dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bobik_gda

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Wstęp do malowania - pył na ścianach

    Witam.

    Jaki jest najlepszy i najbezpieczniejszy sposób aby usunąć pył powstały ze szlifowania gładzi gipsowej ze ściany?

    Przymierzam się do pierwszego malowania i najpierw muszę pozbyć się tego pyłu

    Dzięki za wskazówki

    Pozdrawiam,
    Bobik

  2. #2

    Domyślnie

    miotłą, o ile masz tam tego dużo. Zwykle ławkowiec przy gruntowaniu "zmiata" cały pył.
    http://forum.muratordom.pl/gruntowanie-scian,t23039.htm
    postepuj wg moich instrukcji.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    ja najpierw zmiatałem szczotką z gęstym i miękkim włosiem, a póżniej wycierałem suchą szmatą trzepiąc ją bardzo często i po tym wszystkim gruntowałem podkładem śnieżki i dekorala. Można także każdym innym podkładem. Podłoże wyszło idealnie.
    Malowałem ściany Parą.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bobik_gda

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ok dzięki wielkie za wskazówki

    Pzdr,
    Robert

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    miotłą, o ile masz tam tego dużo. Zwykle ławkowiec przy gruntowaniu "zmiata" cały pył.
    http://forum.muratordom.pl/gruntowanie-scian,t23039.htm
    postepuj wg moich instrukcji.
    pozdrawiam
    sama miotła nic nie da. Po chwili cała będzie w pyle i tylko to co większe ściągnie. Potem i tak jak przejedziesz ręką to będzie cała biała.
    Ja po pierwszym ściągnięciu tego co największe lecę z jakieś 2 razy odkurzaczem i dopiero gruntowanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Trociu, podziwiam twoje matody i zachodze skad one mogą czerpać swoje zródło. Odkurzaczem po scianie?? A. Słodowy by na to nie wpadł . Zanim ktos zacznie robic tak jak Ty, napisze, ze jest to całkowicie zbędne. Odpuść raz odkurzaczowi i zagruntuj sciany ławkowcem. Przejedz potem ręką po suchej ścianie i gwarantuję ci, że pyłu nie uwidisz

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    Trociu, podziwiam twoje matody i zachodze skad one mogą czerpać swoje zródło. Odkurzaczem po scianie?? A. Słodowy by na to nie wpadł . Zanim ktos zacznie robic tak jak Ty, napisze, ze jest to całkowicie zbędne. Odpuść raz odkurzaczowi i zagruntuj sciany ławkowcem. Przejedz potem ręką po suchej ścianie i gwarantuję ci, że pyłu nie uwidisz
    dokładnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    Trociu, podziwiam twoje matody i zachodze skad one mogą czerpać swoje zródło. Odkurzaczem po scianie?? A. Słodowy by na to nie wpadł . Zanim ktos zacznie robic tak jak Ty, napisze, ze jest to całkowicie zbędne. Odpuść raz odkurzaczowi i zagruntuj sciany ławkowcem. Przejedz potem ręką po suchej ścianie i gwarantuję ci, że pyłu nie uwidisz
    - no to gdzie ten pył ... uleciał w niebyt ... czy może wtarty w ścianę po prostu ...

  9. #9

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    My tak samo jak Trociu w kilku przypadkach jechaliśmy najpierw z odkurzaczem przemysłowym - powód - ściany były dosłownie szare od brudu, pyłu itp.
    Szczególnie ściany w korytarzach, przy schodach - tak gdzie było najwięcej pyłu.
    Najpierw odkurzaczem dopiero potem były gruntowane.

    W większości przypadków ściany były najpierw zamiatane szczotką z grubym włosiem potem impregnowane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony