dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pompa głębinowa czy zestaw hydroforowy

    Witam, planuje zrobić nawadnianie ogrodu, ogród ok 1500m2 + nawadnianie 1000m2 jakby pola, będą tam warzywa i owoce itd.
    Mam na podwórku studnię kopaną 10 m, lustro wody jest ok 1,5 od powierzchni i po wybraniu wody bardzo szybko nowa woda nachodzi i obok tej studni jest druga, ok 3 m dalej, taka sama sytuacja, obiw studnie szybko nachodzą.
    Teraz pytanie co wybrać, zestaw hydroforowy z pompą czy pompę głębinową i baniak w garażu?
    W piwnicy domu mam dwa baniaki po 800l od hydroforu który kiedyś był, są połączone rurką. Była kiedyś stara głośna pompa uni grudzadz chyba.
    Odległość studni od domu to 15 m. od domu do ogrodu i pola po 20 m w przeciwne strony.
    Co polecacie?
    mam na pompę max 2 000 zł.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Zdecydowanie głebinowa , hydroforowa z 8 metrów już ma takie straty że głowa boli , w głębinowej tego problemu nie ma no i są zdecydowanie wydajniejsze przy mniejszym poborze prądu oraz nie martwisz się zapowietrzeniem co się czasem zdarza jak zawór zwrotny nie capnie .

  3. #3

    Domyślnie

    Okej, dzięki.
    A pompa jaka? Na 230 czy 400?

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Do nawadniania ogrodu spoko wystarczy 1 fazowa bo już taka 1,5 kw ma niewiarygodną wydajność więc po co kasę wywalać .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony