dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie Trwałość pianki montażowej

    Po jakim czasie od zamontowania okien trzeba zrobić elewacje ? Czy można tak zostawić na kilka lat. Czy pianka nie będzie się kruszyć czy coś?

  2. #2

    Domyślnie

    każdy producent pisze, żeby nie narażać pianki na promieniowanie UV przez czas dłuższy niż ileś tam i na pewno nie jest to czas liczony w latach. ja w części budynku, gdzie elewacja będzie robiona za dwa lata pomalowałem piankę białą farbą akrylową. można też na to nakleić styropian
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    A montażyści okien nie zakrywają tego zaprawą czy czymś? Przecież to normalne że często elewację robi się po latach.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    A montażyści okien nie zakrywają tego zaprawą czy czymś? Przecież to normalne że często elewację robi się po latach.
    montażyści niczym nie zakrywają
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    A jak im powiem żeby zakryli zaprawą to ile mogą zażądać za to ? moim zdaniem powinni to robić gratis bo trudno zgrać tak ekipy żeby zaraz elewacje robili a pianka już po tygodniu traci swoje właściwości.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    A jak im powiem żeby zakryli zaprawą to ile mogą zażądać za to ? moim zdaniem powinni to robić gratis bo trudno zgrać tak ekipy żeby zaraz elewacje robili a pianka już po tygodniu traci swoje właściwości.
    nie mam pojęcia. ale zabezpieczyć trzeba. nie wiem czy to się może rozpaść, ale na pewno straci własności termoizolacyjne.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    A jak im powiem żeby zakryli zaprawą to ile mogą zażądać za to ? moim zdaniem powinni to robić gratis bo trudno zgrać tak ekipy żeby zaraz elewacje robili a pianka już po tygodniu traci swoje właściwości.
    A dlaczego mieli by to zrobić gratis?
    Przecież to nie wchodzi w standardowy montaz okien.
    Więc wg. mnie powinnieneś się z nimi dogadać, a nie zakładać, że mają to zrobić za darmo.
    Ile? groszowe sprawy...
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Montażyści okien to nie tynkarze kaman
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    No tak lepiej zakładać że inwestor to tynkarz i dokończy sam robotę, którą oni zaczęli. Bo i tak ją trzeba wykonać, więc nie robiąc tego robią problem inwestorowi. To ja dziękuję za takich monterów. Bo w ciągu tygodnia po wstawieniu okien nie mam zamiaru robić elewacji.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Chirac, to może od glazurnika będziesz wymagał przygotowania wylewki pod drewno, a od dekarza zrobienia odwodnienia liniowego, a od monterea bramy garażowej tynkowania pod bramę ? No niestety - tak to inwestor ma sobie załatwić fachowców do poszczególnych robót. A jak trafi się w jakiejś ekipie ktoś, kto zna się na czymś innym to super - zawsze można się dogadać. Twój dom i Twój problem kiedy go ocieplisz.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    No tak lepiej zakładać że inwestor to tynkarz i dokończy sam robotę, którą oni zaczęli. Bo i tak ją trzeba wykonać, więc nie robiąc tego robią problem inwestorowi. To ja dziękuję za takich monterów. Bo w ciągu tygodnia po wstawieniu okien nie mam zamiaru robić elewacji.
    Piankę powinno się zakryć w okresie do 3 miesięcy od montażu, nigdzie nie jest napisane, że w ciągu tygodnia. A gdyby nawet tak było to należało ustalić tego typu prace wcześniej, bez niedomówień.
    Oczywiście, że lepiej umówić się na montaż okien w stan surowy a potem wymagać, żeby zabezpieczyli piankę, najlepiej od wewnątrz kładąc tynki, od zewnątrz ocieplenie, zamontowali parapety jedne i drugie, potem wszystko pomalowali, umyli te okna ...wszystko w cenie montażu surowego bo przecież oni zaczęli robotę.
    A w którym momencie miałby nastąpić jej koniec? Uważam, że w ustalonym wcześniej momencie, czyż nie?
    Chciałeś mieć zabezpieczoną pianką to trzeba się było na to umówić przy podpisywaniu umowy i nie byłoby kłopotu: może wykonaliby to gratis, może za 5 tysięcy, ale byłoby jasne na czym stoisz i nikogo teraz nie prosić ani oczekiwać współczucia.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    A montażyści okien nie zakrywają tego zaprawą czy czymś? Przecież to normalne że często elewację robi się po latach.
    Poje..ło ludzi dokumentnie
    Krótko i w temacie.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Na piankach jest napisane ze do tygodnia trzeba zabezpieczyć. Jeżeli monter tego nie zabezpieczy to go nie wezmę - proste. Nie będę z wywieszonym jęzorem robił elewacje w ciągu tygodnia. Robotę robi się od A do Z a Z w tym wypadku jest zabezpieczenie pianki, bo tynkarze robią elewację ale nie da się tego tak zgrać żeby następnego dnia juz zaczęli robić.

    Po za tym w instrukcji obsługi pianki jest napisane że należy ją zabezpieczyć farbą lub tynkiem. A skoro monter coś używa to niech robi to zgodnie z instrukcją obsługi.
    Ostatnio edytowane przez chirac ; 11-05-2014 o 15:21

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ja myślę, że w pakiecie powinno być montowanie karniszy i szycie zasłon... w końcu jak się coś robi od A do Z to powinno być gratis ..... Ale szukaj - może się ktoś zgodzi spędzić kilka dodatkowych dni na Twojej budowie. W końcu to tylko kwestia ceny.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    No tak lepiej zakładać że inwestor to tynkarz i dokończy sam robotę, którą oni zaczęli. Bo i tak ją trzeba wykonać, więc nie robiąc tego robią problem inwestorowi. To ja dziękuję za takich monterów. Bo w ciągu tygodnia po wstawieniu okien nie mam zamiaru robić elewacji.
    To sobie pomaluj, albo zapłać za to...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    Na piankach jest napisane ze do tygodnia trzeba zabezpieczyć. Jeżeli monter tego nie zabezpieczy to go nie wezmę - proste. Nie będę z wywieszonym jęzorem robił elewacje w ciągu tygodnia. Robotę robi się od A do Z a Z w tym wypadku jest zabezpieczenie pianki, bo tynkarze robią elewację ale nie da się tego tak zgrać żeby następnego dnia juz zaczęli robić.

    Po za tym w instrukcji obsługi pianki jest napisane że należy ją zabezpieczyć farbą lub tynkiem. A skoro monter coś używa to niech robi to zgodnie z instrukcją obsługi.
    A w którym miejscu jest napisane że zabezpieczenia ma dokonać montażysta okien. Dlaczego farbą ma zabezpieczyć a tynkiem już nie? Przecież możesz żądać żeby zabezpieczył styropianem na całym domu, tak?
    Każdą robotę należy wykonać od A do Z w umówionym zakresie , więc jeżeli to ustalisz przy podpisywaniu umowy to nie powinno byc kłopotu.
    Przykład: jeżeli umówicie się na wstawienie okien, samo zamocowanie bez pianki i to nazwiecie montażem, tzn. że w tym momencie kończą się obowiązki montera i mało go obchodzi czy będzie wiało dziurami czy nie.

    Cytat Napisał chirac
    A jak im powiem żeby zakryli zaprawą to ile mogą zażądać za to ? moim zdaniem powinni to robić gratis bo trudno zgrać tak ekipy żeby zaraz elewacje robili a pianka już po tygodniu traci swoje właściwości.
    Mniemam, że tego nie ustaliłeś wcześniej, teraz chcesz to im dorzucić wmawiając obowiązek i szukasz usprawiedliwienia bo decyzję już podjąłeś...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Chirac - ja Cię PROSZĘ: niech Ci do głowy nie przyjdzie dzwonić do mnie w sprawie elewacji lub tynków
    Bez urazy, ale Twój tok rozumowania trochę jakiś taki pokrętny jest.....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    Na piankach jest napisane ze do tygodnia trzeba zabezpieczyć. Jeżeli monter tego nie zabezpieczy to go nie wezmę - proste. Nie będę z wywieszonym jęzorem robił elewacje w ciągu tygodnia. Robotę robi się od A do Z a Z w tym wypadku jest zabezpieczenie pianki, bo tynkarze robią elewację ale nie da się tego tak zgrać żeby następnego dnia juz zaczęli robić.
    Po za tym w instrukcji obsługi pianki jest napisane że należy ją zabezpieczyć farbą lub tynkiem. A skoro monter coś używa to niech robi to zgodnie z instrukcją obsługi.
    Powtórzę jeszcze raz - poj...ło Cię
    Jeśli nie zawrzesz w umowie zabezpieczenia piany to bujaj się z tymi swoimi wymaganiami.
    I jak napisał ewbuxxxo - jak najdalej od takich myślących jakby na opak

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chirac

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą okien, powiedział ze oczywiście to zrobią skoro nie robię od razu elewacji. Bez dodatkowych kosztów. I takich ludzi się ceni a nie fachowców od robienia jak najtaniej. Widać ze powoli polnische wirtschaft zanika.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą okien, powiedział ze oczywiście to zrobią skoro nie robię od razu elewacji. Bez dodatkowych kosztów. I takich ludzi się ceni a nie fachowców od robienia jak najtaniej. Widać ze powoli polnische wirtschaft zanika.

    "Więc wg. mnie powinnieneś się z nimi dogadać, a nie zakładać, że mają to zrobić za darmo.
    Ile? groszowe sprawy..."
    Jednak dało się
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony