dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Na jakiej wysokości montować TV

    Na jakiej wysokości najlepiej zamontować na ścianie telewizor plazmowy.

    Jak macie u Sebie.

    Wymyśliłem sobie że zrobię przepust na kable zatynkowany w ścianie od telewizora do reszty sprzętu audio żeby nie było widać wiszących kabli.

    Dół przepustu będzie na wysokości gniazdek elektrycznych. Nie wiem jak zakończyć górę najlepiej jak góra była by na środku za telewizorem.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2

    Domyślnie

    to zrób ten kanał instalacyjny w górze zakryty, zatynkowany narazie, jak przyjdzie do wieszania tv to sobie tylko na żądanej wysokości robisz dziurę i puszczasz kabelki (ja mam zamiar tak zrobić, na wykończonej ścianie przystawię sobie tv i zobaczę jak będzie idealnie)

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy od wysokości kanpy

    Ja mam nisko - do środka obrazu od podłogi jest 85cm.
    Jak jest wyżej to głowę zadzierasz do góry i nie jest to wygodne.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    środek ekranu na wysokości przedłużenia wzroku oglądającego - to najlepsze usytuowanie, inaczej wychodzi siedząc, inaczej w bujanym fotelu czy w pozycji półleżącej
    poniżej - troszkę gorsze ale do przyzwyczajenia się
    dużo powyżej - dla mnie tragedia - zadzieranie wzroku jest meczące i niestety tak mam hmmm... miałem u siebie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    środek ekranu na wysokości przedłużenia wzroku oglądającego - to najlepsze usytuowanie, inaczej wychodzi siedząc, inaczej w bujanym fotelu czy w pozycji półleżącej
    poniżej - troszkę gorsze ale do przyzwyczajenia się
    dużo powyżej - dla mnie tragedia - zadzieranie wzroku jest meczące i niestety tak mam hmmm... miałem u siebie
    Tylko muszę jakąś średnią rodzinną wyciągnąć wysokości wzroku
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Tylko muszę jakąś średnią rodzinną wyciągnąć wysokości wzroku
    eeeeeetam
    bądź egoista - dostosuj do siebie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał odaro
    Tylko muszę jakąś średnią rodzinną wyciągnąć wysokości wzroku
    eeeeeetam
    bądź egoista - dostosuj do siebie
    I dobrze trafiłeś bo właśnie wczoraj się pokłóciłem z żoną a więc sprawa wysokości TV została zamknięta
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  8. #8

    Domyślnie

    Cześć

    Ja u siebie zrobiłem 2 kanały 6 cm szerokości każdy. W jednym będzie przewód prądowy, a wdrugim przewody do podłączenia tv. Co do wysokości to środek tv będzie na wysokości oczu osoby siedzącej.

    Pozdrawiam,

    Radek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek1974
    Cześć

    Ja u siebie zrobiłem 2 kanały 6 cm szerokości każdy. W jednym będzie przewód prądowy, a wdrugim przewody do podłączenia tv. Co do wysokości to środek tv będzie na wysokości oczu osoby siedzącej.

    Pozdrawiam,

    Radek
    Ja mam ochotę zatynkować prostokątną rurę wentylacyjną 100x55mm z dwoma kolankami 90st na dole i górze i przez nią puścić wszystkie kable tzn zasilający i reszta
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #10

    Domyślnie

    Nie dodałem wcześniej, że w ścianie mam wpuszczone plastikowe kanały do kupienia w każdym sklepie elektrycznym i odpowiednio zagipsowane.

    Radek

  11. #11

    Domyślnie

    trzeba tylko uważać żeby za wąskich kanałów nie zrobić, te 6cm to może być niewiele jeżeli zechcemy przez to przepchać np. wtyczkę kabelka euro..

  12. #12

    Domyślnie

    Ja zrobiłem tak właśnie z profila wentylacyjnego 60x200 z dwoma kolankami 90 stopni.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Na jakiej wysokości montować TV

    Cytat Napisał odaro
    Na jakiej wysokości najlepiej zamontować na ścianie telewizor plazmowy.

    Jak macie u Sebie.

    (...)
    Co prawda nie plazmowy tylko LCD - ale może ci się przyda - Bravia 46 cali - 1 metr od podłogi - dolna krawędź telewizora .
    --
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie Re: Na jakiej wysokości montować TV

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał odaro
    Na jakiej wysokości najlepiej zamontować na ścianie telewizor plazmowy.

    Jak macie u Sebie.

    (...)
    Co prawda nie plazmowy tylko LCD - ale może ci się przyda - Bravia 46 cali - 1 metr od podłogi - dolna krawędź telewizora .
    I co nie jest za nisko przy takich gabarytach
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał silencer7
    Ja zrobiłem tak właśnie z profila wentylacyjnego 60x200 z dwoma kolankami 90 stopni.
    A to są takie szerokie aż 200mm
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  16. #16

    Domyślnie

    Są, ja kupiłem w Castoramie, spokojnie zmieszczą się wszystkie kable nawet wspomniane EURO

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Na jakiej wysokości montować TV

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał odaro
    Na jakiej wysokości najlepiej zamontować na ścianie telewizor plazmowy.

    Jak macie u Sebie.

    (...)
    Co prawda nie plazmowy tylko LCD - ale może ci się przyda - Bravia 46 cali - 1 metr od podłogi - dolna krawędź telewizora .
    I co nie jest za nisko przy takich gabarytach
    Absolutnie - jest w sam raz - siedząc w salonie w fotelu opierając głowę na oparciu tegoż obraz telewizora mam na poziomie wzroku - nie muszę podnosić głowy oglądając telewizor .
    / Początkowo zamontowałem uchwyt na ścianie tak że dolna krawędź telewizora była na wys ca 1,30 m - było to zdecydowanie za wysoko - przede wszystkim żona się skarżyła że siedząc na kanapie musi unosić głowę ... - więc obniżyłem na 1 m - teraz jest optymalnie /.
    --
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał silencer7
    Ja zrobiłem tak właśnie z profila wentylacyjnego 60x200 z dwoma kolankami 90 stopni.
    A to są takie szerokie aż 200mm
    są też np. tu: http://www.allegro.pl/item637424757_...dl_100_cm.html

  19. #19

    Domyślnie

    Wysokość powieszenia telewizora chyba też zalezy od odległości z jakiej będziemy na niego patrzeć. Jeżeli ktoś będzie oglądał z 2-3 m to faktycznie umieszczenie go na wysokości 1,5 metra może być niekomfortowe, ale jak bedzie się na tak zaiwszony telewizor patrzyło z 4-7 m to juz odczucie może być zupełnie inne. Ja się jeszcze buduje więc ten temat przede mną ale w wizualizacji z romieszczonymi melblami - jaką sobie zrobiłem - TV ma dolną krawędź na 120-130 cm a będzie oglądany z odległości ok 4,5 (kanapa) lub ok 6-6,5m jadalnia. Mam nadzieje, że to nie będzie za wysoko. Dodatko za taka podwyższoną wysokością u mnie akurat przemawia fakt, że patrząc w TV z jadalni to na "lini strzału" mam właśnie kanape, więc jakby TV był zbyt nisko to osoba siędząca na kanapie by przysłaniała głową oglądającym z jadalni.

    Natomiast w sypilani jak ktoś planuje TV który dodatkowo będzie na wprost łóżka to zdecydowanie polecam umiścić go wyżej. Moi rodzice w sypialni mają TV na wysokości ok 1,6m i z pozycji leżącej ogląda się go duzo wygodniej niż jak był niżej - bo kiedys był.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał silencer7
    Ja zrobiłem tak właśnie z profila wentylacyjnego 60x200 z dwoma kolankami 90 stopni.
    A to są takie szerokie aż 200mm
    są też np. tu: http://www.allegro.pl/item637424757_...dl_100_cm.html
    Ja też zrobiłem z 200x60, bo kto wie co mi tam jeszcze przyjdzie podłączyć
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony