dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie piasek w studni

    Mamy studnię wierconą, pompa jest wpuszczona na ok 10m w dół. Woda czysta i klarowna ale na dnie szklanki są widoczne mikroskopijnej wielkości ziarenka piasku . Moje pytanie: czy są może jakieś filtry montowane między pompą a hydroforem lub coś innego pozwalającego na zatrzymanie tego piaseczku?

  2. #2

    Domyślnie

    my mamy ił w wodzie
    pomaga filtr jednomikronowy- mamy go zamontowany na wyjściu z hydroforu na instalację domową, ale znacznie obniża ciśnienie, więc jak mamy potrzebę poboru większej ilości wody, to wymieniamy go na pięciomikronowy- ten zatrzymuje większość tego syfu, ale na dnie pozostaje warstewka iłu
    filtr zapycha się szybko- wymieniamy go raz na 3-4 tygodnie
    żyjemy z tym iłem już 2,5 roku
    pzd

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzie można takie filtru kupić?

  4. #4

    Domyślnie

    obudowy kupiłam w OBi- te z regulacją przepływu
    widziałam też w Castoramie
    wkłady kupuję w tych sklepach i na allegro- taniej

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    z własnego doświadczenia polecam przy większych ilościach piasku (częstszych wymianach) wkłady harmonijkowe polipropylenowe wielokrotnego użytku, są o różnych "mikronażach"
    dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego filtru (w zupełności wystarczy 10-mikronowy) tuż za hydroforem i następnego przed bateria kuchenną np. 5-mikronowego
    pierwszym filtrem zabezpieczymy instalację i wszystkie baterie, zawory itp. przed uszkodzeniem drobinkami piasku, drugim wychwycimy ew drobniejsze frakcje, dzięki temu ograniczymy też częstotliwość wymiany wkładu, ponieważ super czysta woda tak naprawdę potrzebna jest tylko w kuchni,

    sam zmagałem się () z tym problemem przez około rok - na początku filtr czyściłem 2-3 razy w tygodniu

  7. #7

    Domyślnie

    Tak się cieszyłam z własnej studni, a tu taka niespodzianka Trzeba zacząć się rozglądać za filtrami...

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wilq

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem z iłem po 2 latach studnia nadawała sie do czyszczenia w wyniku namulania sie iłu do studni. Wiec wykombinowałem żeby zasypać połowe ostatniego kręgy kamieniem żwirowym i podniosłem troche rurę ssącą od dna i działa zero iłu zero jakiegokolwiek mułu w studni woda czyściutka
    wilq

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony