene np. mniejsza iloscia dostarczanej ziemi?!
    Leon28

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: zakup ziemi ogrodowej- jak najlatwiej sprawdzic jej ilos

    Cytat Napisał leon28
    sprawa jest nastepujaca - zamowilismy u posrednika 13 wywrotek (po 20 ton) ziemi ogrodowej na dzialke. jednak skontaktowala sie z nami osoba, ktora bezposrednio ziemia handluje wielce oburzona, ze cena jaka zostala z nami umowiona jest za mala i ze ziemia wg niego powinna kosztowac wiecej.

    czy i w jaki sposob mozna sprawdzic przynajmniej zgrubnie, czy dostajemy rzeczywista ilosc zamowionej ziemi, czy handlarz "odkuje" sobie nizsza cene np. mniejsza iloscia dostarczanej ziemi?!

    Pośrednik umawia z wami cenę, której nie akceptuje dostawca? To dlaczego mu wydaje?
    Wracając do tematu - jeśli zamówiliście wywrotki po 20t to nic innego nie wchodzi w rachubę jak poszukanie wagi i zważenie wyrywkowo dostawy. Albo pierwszej i gdyby coś brakowało to od razu reklamować, albo ostatniej i w razie zaniżenia przekalkulować razy 13 i zarządać dowozu reszty.

  3. #3

    Domyślnie Re: zakup ziemi ogrodowej- jak najlatwiej sprawdzic jej ilos

    Cytat Napisał leon28
    jednak skontaktowala sie z nami osoba, ktora bezposrednio ziemia handluje wielce oburzona, ze cena jaka zostala z nami umowiona jest za mala i ze ziemia wg niego powinna kosztowac wiecej.
    to chyba ten sam typ co mój wielce oburzony sąsiad, który uważa, że to jemu gmina powinna zrobić drogę, a nie mi. (powiedział mi to nawet) No ale nie dał imj szansy i nie poprosił żeby mu ją zrobili....

  4. #4

    Domyślnie Re: zakup ziemi ogrodowej- jak najlatwiej sprawdzic jej ilos

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał leon28
    sprawa jest nastepujaca - zamowilismy u posrednika 13 wywrotek (po 20 ton) ziemi ogrodowej na dzialke. jednak skontaktowala sie z nami osoba, ktora bezposrednio ziemia handluje wielce oburzona, ze cena jaka zostala z nami umowiona jest za mala i ze ziemia wg niego powinna kosztowac wiecej.

    czy i w jaki sposob mozna sprawdzic przynajmniej zgrubnie, czy dostajemy rzeczywista ilosc zamowionej ziemi, czy handlarz "odkuje" sobie nizsza cene np. mniejsza iloscia dostarczanej ziemi?!

    Pośrednik umawia z wami cenę, której nie akceptuje dostawca? To dlaczego mu wydaje?
    Wracając do tematu - jeśli zamówiliście wywrotki po 20t to nic innego nie wchodzi w rachubę jak poszukanie wagi i zważenie wyrywkowo dostawy. Albo pierwszej i gdyby coś brakowało to od razu reklamować, albo ostatniej i w razie zaniżenia przekalkulować razy 13 i zarządać dowozu reszty.
    cala sprawa jest w toku. posrednik zaoferowal nam usluge aranzacji ogrodu wraz z zalatwieniem odpowiedniej ziemi. uzgodnilismy z nim ilosc i cene tejze i po jakims czasie skontakowal sie z nami bezposredni sprzedawca tej ziemi, ktory stwierdzi, ze po tyle to on ziemi nie przywiezie i koniec. po jakims czasie byl kolejny telefon, tym razem od ogrodnika, ze ziemia jednak w ustalonej cenie bedzie zalatwiona. obawa jest prosta. wiadomo, ze dostawa moze byc uczciwa. mozna tez nieco zmniejszyc transport i i tak wyjsc na swoje - tego sie obawiam.
    pomysl z waga jest ok, czy moglbys oswiecic mnie, gdzie takie wagi moga sie w miastach znajdowac, aby moznabylo zwazyc taki samochod?
    Leon28

  5. #5

    Domyślnie Re: zakup ziemi ogrodowej- jak najlatwiej sprawdzic jej ilos

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał leon28
    jednak skontaktowala sie z nami osoba, ktora bezposrednio ziemia handluje wielce oburzona, ze cena jaka zostala z nami umowiona jest za mala i ze ziemia wg niego powinna kosztowac wiecej.
    to chyba ten sam typ co mój wielce oburzony sąsiad, który uważa, że to jemu gmina powinna zrobić drogę, a nie mi. (powiedział mi to nawet) No ale nie dał imj szansy i nie poprosił żeby mu ją zrobili....
    sorry ale za bardzo nie rozumiem.
    Leon28

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: zakup ziemi ogrodowej- jak najlatwiej sprawdzic jej ilos

    Cytat Napisał leon28
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał leon28
    sprawa jest nastepujaca - zamowilismy u posrednika 13 wywrotek (po 20 ton) ziemi ogrodowej na dzialke. jednak skontaktowala sie z nami osoba, ktora bezposrednio ziemia handluje wielce oburzona, ze cena jaka zostala z nami umowiona jest za mala i ze ziemia wg niego powinna kosztowac wiecej.

    czy i w jaki sposob mozna sprawdzic przynajmniej zgrubnie, czy dostajemy rzeczywista ilosc zamowionej ziemi, czy handlarz "odkuje" sobie nizsza cene np. mniejsza iloscia dostarczanej ziemi?!

    Pośrednik umawia z wami cenę, której nie akceptuje dostawca? To dlaczego mu wydaje?
    Wracając do tematu - jeśli zamówiliście wywrotki po 20t to nic innego nie wchodzi w rachubę jak poszukanie wagi i zważenie wyrywkowo dostawy. Albo pierwszej i gdyby coś brakowało to od razu reklamować, albo ostatniej i w razie zaniżenia przekalkulować razy 13 i zarządać dowozu reszty.
    cala sprawa jest w toku. posrednik zaoferowal nam usluge aranzacji ogrodu wraz z zalatwieniem odpowiedniej ziemi. uzgodnilismy z nim ilosc i cene tejze i po jakims czasie skontakowal sie z nami bezposredni sprzedawca tej ziemi, ktory stwierdzi, ze po tyle to on ziemi nie przywiezie i koniec. po jakims czasie byl kolejny telefon, tym razem od ogrodnika, ze ziemia jednak w ustalonej cenie bedzie zalatwiona. obawa jest prosta. wiadomo, ze dostawa moze byc uczciwa. mozna tez nieco zmniejszyc transport i i tak wyjsc na swoje - tego sie obawiam.
    pomysl z waga jest ok, czy moglbys oswiecic mnie, gdzie takie wagi moga sie w miastach znajdowac, aby moznabylo zwazyc taki samochod?
    Składy opału, składy budowlane, żwirownie, młyny...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja ziemię kupowałem tylko w m3.
    Jak na tony to pamiętajcie, że woda waży ... ale mało kosztuje.
    Ziemię można (mogą) mieszać - tanią z droższą , np. taką za 50 zł/wywrotka + 150 zł/wywrotka. Ziemia ziemi nierówna, ceny też czasami nieadekwatne do jakości. Wiem, bo do mnie wjechało bardzo dużo wywrotek "czarnej" (po 50 pln/8-10m3).

    Darek
    Darek

  8. #8

    Domyślnie

    a jakie są aktualnie ceny ziemi do ogrodu
    u nas gleba to glina, ile musimy nawieźć czarnoziemu aby zaczęła rosnąć nam jakaś roślinność? na jaką wysokość powinna być nowo nawieziona ziemia? czy 20 cm wystarczy?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam. Od jakiegos czasu szukam ziemi oto co znalazłem w mojej okolicy.

    CENA DOTYCZY 1 AUTA ZIEMI Z PRZYWOZEM SAMOCHODEM O ŁADOWNOŚCI 3,5 TONY (3 METRY SZEŚCIENNE) NA TERENIE a ta cena to 200 zl plus transport razem 300 za 3 metry szesc.

    idąc tym tropem musuial bym wydac lekką ręką 20 000 aby wyrownac teren dlatego radzę sobie inaczej. niedalego robią kanalizację i własnie nawiezli mi około 20 wywrotek ziemi z gliną dopiero na to przyjdzie własciwy humus ale jak goznajdę w lepszej cenie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5
    idąc tym tropem musuial bym wydac lekką ręką 20 000 aby wyrownac teren dlatego radzę sobie inaczej. niedalego robią kanalizację i własnie nawiezli mi około 20 wywrotek ziemi z gliną dopiero na to przyjdzie własciwy humus ale jak goznajdę w lepszej cenie.
    Trzeba obserwować okolicę-jak jest gdzieś inwestycja i wożą humus to dogadaj się z kierowcą....
    W taki sposób za patelnię humusu (z ogródków działkowych) płaciłem 100 zł

  11. #11

    Domyślnie

    Wg mnie dobra cena to do 10 zł/m3 ziemi polnej.
    Ale wiele zależy od regionu, jakości ziemi i sprzedającego. Najtaniej kupisz od tego kto ma usunąc ziemie uprawną (pod drogę, dom, hipermarket ... inną inwestycję) a nie ma gdzie tego usunąc. Jak będzie blisko to za tzw. grosze.
    Szukaj kontaktu z prywatnymi firmami (np. właściciel firmy) , które robią np. wykopy. Jak nie będzie poganiania to będzie taniej.
    Jałowy urobek z głębszych wykopów czasami trafi się darmo lub za 1-2 zł/m3. Abyś był blisko roboty.
    Na trawnik starczy 10 cm żyznego, na warzywa 20-30 cm. Jak wilgotny teren polecam brać piaszczystą (tańsza), jak suchy to pod spód zmieszać z gliną a na górę dać żyzną cięższą (ilastą, ale bez przesady).

    Jak chcesz podnieść wysoko teren - można żyzną ziemie zwałować i sukcesywnie nawozić byle co (tanio) i zakryć tamtą żyzną zwałowaną.
    Nie polecam nawozić zbyt grubo żyznej.

    Jak zakładasz mały trawnik (do 100-200 m2) polecam pod spód położyć siatkę przeciwko kretom.
    Darek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony