dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Bank wie lepiej od Sądu ????!!!!

    Na początek , bo taka jestem wk....na po wizycie w banku.

    Chodzi o uprawomocnienie wpisu hipoteki

    Po kolei:
    12 listopada odebrałam osobiście zawiadomienie o wpisie do hipoteki.
    19 listopada wpłaciłam 30 zł za odpis, który otrzymałam w tym samym dniu.

    Dzisiaj zaniosłam go do banku, by obniżono mi marżę (0,9 p.p.) i co się dowiaduję? , bank twierdzi, że odpis nie jest prawomocny(ich wewnętrzne przepisy) i potrzebuje dodatkowego potwierdzenia(pieczątki).Jego zdaniem wpis uprawomocnia się po 21 dnia od daty dokonania wpisu (wpis dokonany 10 listopada)
    No to dawaj z powrotem do Wydziału Ksiąg Wieczystych i pytanie, czy wydadzą jakieś potwierdzenie, że otrzymany wypis jest prawomocny?
    Reakcja referendarza była taka . Nie, nie wydadzą, bo on jest prawomocny wg sądu - POUCZENIE na wypisie brzmi:cyt. "Na powyższy wpis przysługuje skarga na orzeczenie referendarza sądowego do Sądu Rejonowego w ...... V Wydział Ksiąg wieczystych w terminie tygodniowym od dnia doręczenia niniejszego zawiadomienia"
    Z powrotem do banku i mówię pani co i jak wygląda, a ona na to , że może mi to przyjąć ale w centrali i tak odrzucą(wie, bo miała taki przypadek)


    Znalazłam definicję uprawomocnienia

    Uprawomocnienie wpisu hipoteki
    moment, począwszy od którego nie przysługuje stronom lub uczestnikom postępowania prawo wniesienia środka odwoławczego (na przykład apelacji, skargi) odnoszącego się do tego wpisu.

    i jeszcze to

    Wpis do księgi wieczystej uprawomocnia się w terminie:
    - 7 dni od daty doręczenia zawiadomienia – jeżeli chodzi o wpisy dokonywane przez referendarza,
    - 14 dni od daty doręczenia zawiadomienia – jeśli chodzi o wpisy dokonywane przez sędziego.

    Co o tym sądzicie?????????

    Na koniec ciekawy artykuł
    http://opole.naszemiasto.pl/wydarzen...e/1058712.html

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lukaszny

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Sąd ma racje. Bank najwyraźniej nie zauważył, że w nowych księgach (księgi elektronicznych) nie zamieszcza się żadnych wzmianek o prawomocności wpisu.
    Darmowe porady prawne - http://forum.prawnikow.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony