dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58

Temat: pompa ciepła

  1. #1

    Domyślnie pompa ciepła

    Jestem laikiem w temacie PC wiem dużo tutaj uwag dobrych lub złych ale ja chciałbym sie dowiedzieć prawdy na temat PC przeczytałem taka informacje na allegro i ja wklepuję co o tym państwo sądzą i jak sie do tego odnosicie czy to prawda?

    POMPY CIEPLA ( gruntowe ) to totalna POMYŁKA .


    W Polsce pompy ciepla ( gruntowe ) to TOTALNA POMYLKA .—POMPY nie sa ekologiczne.(opis poniżej )
    Zostaly żywcem przeniesione ze Szwecji ( i innych bogatych krajow) na nasz rynek .
    Tam PRAD jest TANI bo wytwarzany jest z elektrowni atomowych .
    U Nas zaistnialo silne lobby promujące pompy ciepla,nie bacząc na nasz drogi prad i na nasze niskie zarobki ..
    Koszt użytkowania POMPY CIEPLA to kwota 3500 zl(rok)
    na dom o pow. 150 m2 , przy inwestycji za (min) 50 tys z
    Uzytkowanie POMP CIEPLA to te same problemy (polecam forum internet ) co inne urzadzenia grzewcze .
    Pompy ciepla to fajna sprawa dla ludzi bogatych (buduja domy powyżej 500 m2) którzy maja pieniadze na inwestycje i na utrzymanie .
    Dla przecietnego Kowalskiego, który buduje dom (150 m2) z kredytu pompy ciepla to NIEPOROZUMIENIE .
    Firmy i osoby które namawiaja Takiego klienta ,działają bez jakichkolwiek oporow ,nie baczc na nic.
    To tak jakby namowic Go w trakcie w/w budowy do zakupu Ferrari za 500 tys zl. ( nie majak szpan) .

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Bierz pod uwage że technika poszła troche do przodu i jak zaczynam czytac posta z 2006r to różnie mozna na to patrzeć.Dlatego wszystkie za i przeciw
    mnie interesują i faktyczne zużycie energi szczerze po tu tu wszyscy jesteśmy
    Zaciekawieni

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Odpowiem tak. Jeśli przy pompie ciepła, budynek o powierzchni 150m2 zużył w ciągu roku, energii elektrycznej za 3.500zł, (zakładam, że cena prądu wynosi 0,45 za 1kWh) to znaczy, że jego zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 200kWh/m2 – czyli biorąc pod uwagę nawet „najgorsze” standardy WT, ta pompa nie ogrzewa budynku mieszkalnego, tylko stodołę.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie Re: pompa ciepła

    Cytat Napisał pepe28
    W Polsce pompy ciepla ( gruntowe ) to TOTALNA POMYLKA .—POMPY nie sa ekologiczne.(opis poniżej )
    Zostaly żywcem przeniesione ze Szwecji ( i innych bogatych krajow) na nasz rynek .
    Tam PRAD jest TANI bo wytwarzany jest z elektrowni atomowych .
    Ale przecież jeśli prąd jest tani to można nim grzać bezpośrednio a jak drogi to trzeba pompę żeby było taniej. Tak więc Polska to idealny kraj na pompy ciepła.

  6. #6

    Domyślnie Re: pompa ciepła

    Cytat Napisał am76
    Cytat Napisał pepe28
    W Polsce pompy ciepla ( gruntowe ) to TOTALNA POMYLKA .—POMPY nie sa ekologiczne.(opis poniżej )
    Zostaly żywcem przeniesione ze Szwecji ( i innych bogatych krajow) na nasz rynek .
    Tam PRAD jest TANI bo wytwarzany jest z elektrowni atomowych .
    Ale przecież jeśli prąd jest tani to można nim grzać bezpośrednio a jak drogi to trzeba pompę żeby było taniej. Tak więc Polska to idealny kraj na pompy ciepła.
    Ja zużywam prądu miesiecznie za 150 zł (rocznie ok. 1800 zł)
    a grzeje na gazie - propan( teraz 3500 zł)
    Jak przejde na ziemny to grzanie będzie za połowe tego czyli tyle ile za prąd do PC
    Kotłownia kosztowała mnie 11 tys zł.
    PC + kominek to lekko koszt 50 tyś zł

    Czyli pożyczone na ten cel (brakujące mi )40 000 zł spłacałbym po 4200zł/rok
    przez 15 lat przy ratach równych (Oprocentowanie nominalne: 6,5 %)

    http://kalkulator.kredyt-hipoteczny.biz.pl/

    I to są koszty o których się u nas nie mówi "..a spłacać trzeba"
    ( co innego niemcy, szwecja gdzie dotacja ekolog. jest na poziomie do 80% ale to inna bajka )

  7. #7

    Domyślnie

    A dlaczego do PC dodajesz kominek który niema nic wspólnego z kotłownią, u siebie przy gazie kominka w domu nie masz ? Czy tylko naciągasz dane żeby wykazać jaka ta PC jest "be" ??

    PC z instalacją na dom 150m2 można mieć za 30tyś (ecopol-system, ecopower Ostrowiec Św., thermogolv...).

    Ja w domu nie będę miał ani śmierdzącego gazu, ani śmierdzącego węgla, ani śmierdzącego oleju.

    Myśląc twoim tokiem to nikt nie powinien kupować nowych samochodów (czy innych dóbr) bo przecież już po wyjściu ze sklepu jest 50% w plecy.

    PC to przede wszystkim komfort i uniezależnienie się od kaprysów Rosji/USA/szejków arabskich.

    Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeśli nie ma gazu z „rury” lub jego odległość od domu jest duża, to PCi jest dobra alternatywą dla każdego innego rozwiązania..
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    A dlaczego do PC dodajesz kominek który niema nic wspólnego z kotłownią, u siebie przy gazie kominka w domu nie masz ? Czy tylko naciągasz dane żeby wykazać jaka ta PC jest "be" ??

    PC z instalacją na dom 150m2 można mieć za 30tyś (ecopol-system, ecopower Ostrowiec Św., thermogolv...).

    Ja w domu nie będę miał ani śmierdzącego gazu, ani śmierdzącego węgla, ani śmierdzącego oleju.

    Myśląc twoim tokiem to nikt nie powinien kupować nowych samochodów (czy innych dóbr) bo przecież już po wyjściu ze sklepu jest 50% w plecy.

    PC to przede wszystkim komfort i uniezależnienie się od kaprysów Rosji/USA/szejków arabskich.

    Pozdrawiam
    Można mieć ( słyszalem ) i za 20 tys.

    To niechaj "chwalą" ci co PC mają i po co kominek przy PC

    Tylko po co właściciele PC takie rzeczy piszą :

    Bonetka,

    Problem znam z krótkich rozmów.
    Zimą , przy temp -18 do -20C i przejmującym wietrze ,( takie warunki są u nas na wzgórzu zimą, niestety), nie byli wstanie osiągnąc w domu temp 20C. Podobno standardowo mieli 18-19C.
    NIe wiedzą, co jest grane.
    Dom mają ponad 300m2 , działka 6000m , więc nie musieli "oszczedzac" na obszarze przeznaczonym pod kolektor. Trudno powiedziec, co jest żle. Serwis sprawdził pompę i wszystko podobno z nią jest O.K.
    Ewidentnie pompa nie była w stanie uciągnąc wymaganej temperatury.
    Pytanie teraz - czy to problem z kolektorem - położono im go na 90 cm , czy kwestia źle dobranej pompy ?...
    Albo:
    Podobają mi się wypowiedzi tych co nie mają ale ONI WIEDZĄ że to jest be a tamto jest do doopy A skąd wiedzą? Bo czytali / słyszeli / wydaje im się.
    Postawiłem już trzeci dom (ten ma 377 m2 pow. całkowitej). Jedyny komin jaki jest to do kominka (palone okazjonalnie).
    Jak czesto to okazjonalnie??
    "Okazjonalnie to znaczy 2-3 razy na 2 tygodnie."
    Owszem, soboty, niedziele
    I poto jest kominek Przy PC
    I tu Cię mam przyjacielu, kolejny teoretyku który PC co prawda nie ma ale WIE że PC z solarami to nie jest samodzielne źródło ciepła. I bez kominka (czyt. kotłowni w salonie) nie podoła. A tak w ogóle to gaz rulez
    Ten ostatni wieco naprawde dobre i sprawdzone , a niech sąsiedzi zazdroszcza jaki on nowoczesny

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Jesli chcemy być precyzyjni to są dwa rodzaje kominków : z płaszczem wodnym i normalny ( DGP lub bez DGP ) i o ile pierwszy jest wprzęgnięty w system ( i nalezy liczyć razem jako wspomaganie systemu ) to drugi nie ( chyba że świadomie tak zadecydujemy ) . W tym drugim przypadku jest najcześciej tak , że ludki albo grzeją okazjonalnie ( kominek nie jako żródło ciepła tylko dla wrażeń estetycznych czyli pali się niezależnie od pracy PC ) albo np. na jesieni do momentu póki PC nie ruszy z reguły kilka dni albo rzeczywiście " oszczedzają " PC ( ale chyba to się zdarza bardzo rzadko , wtedy jak ktoś palił do tej pory i "musi" palić ) .
    Ja mam kominek z DGP ...paliłam 4 dni na jesieni ( na cały rok ) ( mam też na zewnątrz komnek- grill i tam był używany 1 raz .
    Pepe28
    wiesz że koszty zależą od tego jaki dom ( wielkosc , ocieplenie itd ) i jak zrobiona jest instalacja ( jakie temp. GZ i DZ , jak pod wzgledem technicznym itd. ) . Dom wzorcowy to 250 mkw i co. + cwu 977 zł rocznie . ( ceny 2005 r ? ) . To najmniej . To ile będzie nas kosztować energia zależy od wielu czynników . Jeśli przestrzega się zasad i warunków jakich wymaga to specyficzne żródło ciepła można osiagnąć zadawalajace rezultaty i sprawić ze jest to najtańsze i najmniej absorbujace żródło ciepła. ( nie biorę pod uwagę kosztów inwestycji ) .
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Podobają mi się wypowiedzi tych co nie mają ale ONI WIEDZĄ że to jest be a tamto jest do doopy A skąd wiedzą? Bo czytali / słyszeli / wydaje im się.
    Postawiłem już trzeci dom (ten ma 377 m2 pow. całkowitej). Jedyny komin jaki jest to do kominka (palone okazjonalnie).
    Jak czesto to okazjonalnie??
    "Okazjonalnie to znaczy 2-3 razy na 2 tygodnie."
    Owszem, soboty, niedziele
    I poto jest kominek Przy PC
    I tu Cię mam przyjacielu, kolejny teoretyku który PC co prawda nie ma ale WIE że PC z solarami to nie jest samodzielne źródło ciepła. I bez kominka (czyt. kotłowni w salonie) nie podoła. A tak w ogóle to gaz rulez
    Ten ostatni wieco naprawde dobre i sprawdzone , a niech sąsiedzi zazdroszcza jaki on nowoczesny
    Mariankossy, specjalista od "dzwonków gazowych" co pompy ciepła na oczy nie widział ale to nie ważne, przecież on jest specjalistą od pomp ciepła. On wie że PC musi być wspomagana kominkiem, że jest bardzo droga i że zakładają ją tylko szpanerzy.
    Składałem Ci propozycję w wątku PROSZĘ MNIE PRZEKONAĆ DO.......... przyjazdu do mnie to uciekłeś bez odpowiedzi na inne wątki wiedzą błyszczeć. Boisz się że będziesz musiał mi wczasy w Austrii fundować?
    Pozdrawiam - Piotr

  12. #12

    Domyślnie

    re panda :
    Ale palnołeś " babola ""
    re pinok:
    Myśląc twoim tokiem to nikt nie powinien kupować nowych samochodów (czy innych dóbr) bo przecież już po wyjściu ze sklepu jest 50% w plecy.
    Co do samochodów to pewnie jeździsz nowym
    nowym autobusem
    ( musi być duży , naprawde duuzżyyy , ale tobie ludzie zazdroszczą)

  13. #13

    Domyślnie Re: pompa ciepła

    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał am76
    Cytat Napisał pepe28
    W Polsce pompy ciepla ( gruntowe ) to TOTALNA POMYLKA .—POMPY nie sa ekologiczne.(opis poniżej )
    Zostaly żywcem przeniesione ze Szwecji ( i innych bogatych krajow) na nasz rynek .
    Tam PRAD jest TANI bo wytwarzany jest z elektrowni atomowych .
    Ale przecież jeśli prąd jest tani to można nim grzać bezpośrednio a jak drogi to trzeba pompę żeby było taniej. Tak więc Polska to idealny kraj na pompy ciepła.
    Ja zużywam prądu miesiecznie za 150 zł (rocznie ok. 1800 zł)
    a grzeje na gazie - propan( teraz 3500 zł)
    Jak przejde na ziemny to grzanie będzie za połowe tego czyli tyle ile za prąd do PC
    A po co komu pompa ciepła jeśli ma gaz z sieci?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    re panda :
    Ale palnołeś " babola ""
    re pinok:
    Myśląc twoim tokiem to nikt nie powinien kupować nowych samochodów (czy innych dóbr) bo przecież już po wyjściu ze sklepu jest 50% w plecy.
    Co do samochodów to pewnie jeździsz nowym
    nowym autobusem
    ( musi być duży , naprawde duuzżyyy , ale tobie ludzie zazdroszczą)
    Ech, Marianku, przyjacielu mój serdeczny, mistrzu niezgrabnych uników
    Gdy brak argumentów "ad rem" a bronić się trzeba, używa się argumentów "ad personam"? Wijesz się jak piskorz
    Pozdrawiam - Piotr

  15. #15

    Domyślnie

    Marian najwyraźniej właśnie autobusem jeździ i mierzy każdego według siebie.
    Bo jak widać ciężko mu zrozumieć że jak kogoś stać na nowy samochód ( czy cokolwiek innego) to po prostu sobie kupuje, a niektórzy nawet na kredyt, tylko dlatego żeby mieć komfort. Mimo że za cenę samochodu, którym pojeździ 5 lat mógłby jeździć on i jego rodzina autobusami przed kilkadziesiąt lat. I nie zastanawia się "kiedy to się zwróci" bo to nie oto chodzi.

  16. #16

    Domyślnie

    Marian jest uparty
    dalej wylicza 50tys pomimo powtarzania ze mozna spokojnie taniej
    uparty jest ze przy PC trzeba miec kominek i za nic nie chce zrozumiec ze kominek ktos buduje nie tylko ze potrzebuje ale np dlatego ze mu sie podoba..a niezalezne zrodlo ciepla na wypadek awarii to juz druga strona medalu
    coz pompy nie ma ale dokladnie wie jaka nie "niedobra"
    rafal

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Czy jeżeli inwestycja wyniesie 50tyś, to nie powinienem w nią inwestować??
    Przecież nie jeden raz pisano, że jest to inwestycja długoletnia, która się zwraca w ten czy inny sposób. Ja całe życie chodzę dokładać do pieca i na myśl, że założę w moim nowym domu PC, ślinka mi leci.
    To nic, że po przeliczeniu ktoś powie "zwróci ci się za 30 lat", moim zdaniem warto. Ja siądę sobie w fotelu i będę miał ciepło, a inni albo biegają do pieca dokładać albo mają drożej.
    Pozdrawiam
    Tlobo

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka Opole
    Marian jest uparty
    dalej wylicza 50tys pomimo powtarzania ze mozna spokojnie taniej
    uparty jest ze przy PC trzeba miec kominek i za nic nie chce zrozumiec ze kominek ktos buduje nie tylko ze potrzebuje ale np dlatego ze mu sie podoba..a niezalezne zrodlo ciepla na wypadek awarii to juz druga strona medalu
    coz pompy nie ma ale dokladnie wie jaka nie "niedobra"
    rafal
    Dalej mnie nie rozumiecie, to trudno.
    Tylko nie piszcie ze PC macie ze względów ekonomicznych, bo to bzdura.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał Inka Opole
    Marian jest uparty
    dalej wylicza 50tys pomimo powtarzania ze mozna spokojnie taniej
    uparty jest ze przy PC trzeba miec kominek i za nic nie chce zrozumiec ze kominek ktos buduje nie tylko ze potrzebuje ale np dlatego ze mu sie podoba..a niezalezne zrodlo ciepla na wypadek awarii to juz druga strona medalu
    coz pompy nie ma ale dokladnie wie jaka nie "niedobra"
    rafal
    Dalej mnie nie rozumiecie, to trudno.
    Tylko nie piszcie ze PC macie ze względów ekonomicznych, bo to bzdura.
    Jak to bzdura - jeśli mam płacić np 8tyś za prąd do grzania / sezon a przy pompie 1/3 z tego czyli 2,7 tyś to w ciągu jednego sezonu mam 5,3 tyś oszczędności.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76
    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał Inka Opole
    Marian jest uparty
    dalej wylicza 50tys pomimo powtarzania ze mozna spokojnie taniej
    uparty jest ze przy PC trzeba miec kominek i za nic nie chce zrozumiec ze kominek ktos buduje nie tylko ze potrzebuje ale np dlatego ze mu sie podoba..a niezalezne zrodlo ciepla na wypadek awarii to juz druga strona medalu
    coz pompy nie ma ale dokladnie wie jaka nie "niedobra"
    rafal
    Dalej mnie nie rozumiecie, to trudno.
    Tylko nie piszcie ze PC macie ze względów ekonomicznych, bo to bzdura.
    Jak to bzdura - jeśli mam płacić np 8tyś za prąd do grzania / sezon a przy pompie 1/3 z tego czyli 2,7 tyś to w ciągu jednego sezonu mam 5,3 tyś oszczędności.
    A ty dalej jak JEHOWi
    Zamiast PC (za 40 tyś) jak nie masz gazu to kupujesz piec z podajnikiem( załadunek 2x na tydzień )
    Kosztuje cię to rozwiązanie max 10-12 tys zł ,
    a 30 tyś (zaoszczędzone) dajesz na lokatę 6 %/rok do banku

    W sezonie spalasz do 3 ton węgla za 2tyś zł i 1 raz w roku dostajesz "dotację z banku" 1500 zł "na waciki"

    Dolicz do tego "zysk na nie wziętym od banku kredycie na PC" i nie spłacaniu 4200/rok

    To teraz widzisz te 5700 zł oszczędności / zysku rocznego.

    Przy PC to bedzie twoja ukryta strata niestety.
    A nowy dom , w którym mieszkasz jeżeli brałaś kredyt hipoteczny będzie naprawdę twoim jak spłacisz ostatnią ratę kredytu za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, a teraz jest banku.

    Pozdrawiam Marian

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony