dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 202
  1. #41

    Domyślnie

    ja mam taras od wschodu w nowo budowanym domku
    teraz mam od południa i w letnie południe to prawdziwa masakra - smali tak że nie ma szans żeby to wytrzymać

  2. #42

    Domyślnie

    Ja bede mial. Tak samo okna( a wlasciwie drzwi tarasowe)od salonu wychodzace na ten taras- takie dwa potrojne 2x2 w sumie osiem m kw widoku na ogrod. Ale taras chcemy zrobic taki zachodzacy troche na poludniowa czesc domu tez. Ma byc drewniany. Nad tym salonem jest sypialnia- tez z oknami na wschod. Uwielbiam sie budzic w promieniach slonca, wiec mysle, ze tu jest ekstra.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ja również mam wyjście na taras od wschodu, ale że nie będzie on prostokątny, zatem będzie zachodził na część południową a nawet jak przesunę maksymalnie mebel ogrodowy to i zachód słońca zobaczę. Całość tarasu będzie miała ponad 40m2. Stąd nie narzekam, ale nawet gdybym miała tylko siedzieć od wschodu - dla mnie to nie problem, bo nie jestem zwolenniczką smażenia się na słońcu. W tym przypadku raczej myślę o gustach większej ilości biesiadników tarasowych oraz o chłodniejszych dniach np. podczas złotej, polskiej jesieni, gdzie każdy promyk słońca na wagę złota. Uważam, że taras od wschodu to żaden problem a nawet plus, gorzej jak wszystkie okna salonowe ma się od wschodu, gdyż te południowe dają najwięcej światła. Ja mam od południa wykusz a od zachodu otwartą na salon kuchnię z oknem, stąd to wyjście wschodnie wcale mi nie przeszkadza .

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    u mnie też na wschód będzie wypadał tarasik, nie wiem czy to dobrze.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #45

    Domyślnie

    u mnie południowy wschód na jednym tarasie, a na drugim południe - ale tam jest zadaszenie

    a zachodzące słońce będzie pięknie oświetlać bramę garażu i pokoje dzieci - to chyba dobrze, będą mieć długo słonko w pokojach.

  6. #46

    Domyślnie

    U mnie wschód z lekkim odchyleniem na południe. Drugie okno do salonu południe z lekkim odchyleniem na zachód.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    U nas też taras na wschód.
    Tarasu od strony południowej nie chcieliśmy - za gorąco.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Widzę, że jestem w dobrym towarzystwie. mój taras też będzie na wschód. Wschód to dobry kierunek. Stamtąd przyszła cywilizacja (chyba tak jakoś mówili w seksmisji)

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    U nas tez bedzie taras od strony wschodniej, wlasnie te sniadanka na tarasie, pyszna aromatyczna kawa....., juz nie moge sie doczekac.
    Gabriela

  10. #50

    Domyślnie

    Ja też będę miała na wschód (a drugi na zachód - dla równowagi )
    Na południowym okna trzeba myć świtkiem bladym albo ciemną nocką
    bo zostają mazy.

    Kobieta Praktyczna

  11. #51

  12. #52

    Domyślnie

    cze.znajomi mają taras od wschodu .....i nigdy nie przebywają na nim zawsze na podwórku. pozdrawiam ana ps. ja mam od południa

  13. #53

    Domyślnie

    właśnie mamy taras od wschodu. Rano przyjemnie jest wypić kawke na słonecznym tarasie, po południu tez fajnie - półcień i nikt mie musi uciekać pod parasol. Latem praktycznie cały czas siedzimy na tarasie.
    Roślinki tez mają sie dobrze - nie są przesuszone

  14. #54

    Domyślnie Muszę mieć taras na północ- czy ktoś to przerabiał ?

    Usytuowanie mojej działki to wjazd od zachodu, od strony północnej las i właśnie zależy mi aby mieć na niego widok, na szcęście jest to troszeczkę północny- zachód. Nie wiem czy może to zasadniczo wpłynąć na wyziębienie domu i inne problemy użytkowe dru taras od strony wchodniej- o tym już była chyba mowa na forum i chyba nie jest to takie złe rozwiązanie Będę wzięczny za opinie

  15. #55

    Domyślnie

    Ja bede miala jeden od polnocy, drugi od zachodu. Jeszcze tam nie mieszkam, wiec nie wiem jak to jest. Teraz mam od poludnia i jest to nie do wytrzymania. Jak swieci slonce to mamy saune, wysiedziec nie da rady.
    pozdrawiam
    Iwona

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Zgadzam się z peilin w 100%.
    Teraz mam taras (tzn. będę miał ) od płn.-wschodu.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    Taak, o tych upałach na południowych tarasach słyszałem, dlatego ja chcę się "przytulić" ścianą z garażu do południowej granicy działki, a uzyskać większy ogród i ten widok na las. mam nadzieję, że zrobienie od północy tego tarasu i tym samym większego przeszklenia (drzwi) nie jest czymś z zasady niedopuszczalnym no teraz już wiem że nie jestem sam

  18. #58

    Domyślnie

    Nadmierne naslonecznienie w lecie mozna ograniczyć przysłaniając go, na czas letni można zamontować np markizy, żaluzję czy cokolwiek.
    Natomiast podobno bardzo odczuwa się w zimie brak słońca a tym samym przy dużych oknach trzeba dużo grzać.
    Piszę podobno bo przy wyborze projektu przestrzegała mnie o tym moja pani projektant i miałem to na uwadze większość okien w moim domu jest od strony słonecznej chociaż wejście/wjazd jest od strony północnej i mało reprezentacyjny.
    Zapomnialem dopisać, że jeszcze tam nie mieszkam.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  19. #59

    Domyślnie

    No dobrze , ale ja też chciałbym sobie latem posiedzieć na tarasie i wylegiwanie się na "patelni" niezbyt mi odpowiada. U mnie właśnie taras jest od północy (też jeszcze nie mieszkam).
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  20. #60

    Domyślnie

    Mam taras od północy i już od roku mieszkam. Jest tak jak piszą przedmówcy (przedpiszcy ) fajnie się latem siedzi w cieniu, a jak chcę na słońce, to wychodzę cztery kroki w ogród i jestem na słońcu. Dobrze jest natomiast mieć w salonie jakieś okna oprócz północnych, bo rzeczywiście będzie ciemno (ja mam jedno od zachodu).

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony