dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1

    Domyślnie Seria MALM IKEA - opinie

    Witam "starych" bywalcow tego forum, jak rowniez wszystkich zagladajacych tutaj od przypadku do przypadku. Poniewaz przymierzam sie do zakupu ramy lozka pod materac 140 na 200cm, moj wybor padl na lozko z IKEI - MALM. Jezeli ktos juz jest posiadaczem takowego lozka bardzo prosze o wpisanie tutaj swoich doswiadczen. Czy to lozko jest solidne? Czy nie bedzie trzeszczec? (Nie tylko podczas snu ) I jeszcze jedno pytanie, czy dla szerokosci 140cm powinienem miec jeden stelaz czy dwa o szerokosci 70cm???? ( Materac bedzie jeden ). Dziekuje za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    Mam 160 - fajne i nie trzesczy (materacde lateksowe), ale mam dopiero 2 tygodnie.

  3. #3

    Domyślnie

    2 tygodnie to troszke za krotko na wyrobienie sobie zdania. Ktos uzywa to lozko znacznie dluzej??

  4. #4

    Domyślnie

    Kupiłam córce MALM, ale szerokość 90cm, więc nie wiem, czy moja opinia bedzie dla Ciebie użyteczna Moje dziecko używa tego łóżka około pół roku, głównie do spania, ale poskakać też lubi Jak dotąd wszystko świetnie. Dodam, ze rewelacyjnie wygląda do tego stolik nocny, który jest jakby przedłużeniem zagłówka tego łóżka.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bipia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Juz od dawna jestem czytelnikeim tego forum, ale teraz fakt bycia posiadaczką łozka MALM skłonił mnie do wypowiedzi

    Mam łóżko w okleinie bukowej- 160 cm, do tego materac sultan i dno łóżka (podwójne) tez z IKEI. O ile, z samej obudowy i materaca jestem bardzo zadowolona, to dno łóżka, radzę odpuścić sobie już na wstępie. Ja po 3 latach użytkowania musiałam już je wymienić Deski łamały się jak zapałki, te części stalowe też wypadały z łóżka, a wydaje mi się, że łóżko nie było znów tak bezlitośnie wyeksploatowane

    W ogóle służę radą jesli chodzi o produkty Ikea Przed urządzaniem swojego pierwszego mieszkania studiowałam pilnie ich katalogi Zresztą mieszkam nieopodal Ikei i pewnie dlatego moje mieszkanko pełne jest garnków, słojów, naczyń, poduszek, komódek i wszelkich innych pierdułek ikeowatych

  6. #6

    Domyślnie

    Od wczoraj jestem juz posiadaczem tego lozka.
    Jest to MALM 140x200 kolor - sredniobrazowy.
    Odnosnie stelaza zdecydowalem sie na proste solidne deski, te giete wygladaly zbyt delikatnie. Po pierwszej nocy nie mam zadnych zastrzezen.
    Moj materac to Estrella Lux 7-polowa, czyli sprezyny kieszeniowe o 7 strefach twardosci pokryte obustronnie lateksem. Super materac! Mam nadzieje, ze i z lozka nawet po latach uzytkowania bede zadowolony.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bipia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    hmmm.... nie chce Cię martwić, ale ja też te "porządnie wyglądające deseczki" miałam Zdecydowanie nie polecam. Co do materaca to tu się zgadzam, służy dzielnie I jeśli mogę coś doradzić, to warto również sobie sprawić matę na materac (dostępna też w Ikea, niestety nie pamiętam nazwy) Wprawdzie z tych droższych materacy niby można ściągać materiał do prania ( jest na zamek), ale sami sprzedawcy w Ikei mówią, że możliwość oddania do pralni jest wyłącznie teoretyczna, w praktyce bowiem nie da się juz tego na materac założyć...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kai2000
    Od wczoraj jestem juz posiadaczem tego lozka.
    Jest to MALM 140x200 kolor - sredniobrazowy.
    Czy możesz podać kwotę, jaką wydałeś na całość?
    Pozdrawiam,
    Kasia

  9. #9

    Domyślnie

    Ceny jak na stronie IKEA.
    Rama lozka - 499 pln
    Srodkowa belka - 50 pln
    2 stelaze po 70 cm szerokosci - 2 x 35 pln

  10. #10

    Domyślnie Re: Lozko MALM z Ikea - jakie doswiadczenia?

    Cytat Napisał Kai2000
    Witam "starych" bywalcow tego forum, jak rowniez wszystkich zagladajacych tutaj od przypadku do przypadku. Poniewaz przymierzam sie do zakupu ramy lozka pod materac 140 na 200cm, moj wybor padl na lozko z IKEI - MALM. Jezeli ktos juz jest posiadaczem takowego lozka bardzo prosze o wpisanie tutaj swoich doswiadczen. Czy to lozko jest solidne? Czy nie bedzie trzeszczec? (Nie tylko podczas snu ) I jeszcze jedno pytanie, czy dla szerokosci 140cm powinienem miec jeden stelaz czy dwa o szerokosci 70cm???? ( Materac bedzie jeden ). Dziekuje za pomoc!
    Os Sierpnia tg roku jestem uzytkownikiem Malm 180 cm kol. biały. Łózko b. wygodne zwłasza jesli ktoś lubi albo musi mieć sporo miejsca do spania i nie tylko Zastrezżenia mam jedynie do jakości okleiny która łatwo sie rysuje, pozatym wydaje mi siez że spody do tego łózka sa całkiem solidne (klejone warstwowo) ale i tak nie omieszkłem pod środkową belka dac podpory (180 cm to sporo ) Generalnie jak za ta cene ok (łóżko 180 + 2 stoliki nocne + materac = 1650 zł)

  11. #11

    Domyślnie

    Witam

    Odkopałam stary wątek, ponieważ poszukuję właśnie takiego łóżka, jak MALM.
    A właściwie, to chodzi mi konkretnie o łóżko z półką w szczycie.
    W sypialni na poddaszu, ze względu na skosy muszę odsunąć łóżko od ściany kolankowej i tę przestrzeń dobrze byłoby zagospodarować właśnie taką półką, jak w serii MALM.
    Czy ktoś może trafił na takie rozwiązanie w innych meblach, czy jestem "skazana" na Ikeę
    A może wypowiedzą się użytkownicy tego łóżka i przekonają mnie, że nie warto szukać innego, bo Ikea jest OK.
    Seria MALM podoba mi się wizualnie (i cenowo) i myślę, że mogłaby się fajnie wpasować do mojej sypialni.

    Pozdrawiam,
    Małgorzata

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja właśnie kupiłam MALM za namową siostry, która użytkuje już 2 lata. Oprócz łóżka ma też suwany stolik (ten jeżdżący nad łózkiem) i jest z niego bardzo zadowolona.
    e.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam, ja użytkuję łóżko Malma od 4 lat. Jestem zadowolony. Przeżyło nawet dwie przeprowadzki - jedną z mieszkania do domu, drugą z dolnej sypialni do górnej. W obu przypadkach było rozkręcane. Moi sąsiedzi (2 domy) też mają te łózka i nie słyszałem od nich złych opinii. Tylko jedno ale, które zauważyliśmy wspólnie podczas "piwkowej dyskusji" - nie ma gdzie przyczepić kajdanek
    pozdrawiam, Tomek

  14. #14

    Domyślnie Jak z jakością mebli MALM (IKEA)?

    Przymierzam się do zakupu mebli z serii MALM do sypialni, bo urzekły mnie swoją prostotą. Są tanie, więc nie spodziewam się cudów, ale czy ich jakosc jest przyzwoita? Jak wyglądają powiedzmy po 2 latach użytkowania? Interesuje mnie zwłaszcza łóżko, bo ono używane jest najintensywniej. Na pewno wiele osób posiada te meble. Proszę, napiszcie, czy warto je kupic.

  15. #15

    Domyślnie

    Mam sypialnie malma - łóżko z szafkami i toaletkę, ale dopiero pół roku. Były fajnie przygotowane do skręcania, wszystkie śrubki, dziurki tam gdzie powinny być, wszystko się ładnie złożyło. I na razie nic się z nimi nie dzieje. Łóżko działa szafki też. Do łóżka dobieraliśmy jakiś lepszy stelaż, natomiast materac kupowaliśmy w innym sklepie.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  16. #16

    Domyślnie

    Miałam w mieszkaniu przez 4 lata - kolor: buk. Żadnych widocznych wad - ciągle wyglądały jak nowe. Jedyne, co mnie wkurzało (od nowości) to skrzypienie, ale nie wiem, czy to nie wina stelaża
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Besta77
    Mam sypialnie malma - łóżko z szafkami i toaletkę, ale dopiero pół roku. Były fajnie przygotowane do skręcania, wszystkie śrubki, dziurki tam gdzie powinny być, wszystko się ładnie złożyło. I na razie nic się z nimi nie dzieje. Łóżko działa szafki też. Do łóżka dobieraliśmy jakiś lepszy stelaż, natomiast materac kupowaliśmy w innym sklepie.
    Besta, a toaletkę to masz ten stolik, czy komódkę z lustrem w blacie?

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maryloo13

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Re: Jak z jakością mebli MALM (IKEA)?

    witaj, my mamy serię MALM, łozko, komodę i dwie szafki nocne. Będzie juz około trzech lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni, wygląda nadal jak nowa i się jeszcze nie znudziła .

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Mamy łóżko malm brzozowe od 5-ciu lat i jest ok, tylko trochę przyżółkło (jak to brzoza). Jakościowo ok. Po odkręceniu metalowych poprzeczek nawet nie skrzypi. Było przenoszone, rozkręcane i nic złego się nie dzieje. Od listopada teściowie też mają malma.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasia i grzegorz

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    PAWŁOWICE
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Mam od 3 lat łózko MALM dąb. Troszke zciemniało , ale poza tym nic się nie dzieje, żadnych usterek. Jestem zadowolona. Do nowego domu chcę dokupić resztę mebli MALM do sypialni.
    kasia
    ...dobre rady zawsze w cenie...
    Dziennik
    Komentarze

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony