dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie bojler elektryczny w piwnicy

    Ponieważ mamy bardzo małą łazienkę zastanawiamy się nad zamontowaniem 80 litrowego bojlera elektrycznego w piwnicy...
    Aby nie było zbytnich strat ciepła chcieliśmy go 'otulić' wełną mineralną i zabudować gipsami.. Zastanawiamy się jednak czy ciśnienie wody będzie wystarczające by pchnąć ciepłą wodę do góry??? Czy trzeba montować jakąś pompkę? proszę o podpowiedzi..

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli bez bojlera woda leci w łazience to będzie też leciała przy zamontowanym bojlerze.. nic sie nie zmieni.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  3. #3

    Domyślnie

    Ważne żeby nie był za daleko. Będziesz długo i bez sensu wylewać zimną wodę, czekając na ciepłą. W takim przypadku trzeba dać pompkę i powrót. CW jest od razu, ale są dodatkowe koszty i straty.
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zainstalowalam bojler w piwnicy i niestety - tuz pod lazienka a i tak
    czekam i wylewam za duzo wody, zanim zacznie leciec ciepla.
    Moze cyrkulacja cos by pomogla.
    Gdybym mogla to zrobic jeszcze raz, na pewno bym miala male
    podgrzewacze punktowe osobno do prysznica, osobno do umywalki
    i zlewu
    Miska

  5. #5

    Domyślnie

    Ja zainstalowalam bojler w piwnicy i niestety - tuz pod lazienka a i tak
    czekam i wylewam za duzo wody, zanim zacznie leciec ciepla.
    Moze cyrkulacja cos by pomogla.
    Gdybym mogla to zrobic jeszcze raz, na pewno bym miala male
    podgrzewacze punktowe osobno do prysznica, osobno do umywalki
    i zlewu
    Miska

  6. #6

    Domyślnie Re: bojler elektryczny w piwnicy

    Cytat Napisał tunia
    Ponieważ mamy bardzo małą łazienkę zastanawiamy się nad zamontowaniem 80 litrowego bojlera elektrycznego w piwnicy...
    Aby nie było zbytnich strat ciepła chcieliśmy go 'otulić' wełną mineralną i zabudować gipsami.. Zastanawiamy się jednak czy ciśnienie wody będzie wystarczające by pchnąć ciepłą wodę do góry??? Czy trzeba montować jakąś pompkę? proszę o podpowiedzi..
    ----
    u mnie jest wlaśnie tak - zbiornik C.w.u w piwnicy ( w pomieszczeniu koło kotłowni - pompki dawać nie trzeba - ciepła woda "leci" na ciśnieniu sieciowym więc nie ma problemu...
    cyrkulacja - jak najbardziej, przy większych odległościach trzeba dużo wody upuszczać...
    ---
    co do izolacji - ja kupiłem zbiornik cwu już zaizolowany:
    dwupłaszczowy, z grzałką, 80l
    ---co do zabudowy - nie wiem czy to dobry pomysł, do zbiornika dobrze jest mieć przecież dostęp, jest zawór bezpieczeństwa który czasami trzeba sprawdzić, zaworki które czasami się odkręca...
    jak mialbym zabudowywać (robić tego jednak nie będę) to schowałbym go do szafko/skrzyni naściennej - jakby oczywiście mi bardzo przeszkadzał...
    ---i tyle
    pozdrawiam
    ...gust jest kwestią ... gustu??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony