dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: taryfa nocna

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał cieszynianka
    Tam, gdzie jeszcze mieszkam jest nocna taryfa. Pralka, zmywarka, żelazko "uruchamia się" w tym czasie, więc z pewnością jest taniej, tym bardziej, że gotowanie i pieczenie na gazie.

    Ale w nowym domku płyta i piekarnik będą obsługiwane prądem i dlatego zastanawiam się czy w tym przypadku ma sens licznik dwutaryfowy

    Przecież z gotowaniem i pieczeniem nie będę czekać do nocy, bo z głodu padochniemy, a w porze dziennej nocnego prądu jescze nas nie ma

    Co zrobić?

    Przeliczyć. Nie wszędzie różnice cen między taryfami są jednakowe. Określić zużycie prądu najbardziej prądożernych urządzeń, ich wykorzystanie w tańszej taryfie i na tej podstawie podjąć decyzję.
    No właśnie z tym problem. Nigdy nie miałam płyty elektrycznej (najbardziej chyba prądożernego urządzenia) i bladego pojąca nie mam jak długo coś na niej się gotuje (zupę, ziemniaki ....), więc nawet nie mam jak tego policzyć.
    Jeść lubimy, więc gotowanie konieczne . Podobnie z piekarnikiem , podobno z termoobiegiem krócej, ale ile ????

    Mamy też cyrkulację i woda będzie potrzebna nie tylko nocą, własciwie nocą najmniej


    No i teraz mam jeszcze mętlik z powodu tylu niewiadomych. Licznik założyliśmy jednotaryfowy, ale czy dobrze zrobiliśmy
    Moje zużycie od 12.08.2008 :
    zużycie D N % dziennej % nocnej

    28.08.2008 97 108 47,3171 52,6829
    18.10.2008 365 245 59,8361 40,1639
    1.11.2008 151 142 51,5358 48,4642
    17.12.2008 496 467 51,5057 48,4943
    1.01.2009 128 27 82,5806 17,4194
    17.01.2009 137 29 82,5301 17,4699
    30.01.2009 111 24 82,2222 17,7778
    19.02.2009 172 36 82,6923 17,3077
    1.03.2009 78 61 56,1151 43,8849
    22.04.2009 404 317 56,0333 43,9667
    24.06.2009 403 309 56,6011 43,3989

    Moje uwagi do tego - tam gdzie stosunek jest 82:17 to inkasent sam sobie zaproksymował - był jeden odczyt a w międzyczasie kilka zmian cen i przy tej okazji namieszali -z koniem kopał się nie bedę. W tym czasie kolega pożyczał prąd na zasilenie traka do cięcia drewna, przetarli ok 100 m^3 surowca.
    Mamy płytę ceramiczną i rzadko wykorzystywany piekarnik. Poza tym mikrofala, zmywarka. ponadto standardowy sprzęt. Pranie zmywanie w II taryfie. Gotowanie w tygodniu - przeważnie dzień wcześniej II taryfa a w dniu konsumpcji podgrzewanie, w weekend bez ograniczeń.

    Acha - zmiana licznika za free, raz na pół roku za możesz zmieniać taryfę.

  2. #22

    Domyślnie

    Do kolegi Frykow to ze energetyka ma taka taryfe w ofercie to wcale nie oznacza ze daje ja na lewo i prawo kazdemu kto ma kaprys ja dostac,ja najpirew mialem przydzial 11kw. ale ze zmienilem koncepcje ogrzewania domu to zlozylem wniosek o pdwyzszenie na 26kw.I zeby ja dostac musialem napisac podanie razem z rozpisaniem urzadzen el. i ich poborem mocy czyliiece akumulacyjne,plyta grzewcza, baniak na wode, i wszystko generalnie co jest na prad.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał heniecki
    Do kolegi Frykow to ze energetyka ma taka taryfe w ofercie to wcale nie oznacza ze daje ja na lewo i prawo kazdemu kto ma kaprys ja dostac,ja najpirew mialem przydzial 11kw. ale ze zmienilem koncepcje ogrzewania domu to zlozylem wniosek o pdwyzszenie na 26kw.I zeby ja dostac musialem napisac podanie razem z rozpisaniem urzadzen el. i ich poborem mocy czyliiece akumulacyjne,plyta grzewcza, baniak na wode, i wszystko generalnie co jest na prad.
    Po pierwsze - to nie ma nic wspólnego z taryfą dwustrefową.
    Po drugie - na każdym wniosku o przyłącze/zmianę mocy masz miejsce na wpisanie odbiorników i ich przewidywanej mocy, nic w tym niezwykłego i co za problem coś tam wpisać.

  4. #24

    Domyślnie

    Po pierwsze pisze to co mi powiedzieli w zakladzie energetycznym w Opolu,ze jak chcialem miec licznik dwotaryfowy to przy mocy 11kw nie chcieli mi dac.
    Po drugie zeby go dostac to wlasnie musialem zwiekszyc ten przydzial i miec zwiekszona ilosc odbiornikow el.Tak wiec jak widzisz kazdy zakl.en.ma inny punkt widzenia w sprawie podejmowania decyzji odnosnie licznikow dwutaryfowych.Wydaje mi sie ze na normalnej taryfie wala wieksza kase i dlatego tak sa malo przychylni do zmiany, przynajmniej w moim rejonie.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał heniecki
    na normalnej taryfie wala wieksza kase i dlatego tak sa malo przychylni do zmiany, przynajmniej w moim rejonie.
    w moim przypadku waliliby większą kasę na dwutaryfowym, bo poza oświetleniem prądu używam tylko za dnia.
    GRIZZLI

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał heniecki
    Tak wiec jak widzisz kazdy zakl.en.ma inny punkt widzenia w sprawie podejmowania decyzji odnosnie licznikow dwutaryfowych.Wydaje mi sie ze na normalnej taryfie wala wieksza kase i dlatego tak sa malo przychylni do zmiany, przynajmniej w moim rejonie.
    Wierzę, że mogli ci przekazać taką informację, ale mam jednak zasadniczą wątpliwość. Co by się stało gdybyś jednak złożył wniosek o zmianę taryfy bez zwiększania mocy. Moim zdaniem, jeżeli przy oficjalnej taryfie nie ma wyraźnie dopisanych takich zastrzeżeń, to by zmienili. Taryfy nocne nie zostały wprowadzone po to, aby zrobić dobrze klientom, tylko aby wyrównać pobory mocy w ciągu doby, co ułatwia działalność producenta energii i zmniejsza jego straty gdy zapotrzebowanie w nocy maleje.

    Przejrzałem taryfę EnergiaPro (z tego zakładu masz prąd?) i jedyne zastrzeżenie jakie znalazłem dotyczy przejścia na taryfę G12g (taka prawie weekendowa) - jest ona dostępna dla odbiorców którzy przez rok zużyli co najmniej 3MW.

  7. #27

    Domyślnie

    od siebie dodam że mój dostawca (Energa)wprowadził dodatkowe dni (wszystkie święta na czerwono w kalendarzu) w których całodobowo jest naliczany prąd w II taryfie może to nie wiele ale odrobinkę podnosi opłacalność liczników dwu taryfowych

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony