dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 202
  1. #1

    Domyślnie TARAS - na którą stronę świata?

    Mam taras od strony pd. i mtak sobie mysle, ze ta mania stron swiata to troche przesada.
    Ja osobiscie wolalbym od strony zachodniej. Nie tak goraco i w sumie wieczorami najladniej ( np. zachod slonca )
    Drzwi tarasowe mam ,,potezne,, 3,74 na 2,25 i od strony pd. jest problem ze sloncem w domu.
    Dlaczego przy wyborze projektu architekci czy tez projektanci klada tak duzy nacisk na umieszczenie tarasu od strony pd.
    Co o tym sadzicie.
    POZDR>

  2. #2

    Domyślnie

    my tez będzimy mieli taras od strony południowej; uważam, że to dobre rozwiązanie; oczywiście czasami słońce może dokuczać ale zawsze można osłonić się jakimś parasolem (czy czymś innym...)
    lepiej chyba mieć słońce w salonie i w razie potrzeby je zasłonić niż mieć słoneczne wejście i ponury salon (oczywiści nie zawsze musi tak być...)
    kwestia gustu, jak zwykle...
    aby móc posiedzieć w cieniu w słoneczne dni planuję zrobić przewiewną drewnianą altankę obrośniętą winogronem (lub czymś innym) - znajomy tak ma i jest suuuuper!
    żałuję trochę, że nasz taras nie będzie zadaszony, ale cóż, nie można mieć wszystkiego

  3. #3

    Domyślnie

    najprzyjemniejszy w eksploatacji jest taras od strony wschodnio-południowej, bo można na nim od rana siedzieć do południa jest w sam raz, potem zamiast kisic się na słonecznym tarasie od południa, delektujemy się ciepłym powietrzem bez bijących po oczach promieni słonecznych, nie bije po nogach ciepło z rozgrzanej podlogi. jednak przyjęło się mieć taras od strony południowej, zachodniej by móc korzystać z uroków światła słonecznego

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Mój taras jest wsch-pd. Nie chciałam od zachodu-słońce za bardzo świeciłoby w oczy Mój taras jest zadaszony i wysokie słońce s[rawia że jest cień, z zachodnim świeciło by prosto w ślipka.

  5. #5

    Domyślnie

    Ma być tak, jak my chcemy a nie tak jak stanowią ogólnie słuszne poglądy. W moim domu wyjście na taras będzie od wschodu z małym odchyleniem na południe. Okno do salonu będzie wychodziło na południe z małym odchyleniem na zachód. Działka jest narożna. Mogłem więc także ustawić dom zgodnie z ogólnie słuszną prawdą, ale robię tak jak mnie się podoba.

  6. #6

    Domyślnie

    W sumie jak taras wysuniemy mocno do przodo ( tzn. zrobimy dosyć duży ) i umieścimy od strony połud. to załapiemy sie i na wschód i na zachód słoneczka czyż nie prawda ???? u nas tak wychodzi

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    U nas będzie od płn-wsch. Mamy już dość tarasu od południa, a takie są w domach u naszych rodziców. Patelnia .
    Dlatego zdecydowaliśmy, że słońce chcemy mieć max do południa, a potem lekki cień, ponieważ przysłoni go tylko dach nad garażem.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam salon i będę miał taras od strony pólnocno-wschodniej. Widok z niego to pola i las. Salon jest otwarty na kuchnię i hol, jest w nim troje drzwi balkonowych 2x2.5m i nie zauważyłem, żeby było w nim ponuro i ciemno, za to nawet w upalne dni panuje w nim przyjemny chłodek.
    Pozdrowionka
    Metal

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam w większej części zadaszony taras. Jest od strony pd-zach. Nie wyobrażam sobie mieć inaczej, uwielbiam słoneczko i wcale mi nie przeszkadza. A jak pięknie jest na tarasie posiedzieć przy zachodzie słońca. Dla mnie najważniejsze jest posiadanie kuchni od wschodu, gdy człowiek brutalnie wyrwany ze snu wchodzi do słonecznej kuchni, nastawia ekspresik do kawy i już jest lepiej, do tego promienny uśmiech ukochanych członków rodziny i ....strony świata są już zupełnie bez znaczenia.

  10. #10

    Domyślnie

    my mamy taras po stronie Pd-Zach a ogrod Pd-Ws. Taki dom kupilismy wiec nie mielismy na to wplywu. Ale nie przeszkadza nam to zbytnio. Na tarasie jest cieplo i dlugo slonecznie. Zachod slonca niestety i tak jest zaslaniany przez sasiadow i drzewa.
    Mysle ze duzo wazniejsza jest dostepnosc tarasu z salonu i jadalni (ew kuchni) niz twarde trzymanie sie kierunku poludniowego. Jesli ktos woli na tarasie jesc sniadanie zamiast ogladac zachod slonca wybierze pewnie taras Pd-Ws
    - wyremontowałem 50letni dom -

  11. #11

    Domyślnie

    Najlepiej mieć kilka tarasów , np. od wschodu na poranną kawę, od południowego zachodu na zimowe popołudnia i od północnego zachodu na czerwcowe wieczory
    Tomasz M.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    najprzyjemniejszy w eksploatacji jest taras od strony wschodnio-południowej, bo można na nim od rana siedzieć do południa jest w sam raz, potem zamiast kisic się na słonecznym tarasie od południa, delektujemy się ciepłym powietrzem bez bijących po oczach promieni słonecznych, nie bije po nogach ciepło z rozgrzanej podlogi. jednak przyjęło się mieć taras od strony południowej, zachodniej by móc korzystać z uroków światła słonecznego
    Ja tak mam!
    4 duże okna balkonowe od płd wschodu. Drugi taras od płd-zach, bardziej jednak południowy - zadaszony

    Teraz mam living rum w mieszkaniu od płd zach i jest to zmora w słoneczne dni kiedy słonko świeci w oczy, nie pozwala oglądać telewizora, konieczne jest szczelne zasłanianie okien. Ma to taką dobrą stronę że dzieci mogą się np długo taplać w małym baseniku na balkonie - bo jest bardzo ciepło do wieczora w upalne dni.

    A w zimie słonko będzie ładnie świeciło od południa, bo będzie i tak niższy kąt padania promieni słonecznych i będzie ładnie grzało pomieszczenie przez okna

    Dobrze że nie mam tarasu od płd zach.

  13. #13

    Domyślnie Re: TARAS od str. pd. dlaczego?

    Cytat Napisał PADI
    Mam taras od strony pd. i mtak sobie mysle, ze ta mania stron swiata to troche przesada.
    Ja osobiscie wolalbym od strony zachodniej. Nie tak goraco i w sumie wieczorami najladniej ( np. zachod slonca )
    Drzwi tarasowe mam ,,potezne,, 3,74 na 2,25 i od strony pd. jest problem ze sloncem w domu.
    Dlaczego przy wyborze projektu architekci czy tez projektanci klada tak duzy nacisk na umieszczenie tarasu od strony pd.
    Co o tym sadzicie.
    POZDR>
    Nie ma idealnych rozwiazan. Ja mam od poludniowej i zgoda ze podczas upalow nie da sie tam wysiedziec ale gdy jest chlodno i swieci sloneczko to jest tam milutko. Optymalnie bylby taki taras przy narozniku domu zachodzacy na dwie sciany elewacyjne, ze mozna by wybierac w zaleznosci od pory dnia i temp zewnetrznej slonce albo cien.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mAgnes

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    W moim domu wyjście na taras będzie od wschodu z małym odchyleniem na południe. Okno do salonu będzie wychodziło na południe z małym odchyleniem na zachód.
    Marku, mamy ten sam projekt domu i u nas jest bardzo podobnie. Z tym ze od poludnia mamy zamiast okna wielkie drzwi balkonowe o szerokosci 3m, a okno z kuchni wypada dokladnie na zachod.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Też będę miałtaras od południa.
    Dołożę pergolę z pnączami. W lecie da osłonę od słońca, a zimą jak nie będzie liści do słoneczko dogrzeje przez drzwi na taras.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  16. #16

    Domyślnie

    BK,
    a jak nazywa się Twój projekt?

  17. #17

    Domyślnie

    Wojtek62 - D08 z muratora
    http://www.projekty.murator.pl/preze...?IdProjektu=23

    Jesteśmy nim zachwyceni i już się nie możemy doczekać żeby zamieszkać.
    makieta stoi na stole, oglądamy sobie domek codziennie.
    Chyba nawet weźmiemy makietę na działkę żeby zobaczyć jak to słonko pada na domek.
    Zastanawiam się czy to jest jeszcze zachowanie w granicach normy czy już się kwalifikujemy na terapię (chodzi o makietę ...)

  18. #18

    Domyślnie

    każdy ma etap fascynacji i różnymi :odpałami" z tym związanymi, dla mnie makieta na budowie to normalka, wierzmi, że są gorsze odpały , np. awantura z wykonawcą o złamaną gałązkę drzewa, które notabene zostało xle posadzone bo za blisko domu ale wtedy jeszcze nie wiadomo było jaki dom - nie tyczy się ta historia mnie

  19. #19

    Domyślnie

    A ja po to robię taras i wszędzie w miarę duże okna aby słoneczko świeciło do domu - nie rozumiem dlaczego miał bym od NIEGO uciekać .
    A taras mam od płd-zach.- i dobrze!
    Życie jest piękne , gdy marzenia realizujesz

  20. #20

    Domyślnie

    to jak pomieszkasz to zrozumiesz,
    ci, co doświadczyli tarasowej patelni uciekaja z tarasami na wschód - jeśli jest taka możliwość - bądź starają się zadazyc południowe tarasy

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony