dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie kolejnosc kladzenia glazury...

    Moze podpowiecie lajkonikowi,
    czy najpierw kladzie sie glazure na podlodze, czy przylegajacej don scianie, na ktorej glazura ma byc od podlogi?
    Z gory serdecznie dziekuje

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Jak widziałem wiele razy (i sam kładłem) to zaczynamy na ścianie.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Najpierw ściana - galazurnik powinien wymierzyć ułożenie tak, żeby od góry zawsze wyszła cała płytka. Potem podłoga. Jeżeli robisz przy podłodze cokoliki to dopiero po ułożeniu terakoty.

  4. #4

    Domyślnie

    Hej!
    Ja kleiłem na Kerakoll Specjal - świetny klej możesz spokojnie kleić płytki na ścianie od góry do dołu (wtedy odpada Ci układanie płytek tak, aby całe były do góry).
    Grzegorz

  5. #5

    Domyślnie

    szkoly sa rozne.mozna zaczac od podlogi i na koncu sciany.zalezy od wnetrza. przyznam sie ze sam najczesciej zaczynam od scian chyba jest latwiej.
    ps.
    jesli klej jest dobry to mozna nawet w polowie wysokosci sciany zaczynac np na wysokosci lini wzroku, oczywiscie po wymierzeniu plytek aby nie obconac dwa razy (przy podlodze i suficie). pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    ja zawsze zaczynam od scian
    na dole jeden rząd poziomy nie przyklejam
    kładę podłogę
    docinam wczesniej pozostawiony rząd
    ps jest to łazienka czy coś innego

  7. #7

    Domyślnie

    Ja układałem najpierw ściany potem podłogi. Pewien mój znajomy uzasadnił to mowiąc, że jak ułożysz najpierw podłogę to przecież zawsze coś może spaść ciężkiego przy obkładaniu ścian i byłby szkoda. Fakt
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  8. #8
    irecki
    Guest
    irecki

    Domyślnie kafle

    Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej układać kafle zaczynając od ścian. Oczywiście tak jak piszą inni docinka powinna wypaść na dole ściany. Jeżeli ściana jest duża, najlepjej podzielić ją na cztery części, będzie wtedy mniejsze prawdopodobieństwo rozjechania lub zwężenia sie spoin (czasem nawet idealne płytki mają mankamenty). Jeżeli nie będzie cokolików dobrze jest zostawić ostatnią warstwę płytek (przy podłodze) do doklejenia po ułożeniu posadzki, jest estetyczniej. Gdyby były jakieś jeszcze pytania chętnie służę radą. Moj email [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    troche mnie dziwi fakt ze zaczynacie ukladac plytki od scian. wg rysunkow plytka scienna powinna wystawac gruboscia na plytke podlogowa. (jak to powinno byc kiedy nie ma cokolu?)

    bylbym wdzieczny tez za krotki instruktaz kladzenia plytek razem z fugowaniem ... moze w punktach? musze sie przyznac ze sie juz zabralem za to i teraz zastanawiam sie nad poprawnoscia fugowania. chcialbym tez jednak zweryfikowac poprawnosc tego co juz zrobilem (pomijam koniecznosc uzywania poziomicy i przygotowania kleju - no co zwracac uwage i gdzie lezy pies? ). bede wdzieczny za podpowiedzi.

  10. #10

    Domyślnie

    Moim zdaniem, ukladanie zalezy tez od tego, jaka bedzie docelowa aranzacja. Moze przy ukladaniu 'od sufitu' jest ok, zeby zaczynac od scian (i docinac na dole), ale jak maja byc nie od sufitu, to raczej od podlogi?

    My w projekcie mamy plytki scienne 25x50 i mate el. na podlodze w lazience.
    Warstwy sa takie (od gory, nie bedzie cokolow):
    - plytka poziomo
    - listwa dekor
    - plytka pionowo
    - plytka pionowo
    -plytka podlogowa
    - mata el.

    czyli tylko jakies ~127cm od plytek podlogi

    W takim ulozeniu mysle, ze fachowcy zaczna najpierw na podlodze, bo nie wchodzi w gre docinanie plytki sciennej. Zeby z tym wyjsc 'na styk' trzeba wiedziec, jak wyjdzie wysoko podloga. I miec te podloge rowna.

    Gorath

  11. #11

    Domyślnie

    ja zaczalem od podlogi (w kotlowni ) bo nie jestem pewien czy sciany beda tez w kaflach czy tylko pomalowane. poza tym teraz nie ma na to kasy.

    ale powiedzcie co z tym fugowaniem. jak to prawidlowo zrobic?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja co prawda sama nie układam glazury, ale przyglądałam się pracy naszych kafelkarzy. Warto zrobić to oni, tzn.narysować sobie dokładnie te kafelki na ścianie i podłodze przed ich ułożeniem - np. ołówkiem. Wtedy dokladnie wiesz gdzie jakie kafelki się mieszczą i możesz decydowac o ewentualnych docinkach itp. Dodam, że oni te kafelki rozrysowują na ścianie pomimo tego, że mają dostarczone przez p. architekt projekty łazienek. Co do podłogi - to zauważyłam, że zostawili miejsce na ostatni rządek kafelek przy podłodze - do czasu położenia płytek podłogowych. Chyba wynika to z tego, że płytka ścienna powinna "stać" na płytce podłogowej - przynajmniej tak to wynika z rysunków w Muratorze , a ma to znaczenie dla szczelności płytek i rozwiązanie to polecane jest np. w miejscu murowanego brodzika (zamiast zwykłego akrylowego).
    Co do reszty.... nie wiem...
    Pozdrawiam,
    gaga2

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    U mnie akurat zakłada i rzeczywiście kładzie najpierw ścianę ale nie zaczyna od samej podłogi tylko kafelkę wyżej. W miejscu tej "niepołożonej" kafelki przybija listewkę. Na końcu podłoga i listwy.
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  14. #14

    Domyślnie

    ok
    to jest dla mnie juz jasne. ale co z tym fugowaniem? wystarczy tylko zapackac fugi i wytrzec plytki? odczekac? polewac? zacierac?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Tom, znalazłam coś takiego:
    Jak dobrać fugę
    Pozdrawiam,
    gaga2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony