dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 59
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1175
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    w.rob mowa o położeniu podłogi na wylewce, a wylewkę przed malowaniem ścian, a po ich szlifowaniu odkurzasz.
    też się tego domyśliłem
    jednak przy tradycyjnej wylewce (po miksokrecie podobno tego nie ma?) nawet po jej odkurzeniu, przy chodzeniu po surowej warstwie betonu "ściera się toto" i pyli...
    stąd moje pytanko

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Sorki. Nie wziąłem pod uwagę.
    Swoją drogą ciekawe dlaczego wowka bobra udaje tak o: .
    Czyżby żal mu było na folię malarską na podłodze? A może co innego nabroił, po łapach dostał i pochwalić się nie chce?
    No cisną się te pytania na posta.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał w.rob
    Cytat Napisał kroyena
    w.rob mowa o położeniu podłogi na wylewce, a wylewkę przed malowaniem ścian, a po ich szlifowaniu odkurzasz.
    też się tego domyśliłem
    jednak przy tradycyjnej wylewce (po miksokrecie podobno tego nie ma?) nawet po jej odkurzeniu, przy chodzeniu po surowej warstwie betonu "ściera się toto" i pyli...
    stąd moje pytanko
    Dlatego my całą podłogę przemalujemy (zrobiliśmy już tak w 3'ch pomieszczeniach) gruntem - takim "no name" po 15 złotych i problem pylenia znika a posadzkę i tak warto zagruntować, więc nie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

  4. #24

    Domyślnie

    Zajrzyj na moja stronkę to może listwy wymienisz na lepsze
    REGULAMIN FORUM

  5. #25

    Domyślnie listy przypodłogowe w ciemnym kolorze!

    Wpadłam dzis na pomysł, aby listwę przypodłogową pobejcować w kolorze drzwi. Parkiet jesionowy ale listwy ciemne w orzechu tak jak drzwi i co WY o tym sądzicicie czy to bedzie dobry pomysł? Czy po prostu zostawic listwy przypodłogowe w kolorze parkietu - jesion? I zastanawiam sie czy dać listwe, czy moze cwierćwałek i potem listewkę prostą. Jak uważcie co sie będzie lepiej prezentować?
    Czekam na porady moi drodzy i pozdrawiam
    Każdy nowo poznany człowiek wie cos, czego my nie wiemy.

  6. #26

    Domyślnie

    Ja mam cokół (tak parkieciarze nazywaję tę "prostą listwę") drewniany pobejcowany w kolorze okien w kilku pomieszczeniach na parterze - uważam że wygląda nieźle - są tam okna trasowe i jasna podłoga (ale z płytek, nie drewna). Jeśli Ci się podoba ciemny cokół, to dlaczego nie. Jednak raczej właśnie cokół (przynajmniej 7-8 cm wysokości - mała ciemna listwa wyglądałaby gorzej - ale to tylko moje zdanie. Cenowo, niestety, cokół razem z ćwierćwałkiem wychodzi drożej niż wyprofilowana listwa 5 cm
    Tomasz M.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    ja tak zrobiłam
    podłoga - chyba jesion (bardzo jasna)
    ściany - bardzo jasny pastelowy łosoś
    drzwi - calvados
    i w kolorze drzwi (wyszło, że grusza była identyczna) dałam listwy - efekt rewelacja
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  8. #28

    Domyślnie

    www.izba.blink.pl/sklep bardzo duży wybór listew... sa cokoliki i listwy profilowane. Warto się zapoznać...
    REGULAMIN FORUM

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    podłoga - jasny beż, ściany - cieplutka brzoskwinka, drzwi i okna - calvados czyli czereśnia, listwy przypodłowgowe z Barlinka - kolor taki jak drzwi.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Maluszek - czyli mamy te same klimaty
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    czupurek - jakoś tak się złożyło

  12. #32

    Domyślnie listwy przypodłogowe

    Witam

    Nie chcę montować listew czy cokołów drewnianych. Wymyśliłam sobie, że ładniejsze będą takie w kolorze ścian. Z czego to się robi? Z gipsu, tak jak inne sztukaterie, czy może jednak z drewna? W każdym bądź razie chciałabym pomalować takie listwy farbą, którą pomalowałam ściany.

    A może ktoś już ma takie wykończenie w domu.

    Pozdrawiam

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem jaki kolor ścian planujesz,ale mam obawy,że mogą się bardzo brudzić te listwy jak też trudno je będzie myć.Wydaje mi się,że jest "sztukateryjny" odpowiednik takich listew przypodłogowych do pomalowania.
    Zdaje się,że nie pomogłam wiele,

  14. #34

    Domyślnie listwy przypodłogowe dębowe Warszawa- ile płaciliście???

    Szukam listw przypodłogowych dębowych i najtańsza cena jaką znalałazłam to 4 zł netto za mb. Moze ktoś kupił gdzieś taniej w Warszawie i jej okolicach???
    Bedę wdzieczna za informacje

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Ja kupuję podłogę w Siemiatyczach wraz z listwami po 6 zł.Więc te Twoje są tanie chyba.

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    Moge tylko potwiedzic, ze cena wydaje sie byc dobra. Dla porownania za listwy z drewna egzotycznego chca 28 zloty za metr!!!

  18. #38

    Domyślnie Listwy przypodłogowe w kolorze ściany?

    Listwy przypodłogowe w kolorze ściany? Czy ktoś wie jak to wygląda? MOże jakieś zdjęcia? Mam ciemną podłogę i miodową ścianę . W takim samym kolorze chciałem zrobić listwy przypodłogowe.

  19. #39

    Domyślnie

    Ja tak mam.
    Ciemna podłoga (merbau) i białe wąskie, wysokie listwy. (Drewno malowane farbą mieszaną z lakierem.
    Moim zdaniem listwy w kolorze ściany wyglądają świetnie.
    Wadą jest to że trzeba je często i ostrożnie odkurzać - akryl, którym uzupełnia się szczeliny bardzo chętnie łapie kurz.
    Mimo to w nowym domu również takie zrobię .

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    nasz projektant tez wlasnie nam tak radzi

Strona 2 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony