dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie Tynk nie schnie

    Temat dotyczy tynku wewnętrznego gipsowego. Położony w grudniu. Do chwili obecnej w niektórych miejscach dalej widać mokre plamy. Budynek wykonany z maxa, nieocieplony. Od ponad miesiąca działa centralne ogrzewanie, wcześniej koza zasilana węglem i drewnem. Problemy występują na ścianie wschodniej i częściowo południowej. Nie wiem co jest grane, reszta ścian już sucha, poza drobnymi fragmentami a tam problem . Na tej ścianie jest duże okno i nad nim obniżone nadproże w wieńca. Od połowy wysokości ściany wyraźnie ciemniejsza, mokra. Miał ktoś podobny przypadek??

    Pozdrawiam
    Lech

  2. #2

    Domyślnie

    A skąd wiesz ze tynk nie schnie tynk już pewnie suchy jak pieprz i możliwe że ma jakieś przebarwienia ale dlaczego to już nie wiem pytanie do ekipy tynkarzy. A jak faktycznie jest mokry to musi Ci gdzieś woda podchodzić może masz jakieś nieszczelności w centralnym lub nieszczelną jakaś rurkę od wody.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Ewidentnie mokry, nieznacznie różny w dotyku. Rury z wodą tam nie idą, ciśnienie w centralnym nie spada - też taka była moja pierwsza myśl.
    W sobotę mają przyjść tynkarze, ciekaw jestem co powiedzą, ale do tego czasu chciałbym mieć już jakąś wiedzę w temacie.

    Pozdrawiam
    Lech

  4. #4

    Domyślnie

    Moze masz wode w bloczkach .Jak murowali to napadalo i teraz wychodzi... Widzialem juz takie przypadki

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arol_62
    Moze masz wode w bloczkach .Jak murowali to napadalo i teraz wychodzi... Widzialem juz takie przypadki
    Też już o tym myślałem, ale ta ściana była murowana w sierpniu Pewnie by już odparowało. Nawet bardziej mokre jest od góry ściany, gdzie jest sam wieniec niż poniżej, na pustakach.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Tynk nie schnie

    Cytat Napisał LAMP
    Temat dotyczy tynku wewnętrznego gipsowego. Położony w grudniu. Do chwili obecnej w niektórych miejscach dalej widać mokre plamy. Budynek wykonany z maxa, nieocieplony. Od ponad miesiąca działa centralne ogrzewanie, wcześniej koza zasilana węglem i drewnem. Problemy występują na ścianie wschodniej i częściowo południowej. Nie wiem co jest grane, reszta ścian już sucha, poza drobnymi fragmentami a tam problem . Na tej ścianie jest duże okno i nad nim obniżone nadproże w wieńca. Od połowy wysokości ściany wyraźnie ciemniejsza, mokra. Miał ktoś podobny przypadek??

    Pozdrawiam
    Lech
    wlasciwie to, mozna powiedziec, ze tynk jest "zle polozony".

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie Re: Tynk nie schnie

    Cytat Napisał FlashBack
    wlasciwie to, mozna powiedziec, ze tynk jest "zle polozony".
    A dlaczemu źle położony?? Możesz jaśniej??

  8. #8

    Domyślnie

    WITAM
    u mnie również tynk gipsowy był położony ok pażdziernika listopada,budynek z maxa nie ocieplony i nie ogrzewany w zimie,wilgoc wyszła dopiero po intensywnym wietrzeniu (uchylone okna) po około 1 miesiąca mam na myśli okres wiosenny POZDROWIENIA
    sie zacznie sie skończy

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Beata i Rafał
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Z tego co zaobserwowałam na własnej budowie to tynki bardzo długo schną. My robiliśmy na początku lutego również dogrzewane kozą i nadal są miejsca mokrych plam. Na szczęście jest tego coraz mniej ale od ponad miesiąca mamy cały czas w całym domu uchylone okna. W budynku cały czas jest ruch powietrza a efekty są widoczne.

  10. #10

    Domyślnie

    2 tygodnie temu skończyliśmy tynkowanie (gipsowe). Jest już prawie sucho!!! Również otwieramy okna no i pogoda dopisuje

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Dziś rozmawiałem z tynkarzami. Sami się dziwili, że to tak długo schnie. Tym bardziej, że jest to fragment ściany od południa. Powiedzieli żeby dać tynkom jeszcze 2 tygodnie, mocno wietrząc - przy tej pogodzie powinno wyschnąć. Czekam więc, cóż mam zrobić.

  12. #12

    Domyślnie

    Nic się nie martw, na pewno wyschnie

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał LAMP
    Dziś rozmawiałem z tynkarzami. Sami się dziwili, że to tak długo schnie. Tym bardziej, że jest to fragment ściany od południa. Powiedzieli żeby dać tynkom jeszcze 2 tygodnie, mocno wietrząc - przy tej pogodzie powinno wyschnąć. Czekam więc, cóż mam zrobić.
    A masz założone parapety zewnętrzne?
    Jeśli nie, to może tamtędy woda się dostaje podczas opadów i wyłazi przez ścianę.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał LAMP
    Dziś rozmawiałem z tynkarzami. Sami się dziwili, że to tak długo schnie. Tym bardziej, że jest to fragment ściany od południa. Powiedzieli żeby dać tynkom jeszcze 2 tygodnie, mocno wietrząc - przy tej pogodzie powinno wyschnąć. Czekam więc, cóż mam zrobić.
    A masz założone parapety zewnętrzne?
    Jeśli nie, to może tamtędy woda się dostaje podczas opadów i wyłazi przez ścianę.
    hehe moze to a moze ....
    wina tynku - jego polozenia. na szczescie plamy znikna tyle, ze trzeba sporo czekac, mozna tez wysuszyc w kilka godzin tyle, ze do tego nalezaloby zawolac tynkarzy nie tynkarzy.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    A masz założone parapety zewnętrzne?
    Jeśli nie, to może tamtędy woda się dostaje podczas opadów i wyłazi przez ścianę.
    Parapetów nie mam, ale tynk nie schnie od wysokości ok 1,8m do góry ściany, więc raczej to nie przez parapety.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    hehe moze to a moze ....
    wina tynku - jego polozenia. na szczescie plamy znikna tyle, ze trzeba sporo czekac, mozna tez wysuszyc w kilka godzin tyle, ze do tego nalezaloby zawolac tynkarzy nie tynkarzy.
    Możesz jaśniej, bo znów nie kumam, jakieś zakręcone te Twoje odpowiedzi. Jeśli to tynkarze spartolili robotę, to jak?? Co zrobili źle?? Jak to udowodnić??

  17. #17

    Domyślnie

    Flash co niby tynkarze spierdzielili ?

    głupoty piszesz, może lepiej poruszmy temat co goście od suchej zabudowy potrafią spierdzielić

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    Flash co niby tynkarze spierdzielili ?

    głupoty piszesz, może lepiej poruszmy temat co goście od suchej zabudowy potrafią spierdzielić
    hehe a mozna cos spierdzielic? ale nie zmieniajmy tematu

    panie lamp spokojnie nie dlugo wyschnie

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    panie lamp spokojnie nie dlugo wyschnie
    Domyślam się że niedługo wyschnie. Słoneczko coraz wyżej i dni cieplejsze. Ale pytanie brzmi CZEMU to tak długo trwa? Jeden narożnik budynku, dwa fragmenty ścian, od wschodu i kawałek od południa!!

  20. #20

    Domyślnie Re: Tynk nie schnie

    Cytat Napisał LAMP
    Temat dotyczy tynku wewnętrznego gipsowego. Położony w grudniu. Do chwili obecnej w niektórych miejscach dalej widać mokre plamy. Budynek wykonany z maxa, nieocieplony. Od ponad miesiąca działa centralne ogrzewanie, wcześniej koza zasilana węglem i drewnem. Problemy występują na ścianie wschodniej i częściowo południowej. Nie wiem co jest grane, reszta ścian już sucha, poza drobnymi fragmentami a tam problem . Na tej ścianie jest duże okno i nad nim obniżone nadproże w wieńca. Od połowy wysokości ściany wyraźnie ciemniejsza, mokra. Miał ktoś podobny przypadek??

    Pozdrawiam
    Lech
    Ja też tynkowałem zimą, w grudniu 2007 i tynki tak dokładnie to dopiero suche były w okolicach sierpnia 2008.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony