dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 202
  1. #21

    Domyślnie

    Ja zawsze mieszkałem w domu z tarasem/balkonem od południa i innego sobie nie wyobrażam. Tak też zrobiłem w nowym domu. Lubię słońce i ciepełko a dzięki temu mam je na tarasie i w domu przez cały dzień. Wszystkie ta argumenty za tarasami z innych stron sa po prostu wydumane. Gdyby się do nich zastosować to trzeba by zrobić taras od północy. Jeśli ktoś lubi niech robi. Widziałem już nie raz takie zapuszczone, nieużywane, północne tarasy.

  2. #22

    Domyślnie

    ArtMedia, czy ktoś w tym poście przekonuje o zaletach tarasu od północy? a argumenty nie sa wydumane tylko z życia wzięte.
    poza tym i w tym temacie są poważnie rozbieżne zdania ale nikt nie neguje i krytykuje tych co maja tarasy od południa

  3. #23

    Domyślnie

    Nikt, tylko, gdyby tak wziąć te argumenty w całość to wychodzi, że powinien być od północy!?!

  4. #24

    Domyślnie

    a mi wychodzi wschodnio- południowa część z kierunkiem na południe

  5. #25

    Domyślnie

    No wiec ja bede pierwszy, ktory ponarzeka: Mam taras od poludnia, bo wydawalo mi sie to oczywiste. Czemu? Nie wiem. Faktem jest, ze przed wybudowaniem domu bylem u kogoś w gościnie i tak mnie niemilosiernie słońce wysmażylo podczas obiadu na tarasie, że w naszym projekcie domu po tej wizycie przykrylismy taraz calkowicie dachem, żeby żaden promyk słonca sie nie przedostal. Ma to ogromną zalete, bo latem w salonie jest mily cień i chłód, no i da sie grillować na tarasie.
    Dlatego uwazam, ze taras od poludnia wcale nie jest taki oczywisty i pownni go sobie fundować tylko naprawde słoneczni maniacy. Ja wymiękłem.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  6. #26

    Domyślnie

    ArtMedia taras od północy? I wychodzi na to, że to jedyna słuszna koncepcja

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Wszystko zależy na jakiej działce.
    Zwykle z tarasu chce się mieć ładny widok, więc taraz z widokiem na ulicę raczej odpada.
    Z drugiej strony tak jak u Przekorka można cały taras zadaszyć zyskując nieopodatkowany metraż na lato (oczywiscie jeżeli oddzielimy sie od komarów), a wtedy całe życie jest na tarasie no i problem kto przy furtce?
    Ja tak będę miał i już wiem że dużo kabelków wyciągnę w kierunku docelowego tarasu.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  8. #28

    Domyślnie

    w naszym juz zaadoptowanym projekcie (lk-25 taras znajduje sie od strony zachodniej, nawet w strone lekko polnocna slonce w salonie swieci mniej wiecej od godz. 15, a salon nie jest wcale ciemny, w upalny dzien faktycznie mam zadowalajacy chlodek - nie wydam kasy na klime
    pozdr,

  9. #29

    Domyślnie

    tylko po co wchodzić w dodatkowe koszty przykrywania tarasu południowego, kiedy na etapie projektu można go usytuowac od wschodu? jeśli jest taka możliwość rzecz jasna.
    Przekorek, rozumiem, że budując drugi dom taras będzie z innej strony?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    Ja zawsze mieszkałem w domu z tarasem/balkonem od południa i innego sobie nie wyobrażam. Tak też zrobiłem w nowym domu. Lubię słońce i ciepełko a dzięki temu mam je na tarasie i w domu przez cały dzień. Wszystkie ta argumenty za tarasami z innych stron sa po prostu wydumane. Gdyby się do nich zastosować to trzeba by zrobić taras od północy. Jeśli ktoś lubi niech robi. Widziałem już nie raz takie zapuszczone, nieużywane, północne tarasy.
    Ja mam mieszkanie z 3 balkonami - jeden większy od płd zach (piwko, basenik dmuchany dla dzieci etc.) a dwa połączone (tzn jeden duży z dwóch pokoi połączony) od płn wschodu. Jest super - i jedna i druga strona.
    Rano (do 14.00) na wschodnim-północnym fajnie schnie pranie i można się opalać na balkonie, , rosną kwiatki, zioła i winobluszcz, a po południu w słonku można siedzieć na drugim balkonie, ten wschodni wcale nie jest zapuszczony
    Dzieci jak były małe wystawiałam w wózku na balkony w zależności od tego gdzie słonko - wbrew pozorom ten od wschodu nieraz był dużo cieplejszy (niemowlęta dobrze jest wietrzyć - śpią na balkonie a mamusia ma dużo czasu).
    Resumując - taras może spokojnie być od wschodu czy północy - można go wtedy po prostu nie kryć dachem żeby było więcej słonka, a jak komuś słońce potrzebne to przecież każdy domek ma na litość boską ogród można zrobić dwa kroki i zejść z tym leżakiem smażyć się w niezdrowym słońcu dwa metry dalej.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Didi
    ArtMedia taras od północy? I wychodzi na to, że to jedyna słuszna koncepcja
    No. Ręce opadają.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    Cytat Napisał Didi
    ArtMedia taras od północy? I wychodzi na to, że to jedyna słuszna koncepcja
    No. Ręce opadają.
    Przeczytajcie sobie to co inni piszą
    Ja mam od płn wschodu, sąsiadka ma duży taras od płn wschodu (ok. 25 m) i nie narzekamy, jest fajnie.
    Nasze tarasy (ja mam balkon) nie są zapuszczone nieużywane zarośnięte brudem i ponure.
    Wszystko zależy od tego jak je zagospodarujesz.
    A jak chcesz słońce to idziesz do ogródka i już.

  13. #33

    Domyślnie

    masz rację
    niektórzy

  14. #34

    Domyślnie

    masz rację
    niektórzy się

  15. #35

    Domyślnie

    nie fixujcie sie stronami swiata tylko myslcie o swoich preferencjach, a jak jestescie skazani na taras od konkretnej strony, to jak sie kto podrapie w glowe to cos zawsze wymysli, zeby tylko bylo fajnie;
    ja robie taras od strony zachodniej, bo do salonu najblizej; problem w tym, ze od tej strony wlasnie "syćkie copki z głów spizguje"; rozwiazanie: ide w konstrukcje drewno-szklo hartowane, tj. taras / weranda, ktory nie zaslepi drzwi do salonu, bedzie termicznie umiarkowany, ochroni przed poziomo padajacym deszczem i pozwoli grac w zechcyka; jedyny minus dzis dostrzegany to koszty, ale nie takie rzecy...
    pozdrawiam
    Rari

  16. #36

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj przy pięknym letnim słońcu zobaczyliśmy dokładnie plusy i minusy naszych trarasów (od poł wsch i południa) fajnie że słonko nie będzie nam przeszkadzać i nadmiernie grzac salonu (4 drzwi balkonowe od poł wsch i 1 balkonowe od południa, za którymi jest zadaszony taras) ale z kolei od godziny 19-20 już nie ma takiego upału i fajnie byłoby sobie posiedzieć w słonku zachodzącym ...
    No ale zawsze można znieść leżak czy krzesło na trawę za taras ...

    No zachodzące słonko wieczorem zacienia cały / prawie cały ogród. bo dom szeroki na prawie całą działkę
    Zobaczymy.
    Ale zimny pilsner chyba smakuje tak samo na poł zach i na poł wch...

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    My mamy taras od strony pd-zach ale zadaszony . Stron świata nie wybieraliśmy , po prostu dom nie mógł być inaczej posadowiony . W związku z tym szukalismy projektu z tarasem zadaszonym myśląc o ewentualnym bardzo słonecznym i upalnym lecie ale również o deszczowej wiośnie i jesieni kiedy jeszcze {ew. już } nie jest zimno a chciałoby się trochę pobyć na łonie natury .

    Zgadzam się z BK - zimny pilsner smakuje tak samo na poł-zach i na poł-wsch i nie ważne gdzie ale z kim go wypijesz

    Pozdrowienia

    Maxtorka

  18. #38

    Domyślnie

    Jeszcze raz w sprawie tarasu.

    Przyklad: Taras od strony poludniowej a temp po stronie polnocnej dzisiaj o godz 9.30 17 st. C czyli chlodno a my sniadanko w pidzamkach na tarasiku . Czyli w tym przypadku plus dla nazego tarasu ale gdyby bylo 25 st C. plus slonko to niestety nic z tego by nie bylo. Trzeba korzystac umiejetnie z tego co sie ma . "Gdy sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma"

  19. #39

    Domyślnie Kto ma taras od wschodu ???

    Własinie mam duze potrójne okno do podłogi z wyjściem na taras na wschód czy to dobre rozwiązanie w większości widze że są na południe ! Jakie są za i przeciw???

  20. #40

    Domyślnie

    Argumenty za:

    pyszna aromatyczna kawa wypijana z samego rana w piżamce na słonecznym tarasie, do gazetki i świeżych bułeczek przyniesionych dopiero co przez męża/żonę/dzieci ze sklepu

    przyjęcia / obiady / podwieczorek/ grill na zacienionym tarasie w nieznośnie upalne letnie popołudnia

    Można się opalać do godziny 13,00 kiedy nie jest jeszcze tak gorąco

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony